February 28, 2020
|
Montverde Academy - Montverde, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 49.35 1:00.21 36.03 58.73 10
2 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 51.65 47.52 54.24 55.79 8
3 Joshua Stephens JR Seminole (Sanford) 53.52 55.66 41.75 1:05.83 6
4 Jakari Ward FR Ridge Community 54.08 49.22 54.08 1:08.14 5
5 Josh Richardson JR Montverde Academy 54.50 1:05.40 1:01.59 49.05 4
6 Jaxon Reed SR Lake Minneola 54.68 1:10.54 1:01.25 53.04 3
7 Oshae Clarke FR Lake Minneola 56.08 53.84 1:02.81 1:01.13 2
8 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 56.36 47.91 56.36 1:12.14 1
9 Juanito Moreno SR Ridge Community 56.56 45.25 48.08 45.25 -
10 Javier Hernandez SO Cypress Creek 57.71 49.63 41.56 54.83 -
11 Jackson Roth SR Windermere Prep 57.80 51.45 1:06.47 46.82 -
12 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 58.52 55.01 46.82 1:06.72 -
13 Vincent Brookins JR Foundation Academy 58.68 48.71 1:05.73 1:04.55 -
14 Matthew McKenzie FR Mount Dora Christian 58.80 57.63 54.10 51.16 -
15 Justin Stephens FR Seminole (Sanford) 58.92 1:05.99 1:16.60 58.92 -
16 Josh Douglas JR Lake Minneola 58.98 50.14 1:10.78 1:12.55 -
17 Delvin Salaam JR Lake Minneola 59.46 42.82 1:01.84 1:06.60 -
18 Edwin Faircloth JR St. Francis 59.55 54.79 1:09.68 58.36 -
19 Diego Cintron JR St. Francis 59.91 49.73 1:03.51 1:04.71 -
20 Cody Bishir SO Citrus 59.92 1:07.11 46.14 1:16.10 -
21 John Lewis FR Cypress Creek 1:00.24 48.80 1:09.88 1:09.28 -
22 Keyven Satar JR Windermere Prep 1:00.44 1:10.72 51.38 47.15 -
23 Francisco Ortiz JR Ridge Community 1:01.09 53.15 1:05.98 45.82 -
24 Jacob Lopez JR Mount Dora 1:01.09 1:13.92 56.82 1:16.37 -
25 Jeremy Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 1:02.52 1:11.90 1:10.65 1:13.78 -
26 Andrew Scott SO Mount Dora 1:02.79 45.21 1:04.68 1:15.35 -
27 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:03.30 1:02.04 1:14.70 53.18 -
28 Carter Katz JR Trinity Prep 1:03.36 1:02.73 50.69 1:14.77 -
29 Richard Clark SR First Academy (Leesburg) 1:03.45 46.32 1:07.90 1:02.82 -
30 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:04.12 50.02 1:03.48 46.17 -
31 Eshaan Premji SR Windermere Prep 1:04.48 47.07 55.46 49.01 -
32 Nile Myers SO Mount Dora 1:04.51 1:05.80 1:22.58 49.03 -
33 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 1:05.74 1:18.23 1:07.06 56.54 -
34 David Reed 7 St. John Lutheran 1:09.65 1:22.89 1:09.65 1:28.46 -
35 Tyson Edmonds FR Mount Dora Christian 1:09.75 1:05.57 1:15.33 1:07.66 -
36 Jon Schenk FR Citrus 1:11.03 1:15.30 1:08.90 1:22.40 -
37 Ashton Sanders FR St. John Lutheran 1:11.73 58.82 1:23.21 1:33.25 -
38 Noah Gamble JR First Academy (Leesburg) 1:12.56 55.15 1:03.13 1:12.56 -
39 Grant Roberts SO St. Francis 1:15.48 1:16.99 57.37 1:04.92 -
  Davi Souza SR Foundation Academy DNS DNS DNS DNS   
  John Campbell SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS   
  Justin Bigney SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS   
  Rodney Bryant   Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS   
  Isaiah Bryant   Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS   
  Jackson Salinas FR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS   
  Ronald Shawiak SR Citrus DNS DNS DNS DNS   
  Fred Merkle SO Citrus DNS DNS DNS DNS   
  Santiago Bonilla JR Belleview DNS DNS DNS DNS   
  Ortavies Lane SO Belleview DNS DNS DNS DNS   
  Wolfgang Savich FR Belleview DNS DNS DNS DNS   
  Jarius Hebert JR St. Francis DNS DNS DNS DNS   
  Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Vitito SO Montverde Academy DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 40.96 1:03.67 49.35 10
