March 7, 2020
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 2:02.60 10
2 Lucas Varnedore SO Timber Creek 2:03.41 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 2:04.65 6
4 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:05.41 5
5 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:06.92 4
6 Hansel Lugo Ramos JR East Ridge 2:08.74 3
7 Pierce Barron SR Timber Creek 2:10.59 2
8 Matthew Rathbun JR Lake Highland Prep 2:11.03 1
9 Justin Ortiz SO Timber Creek 2:12.06 -
10 Noel Andino JR Colonial 2:13.11 -
11 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 2:15.70 -
12 Max Faryga SR Lake Minneola 2:15.94 -
13 Aaron McClure JR Colonial 2:16.23 -
14 Jaxon Reed SR Lake Minneola 2:16.54 -
15 Grey Gibson SO Geneva School 2:17.39 -
16 Martin White JR Geneva School 2:19.34 -
17 Dragon Jeremiah FR East Ridge 2:21.67 -
18 Alexander Vaughn SR Lyman 2:24.69 -
19 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 2:26.48 -
20 Thomas Whelton SR Lake Mary 2:29.59 -
21 Jack Middleton SO Lyman 2:41.46 -
22 Zaid Barrera JR Colonial 2:44.75 -
  Rhoden Kaden FR East Ridge DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS   
  Tavarian Leverett FR West Oaks DNS   
  Campbell Hendrix 8 Geneva School DNS   
  Jephthe Cheristin SO West Oaks DNS   
  Ethan Sarasty FR Faith Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Aaron McClure JR Colonial 2:16.23 -
18 Alexander Vaughn SR Lyman 2:24.69 -
19 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 2:26.48 -
20 Thomas Whelton SR Lake Mary 2:29.59 -
21 Jack Middleton SO Lyman 2:41.46 -
22 Zaid Barrera JR Colonial 2:44.75 -
  Jephthe Cheristin SO West Oaks DNS   
  Tavarian Leverett FR West Oaks DNS   
  Ethan Sarasty FR Faith Christian DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS   
  Campbell Hendrix 8 Geneva School DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 2:02.60 10
2 Lucas Varnedore SO Timber Creek 2:03.41 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 2:04.65 6
4 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:05.41 5
5 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:06.92 4
6 Hansel Lugo Ramos JR East Ridge 2:08.74 3
7 Pierce Barron SR Timber Creek 2:10.59 2
8 Matthew Rathbun JR Lake Highland Prep 2:11.03 1
9 Justin Ortiz SO Timber Creek 2:12.06 -
10 Noel Andino JR Colonial 2:13.11 -
11 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 2:15.70 -
12 Max Faryga SR Lake Minneola 2:15.94 -
14 Jaxon Reed SR Lake Minneola 2:16.54 -
15 Grey Gibson SO Geneva School 2:17.39 -
16 Martin White JR Geneva School 2:19.34 -
17 Dragon Jeremiah FR East Ridge 2:21.67 -
  Rhoden Kaden FR East Ridge DNS