February 29, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Alexander JR McKeel 1:00.54 48.34 1:02.49 57.12 48.82 10
2 Chelsi Williams 7 McKeel 1:02.02 56.56 54.58 43.16 49.61 8
3 Caroline Mason SR George Jenkins 35.24 58.07 45.66 59.06 49.63 6
4 Carolyn Boyke-Johnson JR Haines City 44.72 44.72 36.68 35.67 50.24 5
5 Hannah Klein JR Bartram Trail 59.01 51.18 48.57 37.60 52.22 4
6 Abigail Wood SO George Jenkins 1:05.67 1:09.41 1:05.67 1:07.28 53.39 3
7 Riley Hardison SR Bartram Trail 1:01.06 1:03.24 56.15 57.24 54.51 2
8 Destiny Hamilton SO Winter Haven 1:11.39 39.91 47.22 56.78 56.21 1
9 Merica Abnathy SR George Jenkins 56.53 1:11.80 48.62 51.45 56.53 -
10 Victoria Klingler SR East Ridge 46.72 48.43 45.01 51.28 56.97 -
11 Zakhia Henderson JR East Ridge 43.37 1:15.60 1:15.01 52.16 58.60 -
12 Jenashia Charles SO Haines City 45.32 58.44 1:05.60 1:11.56 59.63 -
13 Berline Brice SO Lake Region 1:09.64 1:14.44 1:09.64 50.43 1:00.03 -
14 Isabelle Iannone JR Bartram Trail 1:15.79 1:13.93 1:10.20 1:20.14 1:02.12 -
15 Wadline Chery SO Haines City 1:04.63 57.03 1:16.67 1:19.20 1:03.36 -
16 Hannah Wickham JR South Lake 55.14 1:24.68 1:24.02 55.80 1:05.64 -
17 Dymond Washington FR Lakeland 1:22.93 1:16.55 50.33 56.71 1:10.88 -
  Carlaysia Underwood SO Lake Gibson DQ DQ DQ DQ DQ   
  Taylor Hylton FR Poinciana DNS DNS DNS DNS DNS   
  Blake Palmer Senior McKeel DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ansley Aycock JR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aneek Colbert FR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amena Okoye JR East Ridge DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Olivia Alexander JR McKeel 48.82 46.87 10
2 Chelsi Williams 7 McKeel 49.61 36.22 8
3 Caroline Mason SR George Jenkins 49.63 52.61 6
5 Hannah Klein JR Bartram Trail 52.22 45.96 4
6 Abigail Wood SO George Jenkins 53.39 41.65 3
7 Riley Hardison SR Bartram Trail 54.51 40.89 2
9 Merica Abnathy SR George Jenkins 56.53 1:05.01 -
14 Isabelle Iannone JR Bartram Trail 1:02.12 49.08 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Carolyn Boyke-Johnson JR Haines City 41.70 40.70 50.24 5
8 Destiny Hamilton SO Winter Haven 42.72 1:07.46 56.21 1
10 Victoria Klingler SR East Ridge 1:00.39 56.97 56.97 -
11 Zakhia Henderson JR East Ridge 44.54 1:09.15 58.60 -
12 Jenashia Charles SO Haines City 54.86 46.52 59.63 -
15 Wadline Chery SO Haines City 58.93 1:04.63 1:03.36 -
  Blake Palmer Senior McKeel DNS DNS DNS   
  Aneek Colbert FR Lakeland DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Berline Brice SO Lake Region 1:00.03 1:05.44 -
16 Hannah Wickham JR South Lake 1:05.64 1:09.58 -
17 Dymond Washington FR Lakeland 1:10.88 54.58 -
  Carlaysia Underwood SO Lake Gibson DQ DQ   
  Amena Okoye JR East Ridge DNS DNS   
  Taylor Hylton FR Poinciana DNS DNS   
  Ansley Aycock JR Lakeland DNS DNS