February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 21.55 10 -3.2
2 Arian Smith SR Lakeland 22.17 8 -3.2
3 Austin Cowans SR George Jenkins 22.40 6 -3.2
4 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 22.68 5 -1.4
5 Michael Flores SR George Jenkins 22.88 4 -3.2
6 Donquan Ware SR Boca Ciega 23.03 3 -1.4
7 Christopher Donaldson   Auburndale 23.05 2 -3.2
8 Christopher Phillips JR Boca Ciega 23.08 1 -3.2
9 Deondre Randall   Largo 23.09 - -1.2
10 Jayden Serrano SR Alonso 23.13 - -1.4
11 Tyson Williams SR George Jenkins 23.16 - -3.2
12 Montrael Bennett JR Plant City 23.22 - -1.2
13 Josh Thomas JR Braden River 23.25 - -1.2
14 Jebby Desronvil JR Dunbar 23.28 - -1.4
15 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 23.43 - -1.2
16 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 23.44 - -1.5
17 Malichi Lowery   Auburndale 23.53 - -1.5
18 Carson Franks SR George Steinbrenner 23.56 - -1.5
19 Zion Williams SR Zephyrhills 23.59 - -1.1
20 Timothy Jackson SO Zephyrhills 23.68 - 0.6
21 Kenneth Jackson SR Dunbar 23.71 - -1.4
22 Troy Holmes Junior Largo 23.84 - -2.0
23 Atum Baisden SR Riverview 23.89 - -2.0
24 Gavin Bendross SO George Jenkins 23.90 - 0.6
25 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 23.90 - -1.5
26 Ja'von Ford JR Hillsborough 23.91 - -1.1
27 Romello Jones JR Plant City 23.91 - -1.5
28 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 23.95 - -1.1
29 Trimaine Patterson SR George Jenkins 23.97 - -1.1
30 Michael Gagnon SR Braden River 24.00 - -1.4
31 Ian Jolly SO Plant City 24.05 - -1.5
32 Joshua Doan FR George Steinbrenner 24.05 - 0.6
33 Zavion Battle SR Dunbar 24.08 - -1.2
34 Jaden Rudolph SR George Jenkins 24.08 - -2.4
35 Alexis Emmanuel SO Dunbar 24.09 - -1.2
36 Isaac Taveras SR Sunlake 24.23 - -1.9
37 Albert Nunez SR Dunbar 24.23 - -1.1
38 Edward Hiestand FR Robinson 24.28 - -1.5
39 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 24.37 - -1.9
40 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 24.41 - -2.0
41 Darrien Smith SO Pasco 24.42 - -2.4
42 Sebastian Bramonte SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 24.43 - -1.9
43 Thomas Townley SR George Jenkins 24.71 - 0.6
44 Devin Deluna JR George Steinbrenner 24.75 - -1.9
45 William Mosley SR George Jenkins 24.77 - -1.5
46 Marcus Ijezie JR Plant City 24.80 - -1.5
47 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 24.93 - -2.0
48 Jashaan Biggs JR George Jenkins 24.95 - -1.9
49 Dawson Traffanstedt JR Plant City 25.06 - 0.6
50 Javan Hill SO Middleton 25.10 - -2.4
51 Mike Barber JR Zephyrhills 25.14 - -2.0
52 Elijah James SR Plant City 25.19 - -1.1
53 Colby Smith SR Alonso 25.44 - -1.9
54 Skyler Shutt JR Largo 25.50 - 0.6
55 Anthony Daher SR Sunlake 25.60 - -2.0
56 Demarcas Harris   Middleton 25.89 - 0.6
57 Andrew Hyder JR East Lake 26.12 - -1.5
58 Christian Moore SR Middleton 26.75 - -1.5
59 Jaharie Mcphee   Middleton 27.34 - -2.0
60 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 27.74 - -2.4
61 Jermaine Everett JR Middleton 27.93 - -1.5
62 Jay'lan Hill SO Middleton 29.32 - -2.4
  Jadarius Green-McKnight SR Dunbar DNS    -
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS    -
  Elijah Wolf JR East Lake DNS    -
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS    -
  Garren Haynes JR Alonso DNS    -
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS    -
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS    -
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS    -
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS    -
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS    -
  Jakobe Lane JR Winter Haven DNS    -
  Edino Taylor JR Winter Haven DNS    -
  Willie Johnson SR Winter Haven DNS    -
