February 21, 2020
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Oleksak JR Indian Rocks Christian 2:04.08 10
2 Hudson Rowan SR Berkeley Prep 2:04.82 8
3 Braxton Legg FR Cambridge Christian 2:05.71 6
4 Albert Tawil-Brown FR Tampa Prep 2:06.31 5
5 Mateo Luna SO Indian Rocks Christian 2:08.77 4
6 Holden Jorski SR Academy Lakes 2:08.88 3
7 William Stone SO Osceola (Seminole) 2:10.62 2
8 Yamil Cruz Perez JR Cambridge Christian 2:10.84 1
9 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 2:11.89 -
10 Jackson Dejesus FR Circle Christian 2:13.06 -
11 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 2:13.83 -
12 Ross Panado SR Indian Rocks Christian 2:14.11 -
13 Ethan Martin JR Palmetto 2:14.64 -
14 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:14.66 -
15 Jett Yarborough SO Cambridge Christian 2:16.24 -
16 James Katzaras JR Lakeland Christian 2:17.34 -
17 Miguel Sanchez JR Palmetto 2:17.64 -
18 Thomas Wynne JR Osceola (Seminole) 2:19.85 -
19 Samuel Parker FR Circle Christian 2:20.37 -
20 Blake Parsons SR Berkeley Prep 2:20.54 -
21 Patric Murphy SO Clearwater Central Catholic 2:20.89 -
22 Ethan Laue FR Seminole 2:21.02 -
23 Brady Maffei SO Tampa Catholic 2:21.46 -
24 John Sirabella SR Indian Rocks Christian 2:22.11 -
25 Troy Guinther FR Countryside 2:22.16 -
26 Logan Gregory SO Countryside 2:22.57 -
27 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 2:22.79 -
28 Zion Tait SR Countryside 2:23.12 -
29 Ian McManus SO Osceola (Seminole) 2:23.16 -
30 Tyler Rogers FR Tampa Prep 2:24.20 -
31 Luis Carlos JR Palmetto 2:24.39 -
32 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 2:24.66 -
33 Isaiah Parker FR Circle Christian 2:26.05 -
34 Christian Vento SO Tampa Catholic 2:28.79 -
35 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 2:29.31 -
36 Wyatt Bedke SO Tampa Prep 2:30.67 -
37 Samuel Timberlake SR Seminole 2:31.07 -
38 Kobus Vansteenburg SO Calvary Christian (Clr) 2:31.11 -
39 Brendan Mahoney   Clearwater 2:31.32 -
40 Keenan Laperriere FR Seminole 2:31.52 -
41 Elias Rosario FR Circle Christian 2:32.05 -
42 Christia Pena JR Palmetto 2:32.98 -
43 Scott Richards SO Evangelical Christian 2:33.59 -
44 Shane Cataldo SO Seminole 2:33.60 -
45 Dominic DeLong FR Countryside 2:35.36 -
46 Timothy Keleske   Clearwater 2:36.30 -
47 Geno Fraifer FR Berkeley Prep 2:38.84 -
48 Noah Lam SR Tampa Catholic 2:40.62 -
49 Thomas Keller SR Tampa Prep 2:41.05 -
50 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:43.10 -
51 Graham Abell JR Classical Prep 2:43.81 -
52 Josh Davis FR Calvary Christian (Clr) 2:44.33 -
53 Micah Norris JR Calvary Christian (Clr) 2:44.35 -
54 Dylan Miller FR Tampa Catholic 2:44.81 -
55 Jackson Winters FR Tampa Prep 3:05.44 -
56 Cristiano Costa SO Tampa Catholic 3:23.72 -
  Evan Blazowski JR Carrollwood DNS   
  Nathan Herrington FR Classical Prep DNS   
  Benjamin Blaylock SO Classical Prep DNS   
  Eduardo Perez FR Pepin Academy DNS   
  Zachery Florendo SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Levi Martin FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Aiden Steely SR Clearwater DNS   
  Connor Reighgard FR Pepin Academy DNS   
  Ethan Caswell JR Lakeland Christian DNS   
  Ben Pike JR Lakeland Christian DNS   
  Luke Doyle JR Berkeley Prep DNS   
  Mason Doyle SO Berkeley Prep DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Miguel Sanchez JR Palmetto 2:17.64 -
20 Blake Parsons SR Berkeley Prep 2:20.54 -
21 Patric Murphy SO Clearwater Central Catholic 2:20.89 -
22 Ethan Laue FR Seminole 2:21.02 -
23 Brady Maffei SO Tampa Catholic 2:21.46 -
26 Logan Gregory SO Countryside 2:22.57 -
27 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 2:22.79 -
28 Zion Tait SR Countryside 2:23.12 -
29 Ian McManus SO Osceola (Seminole) 2:23.16 -
31 Luis Carlos JR Palmetto 2:24.39 -
32 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 2:24.66 -
34 Christian Vento SO Tampa Catholic 2:28.79 -
35 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 2:29.31 -
36 Wyatt Bedke SO Tampa Prep 2:30.67 -
37 Samuel Timberlake SR Seminole 2:31.07 -
38 Kobus Vansteenburg SO Calvary Christian (Clr) 2:31.11 -
39 Brendan Mahoney   Clearwater 2:31.32 -
40 Keenan Laperriere FR Seminole 2:31.52 -
44 Shane Cataldo SO Seminole 2:33.60 -
45 Dominic DeLong FR Countryside 2:35.36 -
47 Geno Fraifer FR Berkeley Prep 2:38.84 -
53 Micah Norris JR Calvary Christian (Clr) 2:44.35 -
  Zachery Florendo SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Evan Blazowski JR Carrollwood DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 James Katzaras JR Lakeland Christian 2:17.34 -
19 Samuel Parker FR Circle Christian 2:20.37 -
30 Tyler Rogers FR Tampa Prep 2:24.20 -
33 Isaiah Parker FR Circle Christian 2:26.05 -
41 Elias Rosario FR Circle Christian 2:32.05 -
42 Christia Pena JR Palmetto 2:32.98 -
43 Scott Richards SO Evangelical Christian 2:33.59 -
46 Timothy Keleske   Clearwater 2:36.30 -
48 Noah Lam SR Tampa Catholic 2:40.62 -
49 Thomas Keller SR Tampa Prep 2:41.05 -
50 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:43.10 -
51 Graham Abell JR Classical Prep 2:43.81 -
52 Josh Davis FR Calvary Christian (Clr) 2:44.33 -
54 Dylan Miller FR Tampa Catholic 2:44.81 -
55 Jackson Winters FR Tampa Prep 3:05.44 -
56 Cristiano Costa SO Tampa Catholic 3:23.72 -
  Eduardo Perez FR Pepin Academy DNS   
  Benjamin Blaylock SO Classical Prep DNS   
  Nathan Herrington FR Classical Prep DNS   
  Aiden Steely SR Clearwater DNS   
  Ben Pike JR Lakeland Christian DNS   
  Ethan Caswell JR Lakeland Christian DNS   
  Levi Martin FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Connor Reighgard FR Pepin Academy DNS