March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Miracle Johnson SO Ocoee 12.14 10 0.1
2 Alyia Green SO Olympia 12.92 8 0.1
3 Shaliyah Brown SR Windermere 13.11 6 0.1
4 Sydney Jones FR Edgewater 13.13 5 -1.5
5 Daijah DaCosta-Moore SR Olympia 13.15 4 0.1
6 Nicolette Rideout FR East River 13.23 3 -1.5
7 Courtney Latimer JR Oviedo 13.32 2 -2.0
8 Nyla McFayden FR Apopka 13.37 1 -2.0
9 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 13.37 - -1.5
10 Ariana Cirino JR University (Orlando) 13.46 - -1.5
11 JoaQuilya Jackson SO Winter Haven 13.60 - -1.8
12 Arianna Slater SO Lake Nona 13.60 - 0.1
13 Karrngton Smith JR Winter Springs 13.61 - -1.8
14 Jaden Byrd JR Winter Park 13.61 - -1.8
15 Ezzaria Hill JR Olympia 13.67 - -2.0
16 Chardae Greene JR Lake Howell 13.72 - -1.5
16 Destiny Hamilton SO Winter Haven 13.72 - -1.0
18 Alexa Wilson SO Master's Academy (Oviedo) 13.73 - -2.0
19 Kanya Smith JR Oviedo 13.74 - -1.5
19 Markia McCarthy FR Wekiva 13.74 - 0.6
21 Re'niya Ford FR Villages 13.76 - -1.8
22 Leann Galvan SO Cypress Creek 13.79 - -2.0
23 Castina Prudent FR Ocoee 13.83 - 0.1
24 Joi Williams SO Wekiva 13.87 - -1.8
25 Emily Powelson FR First Academy (Orlando) 13.89 - -1.8
26 Eliana Nemasango FR Oviedo 13.89 - -1.0
27 Samaria Hawkins FR Wekiva 13.90 - -1.8
28 Hoshea Joseph JR First Academy (Orlando) 13.91 - -1.0
29 Saniyah Williams FR Cypress Creek 13.95 - -2.0
29 Chloe Ratner FR Sarasota 13.95 - -1.8
31 Mailene Miranda JR Bishop Kenny 13.99 - -2.0
32 Lauren Perkins SO Windermere 13.99 - -1.0
33 Jaelyn Pearson-Hooker JR Apopka 13.99 - -1.0
34 Kaelyn Hunt SO University (Orlando) 14.07 - -1.0
34 Kaylah Mitchum SR Bishop Kenny 14.07 - -1.8
36 Sophia Kasper SO Winter Park 14.09 - -1.0
37 Aniya Gantz FR Apopka 14.10 - -2.0
38 Ca 'Miele Handford SR Winter Haven 14.15 - -1.5
39 Daisja Nelson JR Edgewater 14.16 - -1.6
40 Kayla Williams SO Tavares 14.25 - +0.0
41 Chyeann Brown SR East River 14.30 - 0.6
42 Alyssa Tometi FR University (Orlando) 14.30 - 0.6
43 Zarina London SR Ocoee 14.37 - -1.5
44 Charnee Greene JR Lake Howell 14.38 - -1.6
45 Jade Atkins JR Windermere 14.39 - -1.6
46 Abigail Andal FR Villages 14.42 - 0.6
47 Anchalee Brown JR Mount Dora 14.46 - -1.0
48 Andreya Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 14.53 - 0.6
49 Anamaria Schultz SO Winter Park 14.55 - -1.0
50 Mykaela Tyghter SO East River 14.58 - -1.6
51 Isabella Hamilton SO Lake Howell 14.59 - +0.0
52 Mikayla Miranda SO Lake Nona 14.61 - +0.0
53 Toni Lumpkin FR Edgewater 14.64 - +0.0
54 Jasleen Sodhi FR Windermere Prep 14.68 - -1.6
55 Amya Whiley FR Tavares 14.74 - +0.0
56 Julia High SO Windermere Prep 14.82 - -1.6
57 Jenessa Oxendine FR Atlantic (PO) 14.86 - -1.6
57 Yashaiya Yisrael FR Atlantic (PO) 14.86 - -2.9
59 Brianna Duplan JR Lake Nona 15.20 - +0.0
60 Zaria Cannon FR Tavares 15.76 - -2.9
61 Donae Hall SO Mount Dora 15.86 - -2.9
62 Christina Broaden FR Master's Academy (Oviedo) 15.87 - -2.9
63 Amya Brockington JR Atlantic (PO) 16.11 - -2.9
64 Sarai Cruz SO Boone 16.39 - -2.9
65 Leilana Lugo FR Auburndale 16.49 - -2.9
66 Riley Cunningham SO Villages 17.49 - -2.9
  Jaedyn Smith JR Auburndale FS    -
  Rikiya Mitchell SR West Orange DNS    -
  Sharya Davis SR First Academy (Orlando) DNS    -
  Dezmi Howard JR Cypress Creek DNS    -
  Nyla Johnson JR Mount Dora DNS    -
  Eva Glezil FR Freedom (Orlando) DNS    -
  Jolie Flowers FR Freedom (Orlando) DNS    -
  Isabella Nebel FR Sarasota DNS    -
  Tatum Russell SO Trinity Prep DNS    -
  Khalia Howell JR Freedom (Orlando) DNS    -
  Suveda Ramakrishna SO Windermere Prep DNS    -
  Briana Brudy SO Auburndale DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miracle Johnson SO Ocoee 12.14 10