2 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 39.77 56.30 51.65 8
3 Joshua Stephens JR Seminole (Sanford) 52.45 1:09.04 53.52 6
5 Josh Richardson JR Montverde Academy 1:03.22 1:00.50 54.50 4
6 Jaxon Reed SR Lake Minneola 1:02.89 1:01.25 54.68 3
10 Javier Hernandez SO Cypress Creek 48.48 1:10.99 57.71 -
  Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS   
  Rodney Bryant   Mount Dora Christian DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Jakari Ward FR Ridge Community 40.02 57.33 54.08 50.30 1:00.03 5
8 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 39.46 1:10.45 56.36 44.53 1:00.31 1
9 Juanito Moreno SR Ridge Community 49.21 1:11.27 56.56 1:11.84 50.91 -
11 Jackson Roth SR Windermere Prep 1:03.01 1:01.27 57.80 49.13 1:00.69 -
13 Vincent Brookins JR Foundation Academy 1:08.66 1:07.49 58.68 1:08.07 1:07.49 -
15 Justin Stephens FR Seminole (Sanford) 1:09.53 1:14.24 58.92 1:04.82 41.25 -
16 Josh Douglas JR Lake Minneola 45.42 1:13.73 58.98 1:14.91 1:14.32 -
20 Cody Bishir SO Citrus 43.15 52.13 59.92 46.74 1:02.32 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Oshae Clarke FR Lake Minneola 56.64 56.08 39.26 50.48 2
12 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 1:10.81 58.52 44.48 1:04.38 -
22 Keyven Satar JR Windermere Prep 1:08.30 1:00.44 1:01.05 1:02.26 -
  Isaiah Bryant   Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS   
  John Campbell SO Ridge Community DNS DNS DNS DNS   
  Justin Bigney SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS   
  Wolfgang Savich FR Belleview DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Vitito SO Montverde Academy DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Matthew McKenzie FR Mount Dora Christian 58.80 -
18 Edwin Faircloth JR St. Francis 59.55 -
24 Jacob Lopez JR Mount Dora 1:01.09 -
26 Andrew Scott SO Mount Dora 1:02.79 -
29 Richard Clark SR First Academy (Leesburg) 1:03.45 -
31 Eshaan Premji SR Windermere Prep 1:04.48 -
  Santiago Bonilla JR Belleview DNS   
  Ortavies Lane SO Belleview DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Diego Cintron JR St. Francis 42.54 59.91 -
23 Francisco Ortiz JR Ridge Community 50.10 1:01.09 -
27 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:02.04 1:03.30 -
30 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:06.05 1:04.12 -
33 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 1:13.63 1:05.74 -
35 Tyson Edmonds FR Mount Dora Christian 1:23.01 1:09.75 -
38 Noah Gamble JR First Academy (Leesburg) 1:22.00 1:12.56 -
  Ronald Shawiak SR Citrus DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Delvin Salaam JR Lake Minneola 47.57 1:16.11 1:08.38 46.38 44.00 59.46 -
34 David Reed 7 St. John Lutheran 1:06.87 1:08.96 1:19.41 1:01.99 1:05.48 1:09.65 -
37 Ashton Sanders FR St. John Lutheran 1:23.21 1:23.93 1:08.15 52.37 1:24.65 1:11.73 -
39 Grant Roberts SO St. Francis 1:38.13 1:09.45 52.84 55.10 1:32.09 1:15.48 -
  Davi Souza SR Foundation Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jarius Hebert JR St. Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jackson Salinas FR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Fred Merkle SO Citrus DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 John Lewis FR Cypress Creek 1:16.51 59.64 52.41 1:08.68 1:05.06 1:00.24 -
25 Jeremy Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 53.15 1:00.65 1:16.28 48.77 1:09.40 1:02.52 -
28 Carter Katz JR Trinity Prep 53.86 56.39 1:07.17 49.42 48.79 1:03.36 -
32 Nile Myers SO Mount Dora 58.71 1:00.64 1:00.00 50.97 1:09.67 1:04.51 -
36 Jon Schenk FR Citrus 50.44 1:02.51 1:30.92 1:30.92 1:14.59 1:11.03 -