March 7, 2020
|
Hallandale - Hallandale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dashana Gray SR Dillard 2:18.67 10
2 Samouya Nevers SR Dillard 2:19.65 8
3 Ken'naria Gadson SR Dunbar 2:20.91 6
4 Jahnya Hill JR Northeast (OP) 2:20.93 5
5 Hanna Emerson SR Suncoast 2:25.06 4
6 Taisha Benjamin SO Northeast (OP) 2:25.76 3
7 Summer Steere JR Cypress Bay 2:30.18 2
8 Sunniah Capers JR Miami Northwestern 2:34.06 1
9 Tiana Small SO Northeast (OP) 2:38.48 -
10 Alyssa Colvin FR Dwyer 2:40.04 -
11 Lilly Chavez FR Dwyer 2:41.26 -
12 noura naami FR South Plantation 2:45.53 -
13 Hailey Romero FR Dunbar 2:47.19 -
14 Azlin Thompson FR South Plantation 2:47.88 -
15 Rickaiya Lewis FR Miami Northwestern 2:50.05 -
16 Medjina Dareus JR Pompano Beach 2:51.95 -
17 Lineriya McGriff JR Dunbar 2:52.94 -
18 Khadija Doha FR South Plantation 2:53.98 -
19 Melody Givens FR Dwyer 2:55.06 -
20 Monica Crispin-Alba FR Cypress Bay 2:57.19 -
21 Crismary Turbi SO Pompano Beach 2:58.26 -
22 Estelle Boon SO NSU University School 2:59.48 -
23 Asiah Douglas FR Dunbar 3:00.47 -
24 Manuela Uribe FR Riviera Prep 3:01.99 -
25 Briana Morris JR Miami Norland 3:04.09 -
26 Valentina Allegra FR Riviera Prep 3:05.39 -
27 Ashley Ervil SO Dwyer 3:06.63 -
28 Rose Filtidor SO Miami Norland 3:08.76 -
29 Sophia Kliener FR Cypress Bay 3:09.12 -
30 Tomone Hirata SO Riviera Prep 3:17.58 -
31 Andina Lolo JR Miami Jackson 3:34.92 -
  Caniya Daniels SO Hallandale DNS   
  Genesis Riveria SO Miami Jackson DNS   
  Angelica Gonzalez JR Miami Jackson DNS   
  Alanna Montgomery JR Miami Jackson DNS   
  Moses Keziah SR Miami Norland DNS   
  Nevaeh Mathieu SO Somerset Prep (NL) DNS   
  Destiny Robceto 6 SLAM (Miami) DNS   
  Kathiana Feliz 7 SLAM (Miami) DNS   
  Sharon Perez JR SLAM (Miami) DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 noura naami FR South Plantation 2:45.53 -
14 Azlin Thompson FR South Plantation 2:47.88 -
25 Briana Morris JR Miami Norland 3:04.09 -
29 Sophia Kliener FR Cypress Bay 3:09.12 -
31 Andina Lolo JR Miami Jackson 3:34.92 -
  Sharon Perez JR SLAM (Miami) DNS   
  Moses Keziah SR Miami Norland DNS   
  Kathiana Feliz 7 SLAM (Miami) DNS   
  Destiny Robceto 6 SLAM (Miami) DNS   
  Alanna Montgomery JR Miami Jackson DNS   
  Angelica Gonzalez JR Miami Jackson DNS   
  Genesis Riveria SO Miami Jackson DNS   
  Caniya Daniels SO Hallandale DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Hailey Romero FR Dunbar 2:47.19 -
15 Rickaiya Lewis FR Miami Northwestern 2:50.05 -
16 Medjina Dareus JR Pompano Beach 2:51.95 -
17 Lineriya McGriff JR Dunbar 2:52.94 -
18 Khadija Doha FR South Plantation 2:53.98 -
19 Melody Givens FR Dwyer 2:55.06 -
20 Monica Crispin-Alba FR Cypress Bay 2:57.19 -
21 Crismary Turbi SO Pompano Beach 2:58.26 -
23 Asiah Douglas FR Dunbar 3:00.47 -
24 Manuela Uribe FR Riviera Prep 3:01.99 -
26 Valentina Allegra FR Riviera Prep 3:05.39 -
27 Ashley Ervil SO Dwyer 3:06.63 -
28 Rose Filtidor SO Miami Norland 3:08.76 -
30 Tomone Hirata SO Riviera Prep 3:17.58 -
  Nevaeh Mathieu SO Somerset Prep (NL) DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dashana Gray SR Dillard 2:18.67 10
2 Samouya Nevers SR Dillard 2:19.65 8
3 Ken'naria Gadson SR Dunbar 2:20.91 6
4 Jahnya Hill JR Northeast (OP) 2:20.93 5
5 Hanna Emerson SR Suncoast 2:25.06 4
6 Taisha Benjamin SO Northeast (OP) 2:25.76 3
7 Summer Steere JR Cypress Bay 2:30.18 2
8 Sunniah Capers JR Miami Northwestern 2:34.06 1
9 Tiana Small SO Northeast (OP) 2:38.48 -
10 Alyssa Colvin FR Dwyer 2:40.04 -
11 Lilly Chavez FR Dwyer 2:41.26 -
22 Estelle Boon SO NSU University School 2:59.48 -