March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 2:00.04 10
2 Mario Tullis SR Winter Haven 2:00.05 8
3 Christopher Fetters SR Windermere Prep 2:00.62 6
4 Jackson Davis SR Apopka 2:02.13 5
5 Jevon Clarke SR Apopka 2:02.77 4
6 Thomas Townley SR George Jenkins 2:03.40 3
7 Noah Oconnor SR Sarasota 2:03.84 2
8 Onix Ortiz SR Windermere 2:04.38 1
9 Fredrick Ross SR Winter Haven 2:04.95 -
10 Aaron Bracy SR Apopka 2:05.20 -
11 Gavin Bendross SO George Jenkins 2:05.44 -
12 Alexis Toledo JR Wekiva 2:05.66 -
13 Noah Myers SR Tavares 2:06.50 -
14 Kai Komatsu Junior Olympia 2:06.63 -
15 Shu Komatsu Junior Olympia 2:06.77 -
16 William Mosley SR George Jenkins 2:07.48 -
17 Zach Wagner SO Bishop Kenny 2:07.66 -
18 Joshua Jean-Charles SR Winter Springs 2:07.89 -
19 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:08.20 -
20 Matthew Bush SR Wekiva 2:08.66 -
21 Kamari Garcon JR Ocoee 2:08.90 -
22 Matthew Raucci FR Tavares 2:10.19 -
23 Manuel Ramos SR Winter Springs 2:10.40 -
24 Fernando Santiago SO Winter Park 2:10.66 -
25 Dawit Tafesse SR Sarasota 2:11.02 -
26 Evan Crisp SO Sarasota 2:11.33 -
27 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 2:11.50 -
28 Sean Johnson JR First Academy (Orlando) 2:11.50 -
29 Derek Romich SO Winter Park 2:11.91 -
30 Cody Spence SR Boone 2:12.67 -
31 Jacob Rison SR Windermere 2:12.67 -
32 Solomon Lefleur   Auburndale 2:12.75 -
33 Fernando Fuentes-Diaz SR Mount Dora 2:13.69 -
34 Jesse Watson JR Ocoee 2:13.92 -
35 Brayan Correa SO Boone 2:14.07 -
36 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 2:14.32 -
37 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 2:14.66 -
38 Jason Abbott SR East River 2:14.97 -
39 Omarion Sherwood JR Ocoee 2:15.50 -
40 James Legzouli FR University (Orlando) 2:15.86 -
41 Samuel Henery JR Oviedo 2:16.75 -
42 Cooper Wallace   Edgewater 2:16.91 -
43 Jackson Roth SR Windermere Prep 2:17.44 -
44 Javon Woodson JR Edgewater 2:17.83 -
45 Tyler Martin JR Winter Haven 2:18.08 -
46 Jackson Babington JR Tavares 2:18.24 -
47 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:18.77 -
48 Jack Sangmeister JR Lake Nona 2:18.77 -
49 Michael Ivanescu JR Windermere Prep 2:19.83 -
50 Ty Eklund SO Winter Springs 2:20.22 -
51 Joe Sagara   Olympia 2:20.23 -
52 Dylan Rivera JR Mount Dora 2:20.74 -
53 Raymond Arce SO Auburndale 2:22.44 -
54 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 2:22.52 -
55 Caleb Sellers SR Mount Dora 2:22.82 -
56 Rey Permaul SO Oviedo 2:23.24 -
57 Grant Butler SR Bishop Kenny 2:23.75 -
58 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 2:25.89 -
59 Efa Casey FR East River 2:25.90 -
60 Nicholas Vongraff JR University (Orlando) 2:26.31 -
61 Zakia Patterson SO Wekiva 2:26.84 -
62 Nicholas Scott JR Lake Nona 2:27.13 -
63 Jaden Adkins JR Lake Howell 2:27.73 -
64 Nicholas Glen   Auburndale 2:27.87 -
65 Logan Willey JR Boone 2:28.51 -
66 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 2:28.64 -
67 Jaden Leverett SO Winter Haven 2:31.88 -
68 Austin Von Rinteln SR East River 2:32.22 -
69 Wyatt Mello FR Trinity Prep 2:32.50 -
70 Dylan Davis SR Oviedo 2:33.83 -
71 Samuel Gonzalez SO Cypress Creek 2:39.32 -
72 Ethan Head FR Villages 2:53.35 -
  Matthew Fuller SO Winter Park NT   
  Carter Rowe SR Windermere NT   
  Jehu Clarke Senior Edgewater DNF   
  Alexander Aparicio JR Lake Nona DNF   
  Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) DNS   
  Matthew Feliz SO Cypress Creek DNS   
  Colin O'Toole JR Lake Howell DNS   
  Jose Sierra SO Lake Howell DNS   
  Koray Tekin FR Trinity Prep DNS   
  Omario Wright   Auburndale DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 2:00.04 10
