February 22, 2020
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 48.76 10
2 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 49.09 8
3 Christopher Fetters SR Windermere Prep 52.05 6
4 Jeffrey Robinson SR Atlantic (PO) 52.30 5
5 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 53.04 4
6 Malik Carter SR Wekiva 53.24 3
7 Brendan Kelly JR Spruce Creek 53.32 2
8 Andre Miller JR Wekiva 53.39 1
9 Jadrain Scurry SR Sebastian River 53.88 -
10 William Lay Senior Lake Highland Prep 54.09 -
11 Trevor Young SR Atlantic (PO) 54.33 -
12 Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) 54.47 -
13 Logan Molitor JR Spruce Creek 55.09 -
14 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 55.45 -
15 Javon Dawkins SO Sebastian River 55.84 -
16 Nathan Bowers JR Haines City 55.95 -
17 Travius Davis SO Spruce Creek 56.40 -
18 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 56.73 -
19 Simeon Joseph JR Haines City 56.89 -
20 Steven Cesar SR Haines City 57.01 -
21 Malik Byrd JR West Oaks 57.40 -
22 Samuel Pritchard SO Lake Mary 57.53 -
23 Riley Senner SO Mount Dora 57.88 -
24 Cesar White SR Geneva School 58.26 -
25 Keyven Satar JR Windermere Prep 58.29 -
26 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 58.52 -
27 Jeffery Townsend FR Wekiva 58.90 -
28 Michael St. Germain SR Orangewood Christian 59.22 -
29 Rashaad Hyndman JR Lake Mary 59.27 -
30 Reynaldo Tyler SR Lake Highland Prep 59.66 -
31 Antonio De Pina FR Lake Mary 1:00.05 -
32 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 1:00.16 -
33 Gabriel Mantovani FR Windermere Prep 1:01.60 -
34 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 1:01.65 -
35 Kyle Johnson FR Montverde Academy 1:01.96 -
36 Brandon Albers SO First Academy (Orlando) 1:02.04 -
37 Demariane Chaney JR Orlando Christian Prep 1:02.15 -
38 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:02.44 -
39 David Walston SR Geneva School 1:04.91 -
40 Morris Stewart SR West Oaks 1:05.32 -
41 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 1:05.68 -
42 Ethan Williams JR Mount Dora 1:06.47 -
43 Zachary Mellen FR Orangewood Christian 1:07.06 -
44 Adam Liska JR Montverde Academy 1:12.21 -
45 Jordon Masek FR Mount Dora 1:20.30 -
  Kaderris Roberts JR Orangewood Christian DNS   
  Christian Wagenknecht FR First Academy (Orlando) DNS   
  Nickalus Dailey SR Sebastian River DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 48.76 10
2 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 49.09 8
3 Christopher Fetters SR Windermere Prep 52.05 6
4 Jeffrey Robinson SR Atlantic (PO) 52.30 5
6 Malik Carter SR Wekiva 53.24 3
16 Nathan Bowers JR Haines City 55.95 -
20 Steven Cesar SR Haines City 57.01 -
21 Malik Byrd JR West Oaks 57.40 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Brendan Kelly JR Spruce Creek 53.32 2
8 Andre Miller JR Wekiva 53.39 1
9 Jadrain Scurry SR Sebastian River 53.88 -
10 William Lay Senior Lake Highland Prep 54.09 -
14 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 55.45 -
19 Simeon Joseph JR Haines City 56.89 -
32 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 1:00.16 -
40 Morris Stewart SR West Oaks 1:05.32 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 53.04 4
11 Trevor Young SR Atlantic (PO) 54.33 -
12 Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) 54.47 -
13 Logan Molitor JR Spruce Creek 55.09 -
15 Javon Dawkins SO Sebastian River 55.84 -
17 Travius Davis SO Spruce Creek 56.40 -
18 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 56.73 -
24 Cesar White SR Geneva School 58.26 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Riley Senner SO Mount Dora 57.88 -
25 Keyven Satar JR Windermere Prep 58.29 -
29 Rashaad Hyndman JR Lake Mary 59.27 -
33 Gabriel Mantovani FR Windermere Prep 1:01.60 -
34 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 1:01.65 -
35 Kyle Johnson FR Montverde Academy 1:01.96 -
38 Nicholas Pohlod SO Trinity Prep 1:02.44 -
39 David Walston SR Geneva School 1:04.91 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Samuel Pritchard SO Lake Mary 57.53 -
27 Jeffery Townsend FR Wekiva 58.90 -
30 Reynaldo Tyler SR Lake Highland Prep 59.66 -
31 Antonio De Pina FR Lake Mary 1:00.05 -
36 Brandon Albers SO First Academy (Orlando) 1:02.04 -
42 Ethan Williams JR Mount Dora 1:06.47 -
43 Zachary Mellen FR Orangewood Christian 1:07.06 -
45 Jordon Masek FR Mount Dora 1:20.30 -