February 15, 2020
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jarvis Jones SR Dunbar 6.85 10
2 Jebby Desronvil JR Dunbar 7.00 8
3 Zemare Harvin JR Fort Myers 7.06 6
4 Djerwensky Desnor JR Golden Gate 7.09 5
5 Prenece Milledge SR Lehigh 7.12 4
6 Lashawn Powell SO Port Charlotte 7.35 3
  Klayton Roth SR Riverdale FS -
  Tarvarish Dawson JR Lehigh FS -

Boys' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Jarvis Jones SR Dunbar 6.96 0.2
2 Tarvarish Dawson JR Lehigh 7.05 0.6
3 Prenece Milledge SR Lehigh 7.14 1.5
4 Djerwensky Desnor JR Golden Gate 7.15 2.2
5 Klayton Roth SR Riverdale 7.24 0.6
6 Jebby Desronvil JR Dunbar 7.25 -0.1
7 Zemare Harvin JR Fort Myers 7.26 -0.1
8 Lashawn Powell SO Port Charlotte 7.31 0.2
9 Nathan Castor SO South Fort Myers 7.32 0.6
10 Steve Stillman JR Gateway Charter 7.33 0.6
11 THAILAND CAREY SR East Lee County 7.35 0.7
12 Davidson Noel SR Golden Gate 7.36 0.2
13 Andre Powell JR Naples 7.36 0.6
14 Percy Milledge SR Lehigh 7.37 0.2
15 Andrew Powell SR Barron Collier 7.38 1.5
16 Dominic Camarca JR Canterbury (FM) 7.42 0.2
17 Ethan Saure JR Bonita Springs 7.43 -0.1
18 Javion Cole JR Gateway Charter 7.43 -0.1
19 Marvens Merisier JR Fort Myers 7.44 -0.1
20 Aumarrion Davis SO Ida Baker 7.50 0.6
21 Tyler Echeverry JR Barron Collier 7.51 -0.1
22 Kesean Ivy FR Riverdale 7.51 0.6
23 Tarelle Brown SO South Fort Myers 7.52 0.2
24 Travis Edison JR East Lee County 7.53 0.2
24 Naquan Bryant SR Barron Collier 7.53 0.6
26 Nehemiah Roberts SR South Fort Myers 7.54 2.2
27 Eddian Gonzalez SR Estero 7.55 0.2
28 Ranod Smith FR Fort Myers 7.56 1.5
29 Jaheim Clarke FR Riverdale 7.56 0.2
30 Lorenzo Ferro SR Naples 7.60 2.2
31 Nick Monteiro JR Cape Coral 7.60 0.6
32 Bertauryus Anderson SO Mariner 7.64 1.5
33 Hans Felien SO Ida Baker 7.67 0.6
33 Joel Arias JR North Fort Myers 7.67 0.2
35 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 7.70 -0.1
36 Tavais Mcdaniels SR Mariner 7.71 1.5
37 Matthew Wall JR Oasis 7.73 0.2
38 James Shaffer FR Community School (Naples) 7.73 0.2
39 Ja'Nyerin Washington SR Port Charlotte 7.75 0.7
40 Daniel Matamoros JR Bonita Springs 7.77 0.7
41 Joseph Martinez JR Bonita Springs 7.78 1.5
42 Jordan Mascoe SO Port Charlotte 7.83 2.2
43 Markell Williams FR East Lee County 7.86 0.2
44 Coogan Kornya SR Estero 7.94 1.5
45 Anthony Lozada FR Oasis 7.97 0.2
46 Arland Iverson JR Mariner 8.01 -0.1
47 Adrian Medacco SR Cape Coral 8.04 0.2
48 Drew Davidson SR Estero 8.06 0.7
49 Brendan Anderson SO Cypress Lake 8.09 0.7
50 De'jon Mathis SR Cypress Lake 8.14 2.2
51 Nicholas Kiesling SO Cape Coral 8.15 2.2
52 Michael Damiani SO Canterbury (FM) 8.41 0.6
53 Tai Hopper FR Southwest Florida Christian 8.46 0.7
54 Brandon Yenshaw SO Community School (Naples) 8.49 0.6
55 Elijah Blasetti FR North Fort Myers 8.54 0.7
56 Jonathan James JR Southwest Florida Christian 8.67 0.6
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jebby Desronvil JR Dunbar 7.25
7 Zemare Harvin JR Fort Myers 7.26
17 Ethan Saure JR Bonita Springs 7.43
18 Javion Cole JR Gateway Charter 7.43
19 Marvens Merisier JR Fort Myers 7.44
21 Tyler Echeverry JR Barron Collier 7.51
35 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 7.70
46 Arland Iverson JR Mariner 8.01
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jarvis Jones SR Dunbar 6.96
8 Lashawn Powell SO Port Charlotte 7.31
12 Davidson Noel SR Golden Gate 7.36
23 Tarelle Brown SO South Fort Myers 7.52
27 Eddian Gonzalez SR Estero 7.55
37 Matthew Wall JR Oasis 7.73
38 James Shaffer FR Community School (Naples) 7.73
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Percy Milledge SR Lehigh 7.37
16 Dominic Camarca JR Canterbury (FM) 7.42
24 Travis Edison JR East Lee County 7.53
29 Jaheim Clarke FR Riverdale 7.56
33 Joel Arias JR North Fort Myers 7.67
43 Markell Williams FR East Lee County 7.86
45 Anthony Lozada FR Oasis 7.97
47 Adrian Medacco SR Cape Coral 8.04
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Klayton Roth SR Riverdale 7.24
9 Nathan Castor SO South Fort Myers 7.32
13 Andre Powell JR Naples 7.36
22 Kesean Ivy FR Riverdale 7.51
31 Nick Monteiro JR Cape Coral 7.60
33 Hans Felien SO Ida Baker 7.67
52 Michael Damiani SO Canterbury (FM) 8.41
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Prenece Milledge SR Lehigh 7.14
15 Andrew Powell SR Barron Collier 7.38
28 Ranod Smith FR Fort Myers 7.56
32 Bertauryus Anderson SO Mariner 7.64
36 Tavais Mcdaniels SR Mariner 7.71
41 Joseph Martinez JR Bonita Springs 7.78
44 Coogan Kornya SR Estero 7.94
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Djerwensky Desnor JR Golden Gate 7.15
26 Nehemiah Roberts SR South Fort Myers 7.54
30 Lorenzo Ferro SR Naples 7.60
42 Jordan Mascoe SO Port Charlotte 7.83
50 De'jon Mathis SR Cypress Lake 8.14
51 Nicholas Kiesling SO Cape Coral 8.15
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 THAILAND CAREY SR East Lee County 7.35
39 Ja'Nyerin Washington SR Port Charlotte 7.75
40 Daniel Matamoros JR Bonita Springs 7.77
48 Drew Davidson SR Estero 8.06
49 Brendan Anderson SO Cypress Lake 8.09
53 Tai Hopper FR Southwest Florida Christian 8.46
55 Elijah Blasetti FR North Fort Myers 8.54
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tarvarish Dawson JR Lehigh 7.05
10 Steve Stillman JR Gateway Charter 7.33
20 Aumarrion Davis SO Ida Baker 7.50
24 Naquan Bryant SR Barron Collier 7.53
54 Brandon Yenshaw SO Community School (Naples) 8.49
56 Jonathan James JR Southwest Florida Christian 8.67