March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boy's Fresh/Soph 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter SO Trinity Prep 4:44.91 10
2 William Hartvigsen FR Sarasota 4:55.55 8
3 Brant Josephs FR Windermere Prep 4:55.95 6
4 Valentino Balzano FR Winter Springs 4:59.15 5
5 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 5:04.09 4
6 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:06.33 3
7 Charlie Clendenin FR First Academy (Orlando) 5:09.66 2
8 Griffin Hallemeier SO Winter Park 5:10.52 1
9 Caleb Abbott FR Winter Park 5:11.11 -
10 Rey Permaul SO Oviedo 5:12.07 -
11 Lexenier Jaime SO Winter Park 5:12.34 -
12 Jacob Hogan SO Winter Springs 5:15.81 -
13 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:16.75 -
14 Bobby Schneeberger SO Boone 5:17.17 -
15 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 5:17.60 -
16 Brucelee Tao SO Auburndale 5:18.45 -
17 Carlos O'Connor FR Trinity Prep 5:18.75 -
18 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:19.95 -
19 Julian Blandino FR University (Orlando) 5:20.04 -
20 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:21.13 -
21 Dylan Adams-Brace FR Lake Howell 5:21.34 -
22 Jason Lespire SO Freedom (Orlando) 5:23.03 -
23 Nicholas Glen   Auburndale 5:23.64 -
24 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:24.30 -
25 Robert Bellamy FR Oviedo 5:25.11 -
26 Kobe Slack SO Ocoee 5:26.38 -
27 Jack Shea FR Boone 5:29.20 -
28 Juno Marques FR University (Orlando) 5:29.70 -
29 Karl van Gelder SO Boone 5:30.57 -
30 Matthew Aranibar SO University (Orlando) 5:31.73 -
31 Caleb Bell FR Mount Dora 5:33.18 -
32 Talan Tharpe FR Edgewater 5:33.91 -
33 Samual Kindred SO Ocoee 5:34.09 -
34 Zakia Patterson SO Wekiva 5:43.86 -
35 Keshawn Collington SO Wekiva 5:44.46 -
36 Elias Pack SO Lake Nona 5:47.34 -
37 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 5:47.60 -
38 Braydon Anthony SO Olympia 5:52.97 -
39 Conner Riley SO First Academy (Orlando) 5:55.66 -
40 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 5:56.34 -
  Gabriel Barker FR Lake Nona DQ   
  Jonathan Robinson SO First Academy (Orlando) DQ   
  Mathew Smith FR Master's Academy (Oviedo) DQ   
  Collin Anthony SO Olympia DQ   
  Jalen Blake FR Winter Springs DQ   
  Nile Myers SO Mount Dora DQ   
  Anthony Nieves SO Ocoee DQ   
  Justin Rodriguez FR Mount Dora DQ   
  Alex Steven FR Oviedo DNS   
  Nicholas Gatto FR Windermere DNS   
  Kent Wada SO Windermere DNS   
  Matthew Bittner SO Windermere DNS   
  Michael Hanlin FR East River DNS   
  Ethan Folse FR East River DNS   
  Tyler Reinisch SO Lake Howell DNS   
  Issak Taylor FR Olympia DNS   
Boy's Fresh/Soph 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter SO Trinity Prep 4:44.91 10
2 William Hartvigsen FR Sarasota 4:55.55 8
3 Brant Josephs FR Windermere Prep 4:55.95 6
4 Valentino Balzano FR Winter Springs 4:59.15 5
5 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 5:04.09 4
6 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:06.33 3
9 Caleb Abbott FR Winter Park 5:11.11 -
11 Lexenier Jaime SO Winter Park 5:12.34 -
17 Carlos O'Connor FR Trinity Prep 5:18.75 -
18 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:19.95 -
24 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:24.30 -
26 Kobe Slack SO Ocoee 5:26.38 -
38 Braydon Anthony SO Olympia 5:52.97 -
  Jalen Blake FR Winter Springs DQ   
  Kent Wada SO Windermere DNS   
  Nicholas Gatto FR Windermere DNS   
Boy's Fresh/Soph 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Griffin Hallemeier SO Winter Park 5:10.52 1
12 Jacob Hogan SO Winter Springs 5:15.81 -
13 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:16.75 -
14 Bobby Schneeberger SO Boone 5:17.17 -
15 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 5:17.60 -
19 Julian Blandino FR University (Orlando) 5:20.04 -
20 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:21.13 -
21 Dylan Adams-Brace FR Lake Howell 5:21.34 -
22 Jason Lespire SO Freedom (Orlando) 5:23.03 -
23 Nicholas Glen   Auburndale 5:23.64 -
25 Robert Bellamy FR Oviedo 5:25.11 -
27 Jack Shea FR Boone 5:29.20 -
28 Juno Marques FR University (Orlando) 5:29.70 -
29 Karl van Gelder SO Boone 5:30.57 -
30 Matthew Aranibar SO University (Orlando) 5:31.73 -
31 Caleb Bell FR Mount Dora 5:33.18 -
  Justin Rodriguez FR Mount Dora DQ   
  Nile Myers SO Mount Dora DQ   
  Alex Steven FR Oviedo DNS   
  Matthew Bittner SO Windermere DNS   
Boy's Fresh/Soph 1600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Charlie Clendenin FR First Academy (Orlando) 5:09.66 2
10 Rey Permaul SO Oviedo 5:12.07 -
16 Brucelee Tao SO Auburndale 5:18.45 -
32 Talan Tharpe FR Edgewater 5:33.91 -
33 Samual Kindred SO Ocoee 5:34.09 -
34 Zakia Patterson SO Wekiva 5:43.86 -
35 Keshawn Collington SO Wekiva 5:44.46 -
36 Elias Pack SO Lake Nona 5:47.34 -
37 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 5:47.60 -
39 Conner Riley SO First Academy (Orlando) 5:55.66 -
40 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 5:56.34 -
  Jonathan Robinson SO First Academy (Orlando) DQ   
  Collin Anthony SO Olympia DQ   
  Anthony Nieves SO Ocoee DQ   
  Gabriel Barker FR Lake Nona DQ   
  Mathew Smith FR Master's Academy (Oviedo) DQ   
  Tyler Reinisch SO Lake Howell DNS   
  Issak Taylor FR Olympia DNS   
  Michael Hanlin FR East River DNS   
  Ethan Folse FR East River DNS