March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janel Mitchell SO Sarasota 2:19.40 10
2 Mackenzie Czurak SR Winter Springs 2:22.47 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 2:23.69 6
4 Katie Ranck JR Windermere 2:27.60 5
5 Capri Procopio SR Sarasota 2:28.65 4
6 Gabrielle Johnson JR Winter Park 2:28.70 3
7 Karina Vega JR East River 2:29.46 2
8 Samantha Andreetti JR Apopka 2:29.86 1
9 Naomi Flowers SO Winter Springs 2:30.21 -
10 Joyce Davis JR Oviedo 2:30.69 -
11 Isabela Zapata JR Lake Howell 2:30.74 -
12 Catharine Evans SR Bishop Kenny 2:32.13 -
13 Emma Noel JR Winter Park 2:32.31 -
14 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 2:33.53 -
15 Xiomara Gill SR Lake Nona 2:35.73 -
16 Caitlin Foley SO Mount Dora 2:37.22 -
17 Isabella Santeufemio JR Boone 2:37.34 -
18 Adriana Montalvo SR Tavares 2:37.90 -
19 Eriona Sherwood JR Ocoee 2:39.19 -
20 Hannah Jones SO Apopka 2:39.86 -
21 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 2:40.51 -
22 Samantha Lopez SR Windermere 2:40.61 -
23 Anaya Vil   Olympia 2:41.82 -
24 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:42.40 -
25 Daria Joshway FR Auburndale 2:42.97 -
26 Yarianna Cuevas SR Cypress Creek 2:43.09 -
27 Mackenzie Mulligan SO Tavares 2:45.69 -
28 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 2:46.15 -
29 Shakeria Joseph SO Atlantic (PO) 2:46.18 -
30 Mary Schmidt JR Bishop Kenny 2:46.26 -
31 Jayde Wilson SR First Academy (Orlando) 2:47.76 -
32 Sadie Eckman SO University (Orlando) 2:48.22 -
33 Emily Thompson SR Lake Nona 2:48.71 -
34 Shiraz Nitzachon JR University (Orlando) 2:49.30 -
35 Amber Canavan SO Bishop Kenny 2:49.46 -
36 Bella Szynaka JR Winter Springs 2:49.94 -
37 Gloria Estein JR First Academy (Orlando) 2:50.47 -
38 Sarah Jackson FR First Academy (Orlando) 2:51.65 -
39 Maya Ingraham SO Wekiva 2:53.87 -
40 Kahdia Jones JR Atlantic (PO) 2:57.96 -
41 Noel Wiltz FR Lake Nona 2:59.77 -
42 Bailey Shams JR Oviedo 3:02.36 -
43 Jayelyn Guy SO Ocoee 3:02.47 -
44 Thierrianna Harvey SR Wekiva 3:04.26 -
45 Julie Santos SO Cypress Creek 3:04.65 -
46 Jessica Sarro SR University (Orlando) 3:04.68 -
47 Shernika Jean Simon JR Cypress Creek 3:05.02 -
48 Maryha Andino JR East River 3:09.34 -
49 Aiyanna Hicks SO Ocoee 3:16.31 -
50 Vanessa Ramirez FR Winter Haven 3:16.44 -
51 Sydney Fruhwirth SR Oviedo 3:17.70 -
52 Jesie Bennett SO Auburndale 3:19.15 -
53 Sara Pierre JR Wekiva 3:23.86 -
54 Madalyn Prostak JR Lake Howell 3:24.47 -
55 Maria Gullessarian JR Windermere Prep 3:42.53 -
  Lauren Smith FR Mount Dora NT   
  Luisa Luo FR Windermere Prep DNS   
  Hannah Harris JR Windermere Prep DNS   
  Lilly Jacobus 8 Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Jaden Badillo SO Windermere DNS   
  Carolyn Brown SR Boone DNS   
  kathryn Hey FR Olympia DNS   
  Victoria Nyarady   Olympia DNS   
  Isabella Nebel FR Sarasota DNS   
  Taniah Dickey SR Winter Haven DNS   
  Tierra Gelsey JR Lake Howell DNS   
  Atalya Ross FR Villages DNS   
  Giselle Simmons FR Villages DNS   
  Ava Foster FR Tavares DNS   
  Maria Manosalva SR Auburndale DNS   
  Marina Brown Junior Edgewater DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
  Mya Iturralde FR East River DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janel Mitchell SO Sarasota 2:19.40 10
