February 21, 2020
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Christian Formosa SR Island Coast 11.35 10 -2.3
2 Hudson Jean JR Gulf Coast 11.52 8 -0.2
3 Juwan Rigby SR Tabernacle Baptist Academy 11.52 6 -2.3
4 Guiscard Marcelin SR Fort Myers 11.52 5 -2.3
5 Malik Curtis JR Bishop Verot 11.53 4 -2.3
6 Tequon Chatman Senior Bishop Verot 11.57 3 -2.3
7 Dominic Camarca JR Canterbury (FM) 11.58 2 -0.8
8 Lynden Johnson SO Tabernacle Baptist Academy 11.61 1 -2.8
9 Christopher Graves SO Bishop Verot 11.64 - -0.8
10 Jordan Goodwin SR North Fort Myers 11.65 - -0.2
11 Kelton Henderson FR Island Coast 11.68 - -2.8
12 Zemare Harvin JR Fort Myers 11.69 - 1.3
13 Thailand Carey SR East Lee County 11.72 - -2.3
14 Griffen Hines JR Venice 11.97 - -0.2
15 Klayton Roth SR Riverdale 11.98 - -0.2
16 Tarelle Brown SO South Fort Myers 12.03 - -0.2
17 Keyon Sears FR Venice 12.05 - -0.2
18 Jadaniel Leaphart JR Gateway Charter 12.06 - 1.3
19 Javion Cole JR Gateway Charter 12.07 - 1.3
20 Shevan Pearce SR Venice 12.13 - -2.8
21 Widson Brice JR Gulf Coast 12.20 - -1.6
22 Elvis Berrios SR North Fort Myers 12.27 - 1.3
23 Ranod Smith FR Fort Myers 12.28 - 1.3
24 Eddian Gonzalez SR Estero 12.32 - -1.4
25 Kent Blanding SO Lemon Bay 12.32 - -1.2
26 Kevin Rhodes SO Fort Myers 12.36 - -1.4
27 Salih Arnold JR Riverdale 12.42 - -1.4
28 Kesean Ivy FR Riverdale 12.42 - -0.9
29 Walter Tucker FR Gateway Charter 12.50 - -1.6
30 Matthew Wall JR Oasis 12.51 - -1.6
31 Jaheim Clarke FR Riverdale 12.59 - -1.4
32 Adrian Medacco SR Cape Coral 12.63 - -1.2
33 Damian Torres SO Gulf Coast 12.68 - -1.4
34 Aaron Pasick SO Lemon Bay 12.73 - -1.6
35 Nick Monteiro JR Cape Coral 12.80 - -1.2
36 Dario Araya JR First Baptist (Naples) 12.81 - -1.4
37 J'Andre Huffman JR South Fort Myers 12.88 - -0.8
38 De'jon Mathis JR Cypress Lake 12.91 - -1.4
39 Mason Dowd SO Lemon Bay 13.02 - -0.9
40 Devon Dawson SR South Fort Myers 13.02 - -0.9
41 Kendrick Agenor SO Estero 13.02 - -0.9
42 Emmanuel Laguerre FR Island Coast 13.06 - -0.9
43 Juan Hil JR Estero 13.06 - -0.5
44 Hayden Hoaglin SR Lemon Bay 13.06 - -0.9
45 Anthony Lozada FR Oasis 13.07 - -0.5
46 Markell Williams FR East Lee County 13.08 - -1.4
47 Evan Mischel JR North Fort Myers 13.15 - 1.3
48 Leon Thomas SO Cape Coral 13.30 - -2.4
49 otis Wagner JR Island Coast 13.32 - -1.6
50 Brendan Anderson SO Cypress Lake 13.35 - -1.4
51 Jacob Schwartz SO Canterbury (FM) 13.46 - -1.2
52 Ben Fidler SO Community School (Naples) 13.48 - -0.9
53 John Casterline SO Village School 13.49 - -0.5
54 Josh Cribbett SO Cypress Lake 13.56 - -1.2
55 Colby Gonzalez JR First Baptist (Naples) 13.66 - -0.9
56 Arthur Miller JR Gateway Charter 13.68 - -0.9
57 Devon Borg SO Canterbury (FM) 13.76 - -1.0
58 Zach DeLeo SO Village School 13.79 - -1.0
59 Brandon Yenshaw SO Community School (Naples) 13.92 - -1.0
60 Camden Rowe FR Village School 13.92 - -0.5
61 Declan McManus FR Donahue Academy 14.00 - -2.4
62 Luke Giovine FR Donahue Academy 14.06 - -0.9
63 Drew Peters JR Cape Coral 14.07 - -2.4
64 Julian Viacava FR Canterbury (FM) 14.09 - -1.2
65 Marven Simeus FR Gulf Coast 14.22 - -0.5
66 Christopher Ellis FR Oasis 14.40 - -1.0
67 Matthew Byrne JR Donahue Academy 14.42 - -2.4
68 Reef Love SO Village School 14.43 - -1.0
69 Benjamin Hahn FR Cypress Lake 14.79 - -2.4
70 Roberto Alvarez SO Oasis 15.91 - -1.0
  Nathan Castor SO South Fort Myers FS    -
  Zion Campbell SO Tabernacle Baptist Academy DNS    -
  Steffan Johnson JR Venice DNS    -
  Drew Davidson SR Estero DNS    -
  Tavin Ward JR North Fort Myers DNS    -
