February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz JR George Jenkins 57.63 10
2 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 58.19 8
3 Victoria Joyce SO Rockledge 58.39 6
4 Jaden Francis JR IMG Academy 58.46 5
5 Nyidjah Ives SO Liberty 59.75 4
6 Eyana Dixon SR Timber Creek 1:00.23 3
7 Tyla Jenkins FR Lake Wales 1:00.67 2
8 Aniyah Hall SO East River 1:00.88 1
9 Dezarae Wright SR Kathleen 1:01.21 -
10 Sydney Spaulding SO George Jenkins 1:01.71 -
11 Jani Day SO Winter Park 1:03.78 -
12 Karina Vega JR East River 1:03.83 -
13 Justyn Smith JR Lake Nona 1:04.25 -
14 Jarvia Carr   Dr. Phillips 1:04.29 -
15 Jetzymar Rivera SR Osceola (Kissimmee) 1:05.03 -
16 Avalon McDonald SO South Fork 1:05.27 -
17 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:05.61 -
18 Paula Prek JR Colonial 1:06.20 -
19 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:06.25 -
20 Arien West FR Lake Wales 1:06.38 -
21 Aurimar Soto SR St. Cloud 1:06.42 -
22 Leilani We SO St. Cloud 1:06.50 -
23 Leyshka Arroyo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.68 -
24 Jayline DeJesus SO Colonial 1:07.00 -
25 Allison Conrad SR East River 1:07.29 -
26 Talia Mapili FR Timber Creek 1:07.49 -
27 Aasha Alexander Senior Dr. Phillips 1:07.77 -
28 Shamya Wharton JR Seminole (Sanford) 1:08.30 -
29 Sierra Orie JR Timber Creek 1:08.41 -
30 Patley Bernard FR Winter Park 1:08.91 -
31 Julianna Rivera SO Seminole (Sanford) 1:08.98 -
32 Valeria Pestana-Trasolini FR Lake Nona 1:09.20 -
33 Sayako Vanoss JR Viera 1:10.51 -
34 Regina Younassoghlou SO Harmony 1:10.56 -
35 Aysia Stokes FR Osceola (Kissimmee) 1:10.56 -
36 Amber Huffman JR Lake Wales 1:11.02 -
37 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 1:11.40 -
38 Deidre Swain SO Seminole (Sanford) 1:11.47 -
39 Ellen Parks JR South Fork 1:11.60 -
40 Daniella Frederic SR New Dimensions 1:11.68 -
41 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:11.74 -
42 Devin Fox JR Viera 1:12.15 -
43 Brittany Rosado FR Discovery 1:12.77 -
44 Olivia Cornelius SO Viera 1:13.16 -
45 Melanie Arriola JR Osceola (Kissimmee) 1:13.71 -
46 Jeleicia Morgan JR Cypress Creek 1:15.53 -
47 Marwa Itani JR Harmony 1:15.70 -
48 Isabella Souza 6 City of Life Christian 1:15.72 -
49 Madison Vasquez FR St. Cloud 1:15.90 -
50 Skyler Torres FR Harmony 1:16.01 -
51 Shakira Lopez SR Cypress Creek 1:16.25 -
52 Ta'Metria Graydon JR Bartow 1:16.91 -
53 Alee Fritz JR Kathleen 1:17.06 -
54 Judy Ortiz 6 City of Life Christian 1:17.35 -
55 Rudi Mercer FR Space Coast 1:18.35 -
56 Carine Gourdet SR Cypress Creek 1:19.43 -
57 Caroline Noack SO Cocoa Beach 1:19.66 -
58 Jordan Jones FR Melbourne 1:20.30 -
59 Gia Brown FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:20.41 -
60 Abigail Iris SO Melbourne 1:22.53 -
61 Ariana Alamo FR Discovery 1:26.89 -
62 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:27.40 -
63 Irelis Reid 6 City of Life Christian 1:27.62 -
64 Fabiola Miranda Rivera SO New Dimensions 1:46.22 -
  Aylien Baez Frometa FR Melbourne DNS   
  Joy Washington FR Winter Park DNS   
  Adrieanne Benjamin SO Liberty DNS   
  Demi Hilton SO Liberty DNS   
  Karemy Cano FR Bartow DNS   
  Jessie Shaffer   Cocoa Beach DNS   
  Isabella Nogueira FR South Fork DNS   
  Raina Scott   Dr. Phillips DNS   
  Sade' Ivey SO Ridge Community DNS   
  Ebone Drummond SR Ridge Community DNS   
  Nia Overby FR Colonial DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz JR George Jenkins 57.63 10
2 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 58.19 8
3 Victoria Joyce SO Rockledge 58.39 6
