March 7, 2020
|
Leto HS - Tampa, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 49.88 10
2 Keyon Joyce SR King 50.23 8
3 Jayden Serrano SR Alonso 51.04 6
4 Elijah Gant JR Lennard 51.34 5
5 Joshua Dunbar JR Blake 51.57 4
6 Nicolas Lende JR King 51.69 3
7 Christopher Jones SR Newsome 52.07 2
8 Xavier Williams SR George Steinbrenner 52.11 1
9 Chigo Anunobi SO Armwood 52.56 -
10 Ja'von Ford JR Hillsborough 52.78 -
11 Patrick Oden SR Armwood 53.66 -
12 Romello Jones JR Plant City 53.76 -
13 Austin Albright JR Plant City 53.83 -
14 Camden Killian SR Riverview 54.14 -
15 Jariyah Sawyer SO Plant City 54.16 -
16 Corbin Bush SO Newsome 54.29 -
17 Andrew Vega SO Alonso 54.29 -
18 Jeremiah Exceus SO East Bay 54.45 -
19 Jamaal Chery SR Leto 54.80 -
20 Tydarius Cochan SR Jefferson 55.44 -
21 Gary Wallace SR Alonso 55.67 -
22 Calvin Larkins JR Riverview 55.82 -
23 Colby Easterlin JR Sickles 56.28 -
24 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 56.30 -
25 Joshua Walker SO Robinson 56.45 -
26 Dylan Robinson JR Tampa Bay Tech 56.46 -
27 Kiezavion Lewis SR Armwood 56.56 -
28 Deyon Joyce FR King 56.70 -
29 James Revear SR Blake 56.72 -
30 Devin Peebles SO Newsome 56.97 -
31 Elijah Floyd SR Tampa Bay Tech 56.99 -
32 Caleb Asher JR Durant 57.23 -
33 Quinton Choyce SO Lennard 57.54 -
34 Luke Jordan JR George Steinbrenner 57.59 -
35 Jeremy Bryant JR Jefferson 57.66 -
36 Darnell Sadou JR Sickles 58.04 -
37 Advaith Pramod   Middleton 58.18 -
38 Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) 58.46 -
39 Demarcas Harris   Middleton 58.53 -
40 Armani Guerrero JR Brandon 58.56 -
41 Malik Wilson SO Sickles 58.76 -
42 Shawn Santil SR Durant 58.99 -
43 Harrison Justice JR Robinson 59.22 -
44 Brandyn Pierrecharles FR Gaither 59.27 -
45 Paul McCarthy SR George Steinbrenner 59.50 -
46 Andrew Saad SO Plant 59.67 -
47 Francis Dias JR Strawberry Crest 59.67 -
48 Xavier Barton JR Blake 59.88 -
49 Andrew Williams JR East Bay 59.92 -
50 Ichmael Joseph JR Tampa Bay Tech 1:00.08 -
51 Javier Sanchez SO Leto 1:00.63 -
52 Brian Granda SR Alonso 1:00.67 -
53 Terrence Collins JR Brandon 1:00.93 -
54 Marvins Dominique SR Riverview 1:00.98 -
55 Max Karp SR Durant 1:01.26 -
56 Julio Noqueras Medina FR Spoto 1:02.35 -
57 Jermaine Everett JR Middleton 1:02.39 -
58 Antonio Bavaro JR Plant 1:02.44 -
59 Jorge Bonome JR Plant 1:02.58 -
60 Fernandez Fabian JR Riverview 1:02.60 -
61 Garrett Pelletier FR Newsome 1:02.94 -
62 Avant Bethea SO Bloomingdale 1:03.03 -
63 Aayush Shah JR Strawberry Crest 1:03.30 -
64 Adarrien Alexis SO Lennard 1:05.78 -
65 Fabio TRIANA-APONTE FR Leto 1:06.66 -
66 Josue Rosa JR Lennard 1:07.27 -
67 Machiah Maddox FR Gaither 1:08.25 -
68 Jaharie Mcphee   Middleton 1:08.55 -
69 Josiah Toro JR East Bay 1:08.92 -
70 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 1:16.26 -
  Alex Stavrou JR Sickles NT   
  Kye Stokes SO Armwood DNS   
  Xavier Hernandez JR Durant DNS   
  Biruk Fliegelman JR Strawberry Crest DNS   
  Edward Hiestand FR Robinson DNS   
  Lukas Moore SO Blake DNS   
  Brian Higuera SR Freedom (Tampa) DNS   
  Yedalm Song SO Freedom (Tampa) DNS   
  Coltin Pizzio SO Leto DNS   
  Herman James JR Seffner Christian DNS   
  Antonio Jones SR Brandon DNS   
  Jac'son Boone SR Bloomingdale DNS   
  Zachery Biss SO Bloomingdale DNS   
  John Douglass JR George Steinbrenner DNS   
  Robert Dodd 8 SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Darnell Sadou JR Sickles 58.04 -
38 Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) 58.46 -
44 Brandyn Pierrecharles FR Gaither 59.27 -
