March 7, 2020
|
Leto HS - Tampa, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniya Benjamin SR Alonso 57.52 10
2 Cache Miller SO Jefferson 1:00.01 8
3 Jadaah Wingfield FR King 1:00.38 6
4 Nyla Thornton SO Plant 1:00.59 5
5 Diandra Kulp JR Spoto 1:01.25 4
6 Kendall Hughes SO Newsome 1:01.28 3
7 Morgan Collins SO Blake 1:01.88 2
8 Tonija Love JR Armwood 1:01.91 1
9 Avrel Jean SR Plant 1:02.57 -
10 Rayna Lewis FR Blake 1:02.82 -
11 Lillian Rohrer SO Alonso 1:03.30 -
12 Kourtney Warren JR King 1:03.32 -
13 Victoria Cura JR Plant 1:04.46 -
14 Alexandra Raquet FR Sickles 1:04.75 -
15 Natalie Rohm SO Riverview 1:04.88 -
16 Shanya Luke JR Lennard 1:05.63 -
17 Brianna Flake JR Armwood 1:06.48 -
18 Makayla Luke FR Lennard 1:07.10 -
19 Karmyn Farris SR Jefferson 1:07.44 -
20 Jayla Thomas JR King 1:09.19 -
21 Rreyanna Hall JR Lennard 1:10.47 -
22 Hannah Roche JR Riverview 1:10.51 -
23 Angeles Irigoyen SO Strawberry Crest 1:10.69 -
24 ALEXCIS JOHNSON JR Hillsborough 1:11.61 -
25 Ki'Asia McNair JR Hillsborough 1:12.87 -
26 Maggie Russell FR Riverview 1:13.71 -
27 Alexis Smith JR Blake 1:14.63 -
28 Makenna Howell FR Alonso 1:14.98 -
29 Michelle Zurita SO Freedom (Tampa) 1:15.25 -
30 Teneah Richards SO Freedom (Tampa) 1:15.30 -
31 Sommer Hartman JR Sickles 1:15.57 -
32 Zorah Thomas JR Middleton 1:15.65 -
33 Sophia White FR Bloomingdale 1:16.45 -
34 Britney Pun FR Freedom (Tampa) 1:17.22 -
35 Ella LoMonaco SO Sickles 1:17.90 -
36 Madison Spur SO Strawberry Crest 1:18.07 -
37 Nola Stone SO Bloomingdale 1:19.85 -
38 Payton Horner FR Sickles 1:21.52 -
39 Johanna Castro FR Riverview 1:22.30 -
40 Asondra Bush JR Tampa Bay Tech 1:25.35 -
41 J'Nya Harry JR Spoto 1:31.30 -
  Lauren Abbey SO Strawberry Crest DNS   
  Carissa Wellington JR Armwood DNS   
  Maya Fields SO Middleton DNS   
  Myka Jenkins JR Spoto DNS   
  Chloe Jones FR Hillsborough DNS   
  Nasanty Luke JR Leto DNS   
  Alicia Remington   Middleton DNS   
  Franceline Jeanty SO Middleton DNS   
  Rachel Asare JR Spoto DNS   
  Dominae Barker JR Bloomingdale DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Carissa Wellington JR Armwood DNS   
  Maya Fields SO Middleton DNS   
  Alicia Remington   Middleton DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Victoria Cura JR Plant 1:04.46 -
25 Ki'Asia McNair JR Hillsborough 1:12.87 -
27 Alexis Smith JR Blake 1:14.63 -
37 Nola Stone SO Bloomingdale 1:19.85 -
40 Asondra Bush JR Tampa Bay Tech 1:25.35 -
41 J'Nya Harry JR Spoto 1:31.30 -
  Franceline Jeanty SO Middleton DNS   
  Dominae Barker JR Bloomingdale DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Karmyn Farris SR Jefferson 1:07.44 -
29 Michelle Zurita SO Freedom (Tampa) 1:15.25 -
31 Sommer Hartman JR Sickles 1:15.57 -
32 Zorah Thomas JR Middleton 1:15.65 -
34 Britney Pun FR Freedom (Tampa) 1:17.22 -
35 Ella LoMonaco SO Sickles 1:17.90 -
38 Payton Horner FR Sickles 1:21.52 -
  Myka Jenkins JR Spoto DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Maggie Russell FR Riverview 1:13.71 -
28 Makenna Howell FR Alonso 1:14.98 -
30 Teneah Richards SO Freedom (Tampa) 1:15.30 -
33 Sophia White FR Bloomingdale 1:16.45 -
36 Madison Spur SO Strawberry Crest 1:18.07 -
39 Johanna Castro FR Riverview 1:22.30 -
  Lauren Abbey SO Strawberry Crest DNS   
  Chloe Jones FR Hillsborough DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jadaah Wingfield FR King 1:00.38 6
18 Makayla Luke FR Lennard 1:07.10 -
20 Jayla Thomas JR King 1:09.19 -
21 Rreyanna Hall JR Lennard 1:10.47 -
22 Hannah Roche JR Riverview 1:10.51 -
23 Angeles Irigoyen SO Strawberry Crest 1:10.69 -
24 ALEXCIS JOHNSON JR Hillsborough 1:11.61 -
  Nasanty Luke JR Leto DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Morgan Collins SO Blake 1:01.88 2
8 Tonija Love JR Armwood 1:01.91 1
11 Lillian Rohrer SO Alonso 1:03.30 -
12 Kourtney Warren JR King 1:03.32 -
14 Alexandra Raquet FR Sickles 1:04.75 -
15 Natalie Rohm SO Riverview 1:04.88 -
16 Shanya Luke JR Lennard 1:05.63 -
  Rachel Asare JR Spoto DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaniya Benjamin SR Alonso 57.52 10
2 Cache Miller SO Jefferson 1:00.01 8
4 Nyla Thornton SO Plant 1:00.59 5
5 Diandra Kulp JR Spoto 1:01.25 4
6 Kendall Hughes SO Newsome 1:01.28 3
9 Avrel Jean SR Plant 1:02.57 -
10 Rayna Lewis FR Blake 1:02.82 -
17 Brianna Flake JR Armwood 1:06.48 -