March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jalen Herring JR Chiles 14.23 10 1.0
2 Cyrus Ways SO Nease 14.72 8 1.0
3 Harrison Robinson SO Raines 15.02 6 1.0
4 Coy Sauceman JR Creekside 15.18 5 1.0
5 Ronald Evans SR Menendez 15.21 4 1.0
6 Samuel Thompson JR Yulee 15.36 3 1.0
7 Joel Childs JR Orange Park 15.62 2 0.8
8 Rasheed Baker JR Ridgeview 15.90 1 0.8
9 Chris Leveille SO Ponte Vedra 16.28 - 0.8
10 Ernest Jones SR Fleming Island 16.37 - 0.8
11 Darrell Myers JR St. Augustine 16.41 - 0.8
12 Caelen Barnett SO Bartram Trail 16.59 - -0.1
13 Ethan Cook-Williams SR Bartram Trail 17.04 - 0.8
14 Robert Neil JR Yulee 17.18 - -0.1
15 Gray Gamble SR Menendez 17.77 - -0.1
16 Kemarl Kelly JR Bishop Snyder 17.84 - -0.5
17 Daniel Fulton III JR Columbia 17.89 - -0.5
18 Charlie Masterson JR Fleming Island 18.04 - -0.1
19 Jacob Hiscox FR Orange Park 18.25 - -0.5
20 Karey Henry-Duncan JR Oakleaf 18.56 - -1.1
21 William Mann JR Ponte Vedra 19.09 - -1.1
22 Christian Brown SR St. Augustine 19.14 - -0.1
23 Enrico Montero FR Fleming Island 19.92 - -1.1
24 Nate Chase SR Fleming Island 20.06 - -0.5
25 Richard Martin JR Bishop Snyder 20.11 - -1.1
26 Matthew Jones SR Menendez 20.13 - -1.1
27 Alexzander Searles SO Ridgeview 20.15 - -0.5
28 Carlos Garrastegui-Guiterre SR Menendez 20.66 - -1.1
29 Connor Salt SR Bishop Snyder 21.62 - -1.1
30 Tyler Goold JR Ridgeview 22.24 - -1.1
  Joshua Lava SO Orange Park DNS    -
  Ethan Alves SR Nease DNS    -
  Da'mon Daniels SR Raines DNS    -
  Gabriel Lopez JR Ponte Vedra DNS    -
  Jeremiah Giedrys SR Fernandina Beach DNS    -
  Nate Williams SO Trinity Christian (Jax) DNS    -
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Carlos Garrastegui-Guiterre SR Menendez 20.66 -
29 Connor Salt SR Bishop Snyder 21.62 -
30 Tyler Goold JR Ridgeview 22.24 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Karey Henry-Duncan JR Oakleaf 18.56 -
21 William Mann JR Ponte Vedra 19.09 -
23 Enrico Montero FR Fleming Island 19.92 -
25 Richard Martin JR Bishop Snyder 20.11 -
26 Matthew Jones SR Menendez 20.13 -
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Kemarl Kelly JR Bishop Snyder 17.84 -
17 Daniel Fulton III JR Columbia 17.89 -
19 Jacob Hiscox FR Orange Park 18.25 -
24 Nate Chase SR Fleming Island 20.06 -
27 Alexzander Searles SO Ridgeview 20.15 -
  Nate Williams SO Trinity Christian (Jax) DNS   
  Joshua Lava SO Orange Park DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Caelen Barnett SO Bartram Trail 16.59 -
14 Robert Neil JR Yulee 17.18 -
15 Gray Gamble SR Menendez 17.77 -
18 Charlie Masterson JR Fleming Island 18.04 -
22 Christian Brown SR St. Augustine 19.14 -
  Jeremiah Giedrys SR Fernandina Beach DNS   
  Ethan Alves SR Nease DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 5
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Joel Childs JR Orange Park 15.62 2
8 Rasheed Baker JR Ridgeview 15.90 1
9 Chris Leveille SO Ponte Vedra 16.28 -
10 Ernest Jones SR Fleming Island 16.37 -
11 Darrell Myers JR St. Augustine 16.41 -
13 Ethan Cook-Williams SR Bartram Trail 17.04 -
  Gabriel Lopez JR Ponte Vedra DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalen Herring JR Chiles 14.23 10
2 Cyrus Ways SO Nease 14.72 8
3 Harrison Robinson SO Raines 15.02 6
4 Coy Sauceman JR Creekside 15.18 5
5 Ronald Evans SR Menendez 15.21 4
6 Samuel Thompson JR Yulee 15.36 3
  Da'mon Daniels SR Raines DNS