56 Julio Noqueras Medina FR Spoto 1:02.35 -
62 Avant Bethea SO Bloomingdale 1:03.03 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Quinton Choyce SO Lennard 57.54 -
41 Malik Wilson SO Sickles 58.76 -
64 Adarrien Alexis SO Lennard 1:05.78 -
65 Fabio TRIANA-APONTE FR Leto 1:06.66 -
66 Josue Rosa JR Lennard 1:07.27 -
70 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 1:16.26 -
  Yedalm Song SO Freedom (Tampa) DNS   
  Robert Dodd 8 SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Advaith Pramod   Middleton 58.18 -
46 Andrew Saad SO Plant 59.67 -
52 Brian Granda SR Alonso 1:00.67 -
57 Jermaine Everett JR Middleton 1:02.39 -
67 Machiah Maddox FR Gaither 1:08.25 -
69 Josiah Toro JR East Bay 1:08.92 -
  Brian Higuera SR Freedom (Tampa) DNS   
  Zachery Biss SO Bloomingdale DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Armani Guerrero JR Brandon 58.56 -
51 Javier Sanchez SO Leto 1:00.63 -
53 Terrence Collins JR Brandon 1:00.93 -
58 Antonio Bavaro JR Plant 1:02.44 -
59 Jorge Bonome JR Plant 1:02.58 -
60 Fernandez Fabian JR Riverview 1:02.60 -
61 Garrett Pelletier FR Newsome 1:02.94 -
63 Aayush Shah JR Strawberry Crest 1:03.30 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Colby Easterlin JR Sickles 56.28 -
30 Devin Peebles SO Newsome 56.97 -
34 Luke Jordan JR George Steinbrenner 57.59 -
35 Jeremy Bryant JR Jefferson 57.66 -
42 Shawn Santil SR Durant 58.99 -
48 Xavier Barton JR Blake 59.88 -
  Biruk Fliegelman JR Strawberry Crest DNS   
  Xavier Hernandez JR Durant DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Elijah Floyd SR Tampa Bay Tech 56.99 -
32 Caleb Asher JR Durant 57.23 -
39 Demarcas Harris   Middleton 58.53 -
45 Paul McCarthy SR George Steinbrenner 59.50 -
47 Francis Dias JR Strawberry Crest 59.67 -
54 Marvins Dominique SR Riverview 1:00.98 -
55 Max Karp SR Durant 1:01.26 -
  Lukas Moore SO Blake DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Gary Wallace SR Alonso 55.67 -
24 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 56.30 -
26 Dylan Robinson JR Tampa Bay Tech 56.46 -
29 James Revear SR Blake 56.72 -
50 Ichmael Joseph JR Tampa Bay Tech 1:00.08 -
68 Jaharie Mcphee   Middleton 1:08.55 -
  Antonio Jones SR Brandon DNS   
  Jac'son Boone SR Bloomingdale DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jeremiah Exceus SO East Bay 54.45 -
20 Tydarius Cochan SR Jefferson 55.44 -
25 Joshua Walker SO Robinson 56.45 -
27 Kiezavion Lewis SR Armwood 56.56 -
28 Deyon Joyce FR King 56.70 -
43 Harrison Justice JR Robinson 59.22 -
49 Andrew Williams JR East Bay 59.92 -
  Alex Stavrou JR Sickles NT   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Patrick Oden SR Armwood 53.66 -
12 Romello Jones JR Plant City 53.76 -
16 Corbin Bush SO Newsome 54.29 -
17 Andrew Vega SO Alonso 54.29 -
19 Jamaal Chery SR Leto 54.80 -
  John Douglass JR George Steinbrenner DNS   
  Edward Hiestand FR Robinson DNS   
  Coltin Pizzio SO Leto DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Joshua Dunbar JR Blake 51.57 4
6 Nicolas Lende JR King 51.69 3
7 Christopher Jones SR Newsome 52.07 2
8 Xavier Williams SR George Steinbrenner 52.11 1
9 Chigo Anunobi SO Armwood 52.56 -
10 Ja'von Ford JR Hillsborough 52.78 -
13 Austin Albright JR Plant City 53.83 -
14 Camden Killian SR Riverview 54.14 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 49.88 10
2 Keyon Joyce SR King 50.23 8
3 Jayden Serrano SR Alonso 51.04 6
4 Elijah Gant JR Lennard 51.34 5
15 Jariyah Sawyer SO Plant City 54.16 -
22 Calvin Larkins JR Riverview 55.82 -
  Kye Stokes SO Armwood DNS   
  Herman James JR Seffner Christian DNS