March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Samuel Austin JR Oviedo 49.30 10
2 Terrail Keiths JR University (Orlando) 51.33 8
3 Caleb Joshway SO Auburndale 51.68 6
4 Omari Carter SR Wekiva 51.79 5
5 Jaden Rudolph SR George Jenkins 51.87 4
6 Marshae McDonald FR Lake Howell 52.01 3
7 Mark Van De Meene SR Winter Park 52.05 2
8 Malik Carter SR Wekiva 52.80 1
9 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 52.86 -
10 Jordan Rupe SO George Jenkins 53.14 -
11 Rosario Noto SO Windermere 53.31 -
12 Eric Sherwood JR Ocoee 53.33 -
13 Courtney Chisholm JR Cypress Creek 53.39 -
14 Jordan Pierson JR Lake Nona 53.47 -
15 Mario Tullis SR Winter Haven 53.48 -
16 Elijah Davis SO Auburndale 53.71 -
17 Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) 53.95 -
18 Christopher White FR Ocoee 54.01 -
19 Christian Vazquez JR Wekiva 54.05 -
20 Jacob Goldbergh SR Windermere 54.20 -
21 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 54.20 -
22 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.51 -
23 Fredrick Ross SR Winter Haven 54.72 -
24 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 54.83 -
25 Jamal Slaven Senior Olympia 54.85 -
26 Miles Drennan SO Tavares 55.11 -
27 Rayfraniel Perez Ponce De Leon JR University (Orlando) 55.31 -
28 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 55.67 -
29 Rodney Vickers JR Apopka 55.85 -
30 Vidal Aguiler SO Villages 55.85 -
31 Dequan Griggs SR Edgewater 55.89 -
32 Javier Hernandez SO Cypress Creek 55.96 -
33 Maurice Hill SO Windermere 56.23 -
34 Desmond Moir SR Oviedo 56.86 -
35 Exavian Westbrook FR Edgewater 56.88 -
36 Jadon Gomez SR Apopka 56.91 -
37 Dominic Bennett JR Sarasota 56.91 -
38 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 56.95 -
39 Michael Nix JR Winter Park 56.95 -
40 Harris Perez-Camacho SR Freedom (Orlando) 57.03 -
41 Maxim Leichner SO Winter Park 57.06 -
42 Davis Martin JR Windermere Prep 57.14 -
43 Lucas Sams JR Bishop Kenny 57.77 -
44 Eydan Torres JR Lake Nona 57.87 -
45 Jalin Johnson FR Olympia 58.13 -
46 Keyven Satar JR Windermere Prep 58.13 -
47 Thiago Falcao JR Oviedo 58.33 -
48 Austin Hurley JR University (Orlando) 58.48 -
49 Derrick Wilson JR Winter Haven 58.71 -
50 Trevor Camille SO Ocoee 58.98 -
51 Malik Collins JR Lake Howell 59.37 -
52 Kameron Graham FR Boone 59.37 -
53 Bryant Steel FR Boone 59.94 -
54 Savaughn Hartwell SR East River 1:00.14 -
55 Brady Hinckley FR Tavares 1:00.24 -
56 Omarion Labordeaux JR Boone 1:01.06 -
57 Sebastian Yepes FR First Academy (Orlando) 1:01.11 -
58 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:01.87 -
59 Zeyon Charles SO Bishop Kenny 1:02.30 -
60 Hunter Warwick SR Sarasota 1:03.12 -
61 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:03.28 -
62 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 1:03.46 -
63 Alexander Steinmeyer FR East River 1:03.71 -
64 Zyere Williams SO Mount Dora 1:05.07 -
65 Preston Grant JR Bishop Kenny 1:06.47 -
66 Sean Collazo JR Tavares 1:06.61 -
67 Ethan Head FR Villages 1:09.83 -
  Jack Jiang FR First Academy (Orlando) DNS   
  Phillip Clark SO First Academy (Orlando) DNS   
  Carson Bellet SO West Orange DNS   
  Justin Goodman SO West Orange DNS   
  Tyler Krebs JR Mount Dora DNS   
  Anthony Palermo Ruiz JR Lake Howell DNS   
  Jacob Lopez JR Mount Dora DNS   
  Keon Satchell SO Olympia DNS   
  Jahmeir Henderson FR East River DNS   
  Brandon Crag-Chadderton SR Trinity Prep DNS   
  Malik Alli FR Edgewater DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Samuel Austin JR Oviedo 49.30 10
2 Terrail Keiths JR University (Orlando) 51.33 8
