February 15, 2020
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Martin Lawrence SR Barron Collier 50.89 10
2 Roger Motley III JR Dunbar 51.55 8
3 Ethan Saure JR Bonita Springs 52.99 6
4 Wadley Jean Jacques SR Golden Gate 53.76 5
5 Steve Stillman JR Gateway Charter 54.08 4
6 Brian McKellep SR Ida Baker 54.19 3
7 Matt Bohl FR Cypress Lake 55.56 2
  Sebastien Soliman JR Mariner DQ -

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Martin Lawrence SR Barron Collier 50.72
2 Steve Stillman JR Gateway Charter 51.93
3 Ethan Saure JR Bonita Springs 52.43
4 Brian McKellep SR Ida Baker 53.10
5 Roger Motley III JR Dunbar 53.62
6 Sebastien Soliman JR Mariner 54.17
7 Wadley Jean Jacques SR Golden Gate 54.63
8 Matt Bohl FR Cypress Lake 54.67
9 Mathlin Altimeaux JR Riverdale 54.71
10 Nate Gabriel SR Fort Myers 55.04
11 Isarb Fradin JR Mariner 55.68
12 Romeo Jimenez SR Barron Collier 55.73
13 Ryan Roedig SO Naples 55.85
14 Damien Miranda FR Cape Coral 55.95
15 Alex Gonzalez SO Lehigh 56.01
16 Isaiah Alzume SR Naples 56.09
17 Steven Cox FR Barron Collier 56.12
18 Cameron Miller FR Gateway Charter 56.77
19 Jonathon Estrada SR Golden Gate 56.96
20 Rubens Michel JR Riverdale 57.05
21 Jaden Jankowski SO Port Charlotte 57.55
22 Edgar Laureano SR Estero 57.69
23 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.86
24 Jacob Pucin FR North Fort Myers 57.90
25 Alfred Williams SR East Lee County 58.10
26 Dylan Osnac FR Riverdale 58.42
27 Carlos Tabora Reyes FR Estero 58.53
28 Marvin Stockner JR Golden Gate 58.58
29 Ethan Lane FR Bonita Springs 58.72
30 Cole Proper SO Southwest Florida Christian 58.83
31 Andrew Pierce JR Gateway Charter 58.99
32 Alexander Michel FR Lehigh 1:00.01
33 Matthew Hamel JR Naples 1:00.07
34 Denson Denis FR Lehigh 1:00.07
35 Carlos Santos JR East Lee County 1:00.22
36 Vincent Classetti SO Cape Coral 1:01.08
37 Tyler Knoop SO Oasis 1:01.40
38 Gabriel Camacho SO Ida Baker 1:01.78
39 Kevin Rhodes SO Fort Myers 1:02.08
40 Isaac Gonzalez-Aldarond SO East Lee County 1:02.34
41 Brenden Ogburn JR Cape Coral 1:02.38
42 Patrick Riley 8 Southwest Florida Christian 1:03.65
43 Chase Bratcher JR Mariner 1:03.80
44 Julian Viacava FR Canterbury (FM) 1:04.53
45 Dane Dehaney FR Oasis 1:06.13
46 Jose Agin SO Southwest Florida Christian 1:07.25
47 Connor Merchant FR Bonita Springs 1:07.40
48 Benjamin Hahn FR Cypress Lake 1:18.82
  Greg Thomas JR Dunbar DNF
  Jarvis Jones SR Dunbar DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Matt Bohl FR Cypress Lake 54.67
10 Nate Gabriel SR Fort Myers 55.04
20 Rubens Michel JR Riverdale 57.05
24 Jacob Pucin FR North Fort Myers 57.90
29 Ethan Lane FR Bonita Springs 58.72
35 Carlos Santos JR East Lee County 1:00.22
38 Gabriel Camacho SO Ida Baker 1:01.78
43 Chase Bratcher JR Mariner 1:03.80
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Steve Stillman JR Gateway Charter 51.93
6 Sebastien Soliman JR Mariner 54.17
12 Romeo Jimenez SR Barron Collier 55.73
19 Jonathon Estrada SR Golden Gate 56.96
21 Jaden Jankowski SO Port Charlotte 57.55
26 Dylan Osnac FR Riverdale 58.42
32 Alexander Michel FR Lehigh 1:00.01
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Brian McKellep SR Ida Baker 53.10
9 Mathlin Altimeaux JR Riverdale 54.71
11 Isarb Fradin JR Mariner 55.68
15 Alex Gonzalez SO Lehigh 56.01
18 Cameron Miller FR Gateway Charter 56.77
34 Denson Denis FR Lehigh 1:00.07
40 Isaac Gonzalez-Aldarond SO East Lee County 1:02.34
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Wadley Jean Jacques SR Golden Gate 54.63
25 Alfred Williams SR East Lee County 58.10
27 Carlos Tabora Reyes FR Estero 58.53
30 Cole Proper SO Southwest Florida Christian 58.83
45 Dane Dehaney FR Oasis 1:06.13
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Edgar Laureano SR Estero 57.69
36 Vincent Classetti SO Cape Coral 1:01.08
39 Kevin Rhodes SO Fort Myers 1:02.08
  Jarvis Jones SR Dunbar DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Martin Lawrence SR Barron Collier 50.72
3 Ethan Saure JR Bonita Springs 52.43
13 Ryan Roedig SO Naples 55.85
14 Damien Miranda FR Cape Coral 55.95
17 Steven Cox FR Barron Collier 56.12
31 Andrew Pierce JR Gateway Charter 58.99
44 Julian Viacava FR Canterbury (FM) 1:04.53
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.86
33 Matthew Hamel JR Naples 1:00.07
41 Brenden Ogburn JR Cape Coral 1:02.38
42 Patrick Riley 8 Southwest Florida Christian 1:03.65
47 Connor Merchant FR Bonita Springs 1:07.40
48 Benjamin Hahn FR Cypress Lake 1:18.82
  Greg Thomas JR Dunbar DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Roger Motley III JR Dunbar 53.62
16 Isaiah Alzume SR Naples 56.09
28 Marvin Stockner JR Golden Gate 58.58
37 Tyler Knoop SO Oasis 1:01.40
46 Jose Agin SO Southwest Florida Christian 1:07.25