  Chris Meegan JR Lakewood Ranch DNS    -
  Daquan Williams JR Mulberry DNS    -
  Jarvis Jones SR Dunbar DNS    -
  Greg Thomas JR Dunbar DNS    -
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Isaac Taveras SR Sunlake 24.23 -
39 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 24.37 -
42 Sebastian Bramonte SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 24.43 -
44 Devin Deluna JR George Steinbrenner 24.75 -
48 Jashaan Biggs JR George Jenkins 24.95 -
53 Colby Smith SR Alonso 25.44 -
  Daquan Williams JR Mulberry DNS   
  Chris Meegan JR Lakewood Ranch DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Troy Holmes Junior Largo 23.84 -
23 Atum Baisden SR Riverview 23.89 -
40 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 24.41 -
47 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 24.93 -
51 Mike Barber JR Zephyrhills 25.14 -
55 Anthony Daher SR Sunlake 25.60 -
59 Jaharie Mcphee   Middleton 27.34 -
  Garren Haynes JR Alonso DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Jaden Rudolph SR George Jenkins 24.08 -
41 Darrien Smith SO Pasco 24.42 -
50 Javan Hill SO Middleton 25.10 -
60 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 27.74 -
62 Jay'lan Hill SO Middleton 29.32 -
  Edino Taylor JR Winter Haven DNS   
  Jakobe Lane JR Winter Haven DNS   
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 William Mosley SR George Jenkins 24.77 -
46 Marcus Ijezie JR Plant City 24.80 -
57 Andrew Hyder JR East Lake 26.12 -
58 Christian Moore SR Middleton 26.75 -
61 Jermaine Everett JR Middleton 27.93 -
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Willie Johnson SR Winter Haven DNS   
  Elijah Wolf JR East Lake DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Timothy Jackson SO Zephyrhills 23.68 -
24 Gavin Bendross SO George Jenkins 23.90 -
32 Joshua Doan FR George Steinbrenner 24.05 -
43 Thomas Townley SR George Jenkins 24.71 -
49 Dawson Traffanstedt JR Plant City 25.06 -
54 Skyler Shutt JR Largo 25.50 -
56 Demarcas Harris   Middleton 25.89 -
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Zion Williams SR Zephyrhills 23.59 -
26 Ja'von Ford JR Hillsborough 23.91 -
28 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 23.95 -
29 Trimaine Patterson SR George Jenkins 23.97 -
37 Albert Nunez SR Dunbar 24.23 -
52 Elijah James SR Plant City 25.19 -
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS   
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 23.44 -
17 Malichi Lowery   Auburndale 23.53 -
18 Carson Franks SR George Steinbrenner 23.56 -
25 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 23.90 -
27 Romello Jones JR Plant City 23.91 -
31 Ian Jolly SO Plant City 24.05 -
38 Edward Hiestand FR Robinson 24.28 -
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Deondre Randall   Largo 23.09 -
12 Montrael Bennett JR Plant City 23.22 -
13 Josh Thomas JR Braden River 23.25 -
15 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 23.43 -
33 Zavion Battle SR Dunbar 24.08 -
35 Alexis Emmanuel SO Dunbar 24.09 -
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS   
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 22.68 5
6 Donquan Ware SR Boca Ciega 23.03 3
10 Jayden Serrano SR Alonso 23.13 -
14 Jebby Desronvil JR Dunbar 23.28 -
21 Kenneth Jackson SR Dunbar 23.71 -
30 Michael Gagnon SR Braden River 24.00 -
  Jadarius Green-McKnight SR Dunbar DNS   
  Greg Thomas JR Dunbar DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 21.55 10
2 Arian Smith SR Lakeland 22.17 8
3 Austin Cowans SR George Jenkins 22.40 6
5 Michael Flores SR George Jenkins 22.88 4
7 Christopher Donaldson   Auburndale 23.05 2
8 Christopher Phillips JR Boca Ciega 23.08 1
11 Tyson Williams SR George Jenkins 23.16 -
  Jarvis Jones SR Dunbar DNS