February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Damian Stokes SR Apopka 50.07 10
2 Jaden Floyd JR West Orange 50.74 8
3 Ken'Deric Morton SR Flagler Palm Coast 50.78 6
4 Donovan Horne SO Apopka 50.83 5
5 Tramari Smith JR Ocoee 50.95 4
6 Matthew Flint JR Flagler Palm Coast 50.97 3
7 Christian Maduro JR Apopka 51.59 2
8 Jonah Lyford JR Lake Minneola 52.35 1
9 Devon Turner SR Matanzas 52.45 -
10 John Lewis SR West Orange 52.91 -
11 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 53.07 -
12 Rosario Noto SO Windermere 53.26 -
13 Kevin Hereman SR Lake Minneola 53.44 -
14 Jovani Alvelo-Davidiuk JR Windermere 53.53 -
15 Eric Sherwood JR Ocoee 54.03 -
16 Sirr Andrews SR Jones 54.10 -
17 Victor Jones SO Olympia 54.16 -
18 Christian Brown JR University (Orlando) 54.23 -
19 Maurice Hill SO Windermere 54.51 -
20 Christopher White FR Ocoee 54.55 -
21 Rayfraniel Perez Ponce De Leon JR University (Orlando) 54.63 -
22 Cody Spence SR Boone 54.65 -
23 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.82 -
24 William Howard   Jones 54.85 -
25 Malik Alli FR Edgewater 54.86 -
26 Gabriel Jones SO Lake Brantley 55.22 -
27 Kevon Miller SO Olympia 55.52 -
28 dharius daniels SR Olympia 55.71 -
29 Andrew Roney SR Celebration 55.76 -
30 Justin Goodman SO West Orange 56.07 -
31 Qua-Wayne Harris JR DeLand 56.15 -
32 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 56.55 -
33 Jonathan Rodriguez SR Matanzas 56.84 -
34 Zion Flournah SO Edgewater 57.02 -
35 Noah Davis SO DeLand 57.35 -
36 Michael Helton JR Celebration 57.58 -
37 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 57.90 -
38 Austin Hurley JR University (Orlando) 58.96 -
39 Hunter Hammond JR Holy Trinity 59.37 -
40 Jacobo Quinones JR DeLand 59.52 -
41 Jehu Clarke Senior Edgewater 1:00.35 -
42 Larry Edgecombe SO Holy Trinity 1:00.63 -
43 Roderick Horton SO Boone 1:01.24 -
44 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 1:03.13 -
45 Zachariah Taylor FR Buchholz 1:04.27 -
46 Sean St. Croix Dolor JR Celebration 1:05.21 -
47 Amari Young SR Buchholz 1:06.07 -
48 Nashon Lewis FR Buchholz 1:07.08 -
49 Jared Douglas SR Matanzas 1:09.70 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Damian Stokes SR Apopka 50.07 10
2 Jaden Floyd JR West Orange 50.74 8
3 Ken'Deric Morton SR Flagler Palm Coast 50.78 6
4 Donovan Horne SO Apopka 50.83 5
5 Tramari Smith JR Ocoee 50.95 4
7 Christian Maduro JR Apopka 51.59 2
12 Rosario Noto SO Windermere 53.26 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Matthew Flint JR Flagler Palm Coast 50.97 3
9 Devon Turner SR Matanzas 52.45 -
11 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 53.07 -
13 Kevin Hereman SR Lake Minneola 53.44 -
14 Jovani Alvelo-Davidiuk JR Windermere 53.53 -
16 Sirr Andrews SR Jones 54.10 -
20 Christopher White FR Ocoee 54.55 -
24 William Howard   Jones 54.85 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jonah Lyford JR Lake Minneola 52.35 1
10 John Lewis SR West Orange 52.91 -
15 Eric Sherwood JR Ocoee 54.03 -
18 Christian Brown JR University (Orlando) 54.23 -
22 Cody Spence SR Boone 54.65 -
43 Roderick Horton SO Boone 1:01.24 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Victor Jones SO Olympia 54.16 -
19 Maurice Hill SO Windermere 54.51 -
26 Gabriel Jones SO Lake Brantley 55.22 -
31 Qua-Wayne Harris JR DeLand 56.15 -
32 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 56.55 -
33 Jonathan Rodriguez SR Matanzas 56.84 -
39 Hunter Hammond JR Holy Trinity 59.37 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Rayfraniel Perez Ponce De Leon JR University (Orlando) 54.63 -
23 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.82 -
27 Kevon Miller SO Olympia 55.52 -
29 Andrew Roney SR Celebration 55.76 -
30 Justin Goodman SO West Orange 56.07 -
35 Noah Davis SO DeLand 57.35 -
36 Michael Helton JR Celebration 57.58 -
46 Sean St. Croix Dolor JR Celebration 1:05.21 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 dharius daniels SR Olympia 55.71 -
37 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 57.90 -
38 Austin Hurley JR University (Orlando) 58.96 -
40 Jacobo Quinones JR DeLand 59.52 -
42 Larry Edgecombe SO Holy Trinity 1:00.63 -
44 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 1:03.13 -
49 Jared Douglas SR Matanzas 1:09.70 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Malik Alli FR Edgewater 54.86 -
34 Zion Flournah SO Edgewater 57.02 -
41 Jehu Clarke Senior Edgewater 1:00.35 -
45 Zachariah Taylor FR Buchholz 1:04.27 -
47 Amari Young SR Buchholz 1:06.07 -
48 Nashon Lewis FR Buchholz 1:07.08 -