March 11, 2020
|
Venice - Venice, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adrien Zambaux SR Sarasota 4:29.26 10
2 Orlando Cicilioni JR Sarasota 4:34.33 8
3 Paul Lespasio SO Manatee 4:39.26 6
4 Zachary Rathburn JR North Port 4:45.25 5
5 Teage Elsey SO North Port 4:46.70 4
6 Matthew Kodberg JR North Port 4:48.43 3
7 Nathaniel Goetz SO Sarasota 4:49.25 2
8 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:50.25 1
9 Brian Williams SO Venice 4:50.84 -
10 Brendan Roper FR Riverview (Sarasota) 4:50.97 -
11 Jake Lille SR Charlotte 4:51.43 -
12 Matthew Swanson SR Manatee 4:51.71 -
13 Benjamin Sweiderk SR Venice 4:52.31 -
14 Dylan Howard SO Braden River 4:57.76 -
15 Justin Brown FR Braden River 4:59.57 -
16 Riccardo Testini SO Riverview (Sarasota) 5:02.77 -
17 Colton Sims SO Riverview (Sarasota) 5:12.68 -
18 Christian Ortiz SO Charlotte 5:13.78 -
19 James Stock SO Charlotte 5:14.66 -
20 Antonio Portes FR Bishop Verot 5:17.33 -
21 Evan Guzman SO Booker 5:29.63 -
22 Charles Halfacre JR Manatee 5:48.60 -
23 Matthew Maloni FR Cardinal Mooney 5:50.87 -
24 Owen Garton Senior Bishop Verot 6:00.03 -
25 Robert Sherrill SR St. Stephens Episcopal 6:13.86 -
26 Sakaie Lescano SO Cardinal Mooney 6:14.35 -
27 Noah Gregory FR Cardinal Mooney 6:30.47 -
  Michael Thomas SO St. Stephens Episcopal DNS   
  Alberto Teijelo JR Venice DNS   
  Austin Fleming FR Braden River DNS   
  Jackson Dillingham SR St. Stephens Episcopal DNS   
  Logan Mazza SO Booker DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Dylan Howard SO Braden River 4:57.76 -
15 Justin Brown FR Braden River 4:59.57 -
18 Christian Ortiz SO Charlotte 5:13.78 -
19 James Stock SO Charlotte 5:14.66 -
20 Antonio Portes FR Bishop Verot 5:17.33 -
21 Evan Guzman SO Booker 5:29.63 -
22 Charles Halfacre JR Manatee 5:48.60 -
23 Matthew Maloni FR Cardinal Mooney 5:50.87 -
24 Owen Garton Senior Bishop Verot 6:00.03 -
25 Robert Sherrill SR St. Stephens Episcopal 6:13.86 -
26 Sakaie Lescano SO Cardinal Mooney 6:14.35 -
27 Noah Gregory FR Cardinal Mooney 6:30.47 -
  Austin Fleming FR Braden River DNS   
  Logan Mazza SO Booker DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adrien Zambaux SR Sarasota 4:29.26 10
2 Orlando Cicilioni JR Sarasota 4:34.33 8
3 Paul Lespasio SO Manatee 4:39.26 6
4 Zachary Rathburn JR North Port 4:45.25 5
5 Teage Elsey SO North Port 4:46.70 4
6 Matthew Kodberg JR North Port 4:48.43 3
7 Nathaniel Goetz SO Sarasota 4:49.25 2
8 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:50.25 1
9 Brian Williams SO Venice 4:50.84 -
10 Brendan Roper FR Riverview (Sarasota) 4:50.97 -
11 Jake Lille SR Charlotte 4:51.43 -
12 Matthew Swanson SR Manatee 4:51.71 -
13 Benjamin Sweiderk SR Venice 4:52.31 -
16 Riccardo Testini SO Riverview (Sarasota) 5:02.77 -
17 Colton Sims SO Riverview (Sarasota) 5:12.68 -
  Alberto Teijelo JR Venice DNS   
  Jackson Dillingham SR St. Stephens Episcopal DNS   
  Michael Thomas SO St. Stephens Episcopal DNS