2 Mackenzie Czurak SR Winter Springs 2:22.47 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 2:23.69 6
4 Katie Ranck JR Windermere 2:27.60 5
6 Gabrielle Johnson JR Winter Park 2:28.70 3
8 Samantha Andreetti JR Apopka 2:29.86 1
9 Naomi Flowers SO Winter Springs 2:30.21 -
10 Joyce Davis JR Oviedo 2:30.69 -
11 Isabela Zapata JR Lake Howell 2:30.74 -
13 Emma Noel JR Winter Park 2:32.31 -
14 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 2:33.53 -
15 Xiomara Gill SR Lake Nona 2:35.73 -
17 Isabella Santeufemio JR Boone 2:37.34 -
22 Samantha Lopez SR Windermere 2:40.61 -
  Carolyn Brown SR Boone DNS   
  Isabella Nebel FR Sarasota DNS   
  Jaden Badillo SO Windermere DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Capri Procopio SR Sarasota 2:28.65 4
7 Karina Vega JR East River 2:29.46 2
12 Catharine Evans SR Bishop Kenny 2:32.13 -
16 Caitlin Foley SO Mount Dora 2:37.22 -
18 Adriana Montalvo SR Tavares 2:37.90 -
19 Eriona Sherwood JR Ocoee 2:39.19 -
20 Hannah Jones SO Apopka 2:39.86 -
21 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 2:40.51 -
24 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:42.40 -
25 Daria Joshway FR Auburndale 2:42.97 -
26 Yarianna Cuevas SR Cypress Creek 2:43.09 -
27 Mackenzie Mulligan SO Tavares 2:45.69 -
28 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 2:46.15 -
30 Mary Schmidt JR Bishop Kenny 2:46.26 -
32 Sadie Eckman SO University (Orlando) 2:48.22 -
33 Emily Thompson SR Lake Nona 2:48.71 -
35 Amber Canavan SO Bishop Kenny 2:49.46 -
49 Aiyanna Hicks SO Ocoee 3:16.31 -
  Lilly Jacobus 8 Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Maria Manosalva SR Auburndale DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Jayde Wilson SR First Academy (Orlando) 2:47.76 -
34 Shiraz Nitzachon JR University (Orlando) 2:49.30 -
37 Gloria Estein JR First Academy (Orlando) 2:50.47 -
39 Maya Ingraham SO Wekiva 2:53.87 -
44 Thierrianna Harvey SR Wekiva 3:04.26 -
45 Julie Santos SO Cypress Creek 3:04.65 -
46 Jessica Sarro SR University (Orlando) 3:04.68 -
48 Maryha Andino JR East River 3:09.34 -
50 Vanessa Ramirez FR Winter Haven 3:16.44 -
52 Jesie Bennett SO Auburndale 3:19.15 -
54 Madalyn Prostak JR Lake Howell 3:24.47 -
  Mya Iturralde FR East River DNS   
  Luisa Luo FR Windermere Prep DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
  Ava Foster FR Tavares DNS   
  Giselle Simmons FR Villages DNS   
  Atalya Ross FR Villages DNS   
  Taniah Dickey SR Winter Haven DNS   
  Victoria Nyarady   Olympia DNS   
  kathryn Hey FR Olympia DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Anaya Vil   Olympia 2:41.82 -
29 Shakeria Joseph SO Atlantic (PO) 2:46.18 -
36 Bella Szynaka JR Winter Springs 2:49.94 -
38 Sarah Jackson FR First Academy (Orlando) 2:51.65 -
40 Kahdia Jones JR Atlantic (PO) 2:57.96 -
41 Noel Wiltz FR Lake Nona 2:59.77 -
42 Bailey Shams JR Oviedo 3:02.36 -
43 Jayelyn Guy SO Ocoee 3:02.47 -
47 Shernika Jean Simon JR Cypress Creek 3:05.02 -
51 Sydney Fruhwirth SR Oviedo 3:17.70 -
53 Sara Pierre JR Wekiva 3:23.86 -
55 Maria Gullessarian JR Windermere Prep 3:42.53 -
  Lauren Smith FR Mount Dora NT   
  Hannah Harris JR Windermere Prep DNS   
  Tierra Gelsey JR Lake Howell DNS   
  Marina Brown Junior Edgewater DNS