3 Caleb Joshway SO Auburndale 51.68 6
5 Jaden Rudolph SR George Jenkins 51.87 4
6 Marshae McDonald FR Lake Howell 52.01 3
7 Mark Van De Meene SR Winter Park 52.05 2
10 Jordan Rupe SO George Jenkins 53.14 -
11 Rosario Noto SO Windermere 53.31 -
27 Rayfraniel Perez Ponce De Leon JR University (Orlando) 55.31 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Omari Carter SR Wekiva 51.79 5
8 Malik Carter SR Wekiva 52.80 1
9 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 52.86 -
12 Eric Sherwood JR Ocoee 53.33 -
13 Courtney Chisholm JR Cypress Creek 53.39 -
16 Elijah Davis SO Auburndale 53.71 -
40 Harris Perez-Camacho SR Freedom (Orlando) 57.03 -
41 Maxim Leichner SO Winter Park 57.06 -
  Carson Bellet SO West Orange DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Christopher White FR Ocoee 54.01 -
20 Jacob Goldbergh SR Windermere 54.20 -
21 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 54.20 -
22 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.51 -
29 Rodney Vickers JR Apopka 55.85 -
33 Maurice Hill SO Windermere 56.23 -
36 Jadon Gomez SR Apopka 56.91 -
39 Michael Nix JR Winter Park 56.95 -
52 Kameron Graham FR Boone 59.37 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Mario Tullis SR Winter Haven 53.48 -
24 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 54.83 -
26 Miles Drennan SO Tavares 55.11 -
32 Javier Hernandez SO Cypress Creek 55.96 -
37 Dominic Bennett JR Sarasota 56.91 -
  Anthony Palermo Ruiz JR Lake Howell DNS   
  Malik Alli FR Edgewater DNS   
  Brandon Crag-Chadderton SR Trinity Prep DNS   
  Justin Goodman SO West Orange DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jordan Pierson JR Lake Nona 53.47 -
28 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 55.67 -
30 Vidal Aguiler SO Villages 55.85 -
31 Dequan Griggs SR Edgewater 55.89 -
38 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 56.95 -
43 Lucas Sams JR Bishop Kenny 57.77 -
44 Eydan Torres JR Lake Nona 57.87 -
48 Austin Hurley JR University (Orlando) 58.48 -
50 Trevor Camille SO Ocoee 58.98 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Desmond Moir SR Oviedo 56.86 -
42 Davis Martin JR Windermere Prep 57.14 -
46 Keyven Satar JR Windermere Prep 58.13 -
53 Bryant Steel FR Boone 59.94 -
55 Brady Hinckley FR Tavares 1:00.24 -
56 Omarion Labordeaux JR Boone 1:01.06 -
60 Hunter Warwick SR Sarasota 1:03.12 -
  Tyler Krebs JR Mount Dora DNS   
  Jacob Lopez JR Mount Dora DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Jamal Slaven Senior Olympia 54.85 -
45 Jalin Johnson FR Olympia 58.13 -
49 Derrick Wilson JR Winter Haven 58.71 -
58 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:01.87 -
59 Zeyon Charles SO Bishop Kenny 1:02.30 -
61 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:03.28 -
62 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 1:03.46 -
65 Preston Grant JR Bishop Kenny 1:06.47 -
  Jahmeir Henderson FR East River DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Christian Vazquez JR Wekiva 54.05 -
23 Fredrick Ross SR Winter Haven 54.72 -
51 Malik Collins JR Lake Howell 59.37 -
57 Sebastian Yepes FR First Academy (Orlando) 1:01.11 -
64 Zyere Williams SO Mount Dora 1:05.07 -
66 Sean Collazo JR Tavares 1:06.61 -
  Keon Satchell SO Olympia DNS   
  Phillip Clark SO First Academy (Orlando) DNS   
  Jack Jiang FR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) 53.95 -
35 Exavian Westbrook FR Edgewater 56.88 -
47 Thiago Falcao JR Oviedo 58.33 -
54 Savaughn Hartwell SR East River 1:00.14 -
63 Alexander Steinmeyer FR East River 1:03.71 -
67 Ethan Head FR Villages 1:09.83 -