2 Mario Tullis SR Winter Haven 2:00.05 8
3 Christopher Fetters SR Windermere Prep 2:00.62 6
4 Jackson Davis SR Apopka 2:02.13 5
5 Jevon Clarke SR Apopka 2:02.77 4
6 Thomas Townley SR George Jenkins 2:03.40 3
7 Noah Oconnor SR Sarasota 2:03.84 2
8 Onix Ortiz SR Windermere 2:04.38 1
9 Fredrick Ross SR Winter Haven 2:04.95 -
10 Aaron Bracy SR Apopka 2:05.20 -
12 Alexis Toledo JR Wekiva 2:05.66 -
13 Noah Myers SR Tavares 2:06.50 -
18 Joshua Jean-Charles SR Winter Springs 2:07.89 -
20 Matthew Bush SR Wekiva 2:08.66 -
21 Kamari Garcon JR Ocoee 2:08.90 -
23 Manuel Ramos SR Winter Springs 2:10.40 -
27 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 2:11.50 -
29 Derek Romich SO Winter Park 2:11.91 -
40 James Legzouli FR University (Orlando) 2:15.86 -
  Carter Rowe SR Windermere NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Gavin Bendross SO George Jenkins 2:05.44 -
16 William Mosley SR George Jenkins 2:07.48 -
17 Zach Wagner SO Bishop Kenny 2:07.66 -
19 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:08.20 -
22 Matthew Raucci FR Tavares 2:10.19 -
24 Fernando Santiago SO Winter Park 2:10.66 -
26 Evan Crisp SO Sarasota 2:11.33 -
28 Sean Johnson JR First Academy (Orlando) 2:11.50 -
30 Cody Spence SR Boone 2:12.67 -
32 Solomon Lefleur   Auburndale 2:12.75 -
33 Fernando Fuentes-Diaz SR Mount Dora 2:13.69 -
34 Jesse Watson JR Ocoee 2:13.92 -
36 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 2:14.32 -
37 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 2:14.66 -
38 Jason Abbott SR East River 2:14.97 -
42 Cooper Wallace   Edgewater 2:16.91 -
43 Jackson Roth SR Windermere Prep 2:17.44 -
46 Jackson Babington JR Tavares 2:18.24 -
54 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 2:22.52 -
  Matthew Fuller SO Winter Park NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kai Komatsu Junior Olympia 2:06.63 -
25 Dawit Tafesse SR Sarasota 2:11.02 -
31 Jacob Rison SR Windermere 2:12.67 -
35 Brayan Correa SO Boone 2:14.07 -
39 Omarion Sherwood JR Ocoee 2:15.50 -
44 Javon Woodson JR Edgewater 2:17.83 -
45 Tyler Martin JR Winter Haven 2:18.08 -
47 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:18.77 -
48 Jack Sangmeister JR Lake Nona 2:18.77 -
52 Dylan Rivera JR Mount Dora 2:20.74 -
55 Caleb Sellers SR Mount Dora 2:22.82 -
56 Rey Permaul SO Oviedo 2:23.24 -
57 Grant Butler SR Bishop Kenny 2:23.75 -
60 Nicholas Vongraff JR University (Orlando) 2:26.31 -
62 Nicholas Scott JR Lake Nona 2:27.13 -
65 Logan Willey JR Boone 2:28.51 -
67 Jaden Leverett SO Winter Haven 2:31.88 -
  Alexander Aparicio JR Lake Nona DNF   
  Jehu Clarke Senior Edgewater DNF   
  Omario Wright   Auburndale DNS   
  Colin O'Toole JR Lake Howell DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Shu Komatsu Junior Olympia 2:06.77 -
41 Samuel Henery JR Oviedo 2:16.75 -
49 Michael Ivanescu JR Windermere Prep 2:19.83 -
50 Ty Eklund SO Winter Springs 2:20.22 -
51 Joe Sagara   Olympia 2:20.23 -
53 Raymond Arce SO Auburndale 2:22.44 -
58 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 2:25.89 -
59 Efa Casey FR East River 2:25.90 -
61 Zakia Patterson SO Wekiva 2:26.84 -
63 Jaden Adkins JR Lake Howell 2:27.73 -
64 Nicholas Glen   Auburndale 2:27.87 -
66 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 2:28.64 -
68 Austin Von Rinteln SR East River 2:32.22 -
69 Wyatt Mello FR Trinity Prep 2:32.50 -
70 Dylan Davis SR Oviedo 2:33.83 -
71 Samuel Gonzalez SO Cypress Creek 2:39.32 -
72 Ethan Head FR Villages 2:53.35 -
  Jose Sierra SO Lake Howell DNS   
  Koray Tekin FR Trinity Prep DNS   
  Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) DNS   
  Matthew Feliz SO Cypress Creek DNS