2 Alyia Green SO Olympia 12.92 8
3 Shaliyah Brown SR Windermere 13.11 6
5 Daijah DaCosta-Moore SR Olympia 13.15 4
12 Arianna Slater SO Lake Nona 13.60 -
23 Castina Prudent FR Ocoee 13.83 -
  Jaedyn Smith JR Auburndale FS   
  Isabella Nebel FR Sarasota DNS   
  Sharya Davis SR First Academy (Orlando) DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Sydney Jones FR Edgewater 13.13 5
6 Nicolette Rideout FR East River 13.23 3
9 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 13.37 -
10 Ariana Cirino JR University (Orlando) 13.46 -
16 Chardae Greene JR Lake Howell 13.72 -
19 Kanya Smith JR Oviedo 13.74 -
38 Ca 'Miele Handford SR Winter Haven 14.15 -
43 Zarina London SR Ocoee 14.37 -
  Briana Brudy SO Auburndale DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 JoaQuilya Jackson SO Winter Haven 13.60 -
13 Karrngton Smith JR Winter Springs 13.61 -
14 Jaden Byrd JR Winter Park 13.61 -
21 Re'niya Ford FR Villages 13.76 -
24 Joi Williams SO Wekiva 13.87 -
25 Emily Powelson FR First Academy (Orlando) 13.89 -
27 Samaria Hawkins FR Wekiva 13.90 -
29 Chloe Ratner FR Sarasota 13.95 -
34 Kaylah Mitchum SR Bishop Kenny 14.07 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Courtney Latimer JR Oviedo 13.32 2
8 Nyla McFayden FR Apopka 13.37 1
15 Ezzaria Hill JR Olympia 13.67 -
18 Alexa Wilson SO Master's Academy (Oviedo) 13.73 -
22 Leann Galvan SO Cypress Creek 13.79 -
29 Saniyah Williams FR Cypress Creek 13.95 -
31 Mailene Miranda JR Bishop Kenny 13.99 -
37 Aniya Gantz FR Apopka 14.10 -
  Dezmi Howard JR Cypress Creek DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Destiny Hamilton SO Winter Haven 13.72 -
26 Eliana Nemasango FR Oviedo 13.89 -
28 Hoshea Joseph JR First Academy (Orlando) 13.91 -
32 Lauren Perkins SO Windermere 13.99 -
33 Jaelyn Pearson-Hooker JR Apopka 13.99 -
34 Kaelyn Hunt SO University (Orlando) 14.07 -
36 Sophia Kasper SO Winter Park 14.09 -
47 Anchalee Brown JR Mount Dora 14.46 -
49 Anamaria Schultz SO Winter Park 14.55 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Daisja Nelson JR Edgewater 14.16 -
44 Charnee Greene JR Lake Howell 14.38 -
45 Jade Atkins JR Windermere 14.39 -
50 Mykaela Tyghter SO East River 14.58 -
54 Jasleen Sodhi FR Windermere Prep 14.68 -
56 Julia High SO Windermere Prep 14.82 -
57 Jenessa Oxendine FR Atlantic (PO) 14.86 -
  Khalia Howell JR Freedom (Orlando) DNS   
  Jolie Flowers FR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Kayla Williams SO Tavares 14.25 -
51 Isabella Hamilton SO Lake Howell 14.59 -
52 Mikayla Miranda SO Lake Nona 14.61 -
53 Toni Lumpkin FR Edgewater 14.64 -
55 Amya Whiley FR Tavares 14.74 -
59 Brianna Duplan JR Lake Nona 15.20 -
  Suveda Ramakrishna SO Windermere Prep DNS   
  Nyla Johnson JR Mount Dora DNS   
  Tatum Russell SO Trinity Prep DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
57 Yashaiya Yisrael FR Atlantic (PO) 14.86 -
60 Zaria Cannon FR Tavares 15.76 -
61 Donae Hall SO Mount Dora 15.86 -
62 Christina Broaden FR Master's Academy (Oviedo) 15.87 -
63 Amya Brockington JR Atlantic (PO) 16.11 -
64 Sarai Cruz SO Boone 16.39 -
65 Leilana Lugo FR Auburndale 16.49 -
66 Riley Cunningham SO Villages 17.49 -
  Eva Glezil FR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 100 Meters Section 9
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Markia McCarthy FR Wekiva 13.74 -
41 Chyeann Brown SR East River 14.30 -
42 Alyssa Tometi FR University (Orlando) 14.30 -
46 Abigail Andal FR Villages 14.42 -
48 Andreya Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 14.53 -
  Rikiya Mitchell SR West Orange DNS