4 Jaden Francis JR IMG Academy 58.46 5
5 Nyidjah Ives SO Liberty 59.75 4
7 Tyla Jenkins FR Lake Wales 1:00.67 2
10 Sydney Spaulding SO George Jenkins 1:01.71 -
15 Jetzymar Rivera SR Osceola (Kissimmee) 1:05.03 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Eyana Dixon SR Timber Creek 1:00.23 3
9 Dezarae Wright SR Kathleen 1:01.21 -
11 Jani Day SO Winter Park 1:03.78 -
13 Justyn Smith JR Lake Nona 1:04.25 -
14 Jarvia Carr   Dr. Phillips 1:04.29 -
19 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:06.25 -
21 Aurimar Soto SR St. Cloud 1:06.42 -
22 Leilani We SO St. Cloud 1:06.50 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Avalon McDonald SO South Fork 1:05.27 -
17 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:05.61 -
25 Allison Conrad SR East River 1:07.29 -
26 Talia Mapili FR Timber Creek 1:07.49 -
29 Sierra Orie JR Timber Creek 1:08.41 -
34 Regina Younassoghlou SO Harmony 1:10.56 -
36 Amber Huffman JR Lake Wales 1:11.02 -
  Raina Scott   Dr. Phillips DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Karina Vega JR East River 1:03.83 -
20 Arien West FR Lake Wales 1:06.38 -
24 Jayline DeJesus SO Colonial 1:07.00 -
27 Aasha Alexander Senior Dr. Phillips 1:07.77 -
28 Shamya Wharton JR Seminole (Sanford) 1:08.30 -
35 Aysia Stokes FR Osceola (Kissimmee) 1:10.56 -
45 Melanie Arriola JR Osceola (Kissimmee) 1:13.71 -
53 Alee Fritz JR Kathleen 1:17.06 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Leyshka Arroyo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.68 -
30 Patley Bernard FR Winter Park 1:08.91 -
42 Devin Fox JR Viera 1:12.15 -
46 Jeleicia Morgan JR Cypress Creek 1:15.53 -
56 Carine Gourdet SR Cypress Creek 1:19.43 -
  Sade' Ivey SO Ridge Community DNS   
  Ebone Drummond SR Ridge Community DNS   
  Isabella Nogueira FR South Fork DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Julianna Rivera SO Seminole (Sanford) 1:08.98 -
33 Sayako Vanoss JR Viera 1:10.51 -
38 Deidre Swain SO Seminole (Sanford) 1:11.47 -
39 Ellen Parks JR South Fork 1:11.60 -
40 Daniella Frederic SR New Dimensions 1:11.68 -
41 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:11.74 -
  Joy Washington FR Winter Park DNS   
  Jessie Shaffer   Cocoa Beach DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Brittany Rosado FR Discovery 1:12.77 -
44 Olivia Cornelius SO Viera 1:13.16 -
47 Marwa Itani JR Harmony 1:15.70 -
50 Skyler Torres FR Harmony 1:16.01 -
51 Shakira Lopez SR Cypress Creek 1:16.25 -
57 Caroline Noack SO Cocoa Beach 1:19.66 -
59 Gia Brown FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:20.41 -
  Demi Hilton SO Liberty DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 1:11.40 -
48 Isabella Souza 6 City of Life Christian 1:15.72 -
52 Ta'Metria Graydon JR Bartow 1:16.91 -
54 Judy Ortiz 6 City of Life Christian 1:17.35 -
58 Jordan Jones FR Melbourne 1:20.30 -
60 Abigail Iris SO Melbourne 1:22.53 -
63 Irelis Reid 6 City of Life Christian 1:27.62 -
  Aylien Baez Frometa FR Melbourne DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Valeria Pestana-Trasolini FR Lake Nona 1:09.20 -
49 Madison Vasquez FR St. Cloud 1:15.90 -
55 Rudi Mercer FR Space Coast 1:18.35 -
61 Ariana Alamo FR Discovery 1:26.89 -
64 Fabiola Miranda Rivera SO New Dimensions 1:46.22 -
  Nia Overby FR Colonial DNS   
  Adrieanne Benjamin SO Liberty DNS   
  Karemy Cano FR Bartow DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Aniyah Hall SO East River 1:00.88 1
18 Paula Prek JR Colonial 1:06.20 -
62 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:27.40 -