February 21, 2020
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Foreman SR Northeast (SP) 4:35.34 10
2 Philip Henderson SR Admiral Farragut 4:44.83 8
3 Hector Monforte SR St. Petersburg 4:54.76 6
4 Frank Tenore SO St. Petersburg 4:54.84 5
5 Gavin Pagan SR Lakewood 5:04.60 4
6 Nason Hunsinger SO Northeast (SP) 5:17.71 3
7 Alexander Wisotsky FR Shorecrest Prep 5:30.72 2
8 Riley Hannan FR Northeast (SP) 5:31.65 1
9 Jay Irby SO St. Petersburg 5:32.03 -
10 Jeremiah Fictum FR Northeast (SP) 5:38.80 -
11 Christopher Haffner FR St. Petersburg Catholic 5:38.92 -
12 Robert Foote FR Dixie Hollins 5:39.00 -
13 Jake Kowalski FR Shorecrest Prep 5:44.42 -
14 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 5:45.41 -
15 Alex Bean 8 Shorecrest Prep 5:53.23 -
16 Austin Weaver SO Gibbs 5:54.41 -
17 Travis Farly 8 Admiral Farragut 5:56.27 -
18 Joshua Dondero JR Northside Christian 5:57.69 -
19 Braedon Miner 8 Admiral Farragut 5:58.11 -
20 Chase Workman SO Northside Christian 5:59.43 -
21 Peter Fiorillo FR St. Petersburg Catholic 6:00.77 -
22 Zane Shapiro SO Lakewood 6:07.72 -
23 Devin Albert SO Gibbs 6:33.69 -
24 Jadon Fusek FR Northside Christian 6:34.35 -
  Preston Gruber JR Lakewood NT   
  Shawn Williams FR Lakewood NT   
  Aaron Yeater 8 Keswick Christian NT   
  Timur Kim FR Admiral Farragut NT   
  Charles Farrell FR Northside Christian NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Christopher Haffner FR St. Petersburg Catholic 5:38.92 -
12 Robert Foote FR Dixie Hollins 5:39.00 -
13 Jake Kowalski FR Shorecrest Prep 5:44.42 -
14 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 5:45.41 -
15 Alex Bean 8 Shorecrest Prep 5:53.23 -
17 Travis Farly 8 Admiral Farragut 5:56.27 -
19 Braedon Miner 8 Admiral Farragut 5:58.11 -
20 Chase Workman SO Northside Christian 5:59.43 -
21 Peter Fiorillo FR St. Petersburg Catholic 6:00.77 -
23 Devin Albert SO Gibbs 6:33.69 -
24 Jadon Fusek FR Northside Christian 6:34.35 -
  Charles Farrell FR Northside Christian NT   
  Shawn Williams FR Lakewood NT   
  Timur Kim FR Admiral Farragut NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Foreman SR Northeast (SP) 4:35.34 10
2 Philip Henderson SR Admiral Farragut 4:44.83 8
3 Hector Monforte SR St. Petersburg 4:54.76 6
4 Frank Tenore SO St. Petersburg 4:54.84 5
5 Gavin Pagan SR Lakewood 5:04.60 4
6 Nason Hunsinger SO Northeast (SP) 5:17.71 3
7 Alexander Wisotsky FR Shorecrest Prep 5:30.72 2
8 Riley Hannan FR Northeast (SP) 5:31.65 1
9 Jay Irby SO St. Petersburg 5:32.03 -
10 Jeremiah Fictum FR Northeast (SP) 5:38.80 -
16 Austin Weaver SO Gibbs 5:54.41 -
18 Joshua Dondero JR Northside Christian 5:57.69 -
22 Zane Shapiro SO Lakewood 6:07.72 -
  Preston Gruber JR Lakewood NT   
  Aaron Yeater 8 Keswick Christian NT