February 21, 2020
|
Jupiter - Jupiter, FL
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 2:04.02 10
2 Christian Ruocco JR Dwyer 2:04.12 8
3 Cameron Dunn SR King's Academy 2:09.41 6
4 Ian Noble JR St. Andrew's 2:09.94 5
5 John Lesh SR Dwyer 2:10.39 4
6 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 2:13.77 3
7 Matthew Ramos JR Dwyer 2:14.02 2
8 Timothy Tulloch Senior Suncoast 2:17.23 1
9 Chris Warren SO St. Andrew's 2:17.42 -
10 Tyler Asuncion SR Wellington 2:17.74 -
11 Patrick O'Sullivan SR Park Vista 2:19.20 -
12 Damien Carlsson SO St. Andrew's 2:19.36 -
13 William Edwards JR Wellington 2:19.37 -
14 Brandon Perez SR John I. Leonard 2:19.67 -
15 Collin Quigley SR Park Vista 2:20.88 -
16 James Walter SO Jupiter 2:21.82 -
17 Thomas Ashley SO Dreyfoos 2:22.34 -
18 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 2:24.05 -
19 Theo Endrud FR Jupiter 2:24.40 -
20 WILLIAM RIVAS SR Goleman 2:25.96 -
21 Joseph Mendoza JR John I. Leonard 2:27.02 -
22 Jack Collins SR Dreyfoos 2:27.95 -
23 Conner Strom SO Jensen Beach 2:28.35 -
24 Christian Rosario FR John I. Leonard 2:28.97 -
25 Jake Colon SR Park Vista 2:30.31 -
26 Antoine Archibald FR Wellington 2:34.55 -
27 Thomas Baxley JR Dreyfoos 2:34.59 -
28 Ziyang Liu JR King's Academy 2:34.71 -
29 John Marsh JR Jensen Beach 2:35.60 -
30 Casey Crawford SO Benjamin School 2:39.55 -
31 Matthew Postman SO Benjamin School 2:49.52 -
32 Jackson McAfee SR Jensen Beach 2:51.66 -
33 Paulo Hudson Loeza FR King's Academy 2:54.70 -
  Stone Wilshire SO Benjamin School DNF   
  Dohas Passe JR Palm Beach Gardens DNS   
  Luke Paiva FR Atlantic (Delray) DNS   
  Cole Dubon SO John Carroll DNS   
  Andrew Raffenberg SO Martin County DNS   
  Daishanell Crapps SR Palm Beach Gardens DNS   
  Shiv Patel FR Pine School DNS   
  Marcos Acevedo FR Miami Southridge DNS   
  Solomon Hewitt SO Miami Southridge DNS   
  Reginald Anderson SO Goleman DNS   
  Avonte Russell FR Goleman DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 John Lesh SR Dwyer 2:10.39 4
9 Chris Warren SO St. Andrew's 2:17.42 -
11 Patrick O'Sullivan SR Park Vista 2:19.20 -
15 Collin Quigley SR Park Vista 2:20.88 -
16 James Walter SO Jupiter 2:21.82 -
19 Theo Endrud FR Jupiter 2:24.40 -
23 Conner Strom SO Jensen Beach 2:28.35 -
27 Thomas Baxley JR Dreyfoos 2:34.59 -
30 Casey Crawford SO Benjamin School 2:39.55 -
31 Matthew Postman SO Benjamin School 2:49.52 -
33 Paulo Hudson Loeza FR King's Academy 2:54.70 -
  Dohas Passe JR Palm Beach Gardens DNS   
  Luke Paiva FR Atlantic (Delray) DNS   
  Cole Dubon SO John Carroll DNS   
  Daishanell Crapps SR Palm Beach Gardens DNS   
  Avonte Russell FR Goleman DNS   
  Shiv Patel FR Pine School DNS   
  Marcos Acevedo FR Miami Southridge DNS   
  Solomon Hewitt SO Miami Southridge DNS   
  Reginald Anderson SO Goleman DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Matthew Ramos JR Dwyer 2:14.02 2
20 WILLIAM RIVAS SR Goleman 2:25.96 -
21 Joseph Mendoza JR John I. Leonard 2:27.02 -
22 Jack Collins SR Dreyfoos 2:27.95 -
24 Christian Rosario FR John I. Leonard 2:28.97 -
25 Jake Colon SR Park Vista 2:30.31 -
26 Antoine Archibald FR Wellington 2:34.55 -
28 Ziyang Liu JR King's Academy 2:34.71 -
29 John Marsh JR Jensen Beach 2:35.60 -
32 Jackson McAfee SR Jensen Beach 2:51.66 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 2:04.02 10
2 Christian Ruocco JR Dwyer 2:04.12 8
3 Cameron Dunn SR King's Academy 2:09.41 6
4 Ian Noble JR St. Andrew's 2:09.94 5
6 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 2:13.77 3
8 Timothy Tulloch Senior Suncoast 2:17.23 1
10 Tyler Asuncion SR Wellington 2:17.74 -
12 Damien Carlsson SO St. Andrew's 2:19.36 -
13 William Edwards JR Wellington 2:19.37 -
14 Brandon Perez SR John I. Leonard 2:19.67 -
17 Thomas Ashley SO Dreyfoos 2:22.34 -
18 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 2:24.05 -
  Stone Wilshire SO Benjamin School DNF   
  Andrew Raffenberg SO Martin County DNS