March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Apopka Jackson Davis, Jevon Clarke, Aaron Bracy, Rudy Gatling 6:55.17 10:32.64 8:14.25 8:48.85 7:10.00 10
2 Oviedo Mamush Galloway, Robert Matschner, Kayamo Galloway, Samuel Austin 9:49.02 7:04.30 8:19.17 9:49.02 7:49.22 8
3 Wekiva Malik Carter, Omari Carter, Matthew Bush, Alexis Toledo 9:29.00 9:54.63 8:32.61 8:22.36 7:00.34 6
4 Tavares Noah Myers, Jackson Babington, Matthew Raucci, Ephraim Drennan 6:14.16 8:34.47 8:39.66 10:49.58 11:05.17 5
5 Bishop Kenny Michael Teal, Zach Wagner, Alex Jubran, Jonathan Lumbag 10:13.24 8:08.51 8:39.69 6:45.36 8:44.89 4
6 Lake Nona Jesus Clemente, Alexander Aparicio, Juan Atehortua, Caleb Nunn 9:14.74 10:34.75 8:53.40 8:37.40 11:28.09 3
7 Ocoee Jesse Watson, Omarion Sherwood, Anthony Camacho, Brandon Baum 10:03.94 10:41.36 8:54.46 6:19.47 11:24.11 2
8 Winter Park Matthew Fuller, Charles Schmitt, Milan Davich, Maxim Leichner 6:36.95 9:50.07 8:56.42 7:57.42 11:05.16 1
9 Master's Academy (Oviedo) Jonah Woodbine, Zach Merly, Ethan Urichko, Josh Gillis 7:22.41 9:42.69 8:59.52 9:04.92 6:39.25 -
10 East River Jason Abbott, Glord Kyle Garces, Adrian Correa, Eric Aquino 9:27.33 8:38.70 9:00.31 8:54.91 7:50.07 -
11 Freedom (Orlando) Freddy Pardo, Nicholas O'Donnell, Wesley Blanc, Steven Ramos 7:29.09 6:56.63 9:01.07 10:54.70 7:18.27 -
12 Edgewater Jehu Clarke, Javon Woodson, Cooper Wallace, Isaiah Rodriguez 9:29.40 11:12.43 9:02.28 9:07.71 10:07.36 -
13 Boone Jack Shea, Najah Charles, Will Petersen, Brayan Correa 9:13.26 10:40.05 9:02.41 8:35.29 11:34.29 -
14 George Jenkins Andrew Chambers, Andrew Guerrero, Cameron Rupe, Khristian Runcie 7:51.79 11:36.71 9:08.59 8:02.76 11:09.28 -
15 Villages Vidal Aguiler, Jose Ascencio, Dain Braun, Glendy Sierra 7:14.37 12:23.01 9:31.54 8:51.54 10:51.56 -
16 Lake Howell Colin O'Toole, Christian Pastrana, Julien Wiggan, Dylan Adams-Brace 11:38.42 7:26.53 9:32.47 10:01.10 8:06.60 -
17 Winter Haven Tyler Martin, Joseph Tarver, Eric Davis, Roderick Timmons 11:23.25 6:45.32 9:39.02 12:15.36 7:37.43 -
18 Cypress Creek Samuel Gonzalez, Matthew Feliz, Miguel Torres Plaza, Courtney Chisholm 7:03.72 10:32.67 9:40.43 9:52.04 7:44.35 -
19 First Academy (Orlando) Brandon Albers, Mark Marsh, Conner Riley, Charlie Clendenin 12:34.68 11:25.02 9:40.52 12:11.46 9:23.11 -
20 Auburndale Dylan Loser, Solomon Lefleur, Jamill Vasques, Jerry Pollard 9:31.42 7:14.52 9:55.23 7:56.19 9:07.62 -
21 Olympia Jonathan Watters, Daylen Johnson, Jeremiah Bodiford, Samuel Edmond 12:23.31 11:23.37 9:59.44 11:41.35 7:53.56 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Apopka Davis, Clarke, Bracy, Gatling 8:14.25 10
2 Oviedo Galloway, Matschner, Galloway, Austin 8:19.17 8
3 Wekiva Carter, Carter, Bush, Toledo 8:32.61 6
4 Tavares Myers, Babington, Raucci, Drennan 8:39.66 5
5 Bishop Kenny Teal, Wagner, Jubran, Lumbag 8:39.69 4
8 Winter Park Fuller, Schmitt, Davich, Leichner 8:56.42 1
10 East River Abbott, Garces, Correa, Aquino 9:00.31 -
11 Freedom (Orlando) Pardo, O'Donnell, Blanc, Ramos 9:01.07 -
14 George Jenkins Chambers, Guerrero, Rupe, Runcie 9:08.59 -
20 Auburndale Loser, Lefleur, Vasques, Pollard 9:55.23 -
21 Olympia Watters, Johnson, Bodiford, Edmond 9:59.44 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
6 Lake Nona Clemente, Aparicio, Atehortua, Nunn 9:25.41 8:53.40 8:37.40 11:33.42 3
7 Ocoee Watson, Sherwood, Camacho, Baum 7:50.33 8:54.46 6:24.82 10:03.94 2
9 Master's Academy (Oviedo) Woodbine, Merly, Urichko, Gillis 7:38.60 8:59.52 6:50.04 9:42.69 -
12 Edgewater Clarke, Woodson, Wallace, Rodriguez 9:45.67 9:02.28 9:13.13 7:35.52 -
13 Boone Shea, Charles, Petersen, Correa 6:25.12 9:02.41 7:08.51 8:51.57 -
15 Villages Aguiler, Ascencio, Braun, Sierra 7:37.24 9:31.54 12:00.14 12:00.14 -
16 Lake Howell O'Toole, Pastrana, Wiggan, Adams-Brace 10:29.72 9:32.47 12:07.04 7:20.81 -
17 Winter Haven Martin, Tarver, Davis, Timmons 10:31.14 9:39.02 12:26.94 11:34.83 -
18 Cypress Creek Gonzalez, Feliz, Torres Plaza, Chisholm 6:46.30 9:40.43 7:21.13 10:32.67 -
19 First Academy (Orlando) Albers, Marsh, Riley, Clendenin 9:34.72 9:40.52 11:30.82 7:50.23 -