  Richemard Mellien FR First Baptist (Naples) DNS    -
  Gavin Keyes JR First Baptist (Naples) DNS    -
  Thomas Patterson FR Donahue Academy DNS    -
  Tyree Cherry JR Bishop Verot DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Formosa SR Island Coast 8.86 10.11 9.77 11.35 10
3 Juwan Rigby SR Tabernacle Baptist Academy 13.25 13.71 11.52 11.52 6
4 Guiscard Marcelin SR Fort Myers 14.17 14.17 10.26 11.52 5
5 Malik Curtis JR Bishop Verot 14.07 8.08 10.61 11.53 4
6 Tequon Chatman Senior Bishop Verot 13.08 13.43 9.38 11.57 3
13 Thailand Carey SR East Lee County 13.83 14.19 13.13 11.72 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Lynden Johnson SO Tabernacle Baptist Academy 11.61 1
11 Kelton Henderson FR Island Coast 11.68 -
20 Shevan Pearce SR Venice 12.13 -
  Nathan Castor SO South Fort Myers FS   
  Tavin Ward JR North Fort Myers DNS   
  Zion Campbell SO Tabernacle Baptist Academy DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Hudson Jean JR Gulf Coast 9.80 11.52 12.56 8
10 Jordan Goodwin SR North Fort Myers 8.63 11.65 8.97 -
14 Griffen Hines JR Venice 10.30 11.97 14.37 -
15 Klayton Roth SR Riverdale 8.75 11.98 13.18 -
16 Tarelle Brown SO South Fort Myers 10.35 12.03 15.16 -
17 Keyon Sears FR Venice 11.57 12.05 13.38 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Dominic Camarca JR Canterbury (FM) 11.58 11.93 2
9 Christopher Graves SO Bishop Verot 11.64 9.67 -
37 J'Andre Huffman JR South Fort Myers 12.88 12.76 -
  Richemard Mellien FR First Baptist (Naples) DNS DNS   
  Steffan Johnson JR Venice DNS DNS   
  Tyree Cherry JR Bishop Verot DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Zemare Harvin JR Fort Myers 12.16 8.42 14.03 11.69 -
18 Jadaniel Leaphart JR Gateway Charter 8.93 10.01 13.03 12.06 -
19 Javion Cole JR Gateway Charter 12.19 10.38 15.21 12.07 -
22 Elvis Berrios SR North Fort Myers 14.97 11.91 11.42 12.27 -
23 Ranod Smith FR Fort Myers 10.44 10.44 13.14 12.28 -
47 Evan Mischel JR North Fort Myers 11.71 12.23 15.52 13.15 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
24 Eddian Gonzalez SR Estero 11.71 10.23 12.32 14.66 -
26 Kevin Rhodes SO Fort Myers 12.12 13.11 12.36 15.95 -
27 Salih Arnold JR Riverdale 10.44 14.41 12.42 14.16 -
33 Damian Torres SO Gulf Coast 13.95 15.09 12.68 11.29 -
36 Dario Araya JR First Baptist (Naples) 14.74 15.76 12.81 10.51 -
50 Brendan Anderson SO Cypress Lake 15.89 10.55 13.35 11.89 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Widson Brice JR Gulf Coast 10.25 12.20 8.67 -
29 Walter Tucker FR Gateway Charter 16.25 12.50 13.75 -
30 Matthew Wall JR Oasis 10.01 12.51 11.39 -
34 Aaron Pasick SO Lemon Bay 10.57 12.73 16.17 -
49 otis Wagner JR Island Coast 13.99 13.32 15.46 -
  Gavin Keyes JR First Baptist (Naples) DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
39 Mason Dowd SO Lemon Bay 12.89 13.02 11.98 -
42 Emmanuel Laguerre FR Island Coast 15.81 13.06 16.20 -
44 Hayden Hoaglin SR Lemon Bay 13.33 13.06 15.68 -
52 Ben Fidler SO Community School (Naples) 16.45 13.48 13.35 -
55 Colby Gonzalez JR First Baptist (Naples) 10.80 13.66 13.66 -
56 Arthur Miller JR Gateway Charter 12.32 13.68 11.63 -
Boys' 100 Meters Section 9
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
43 Juan Hil JR Estero 15.94 16.20 13.06 -
45 Anthony Lozada FR Oasis 10.85 13.60 13.07 -
53 John Casterline SO Village School 13.22 14.03 13.49 -
60 Camden Rowe FR Village School 11.42 11.14 13.92 -
65 Marven Simeus FR Gulf Coast 11.38 12.09 14.22 -
  Drew Davidson SR Estero DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
57 Devon Borg SO Canterbury (FM) 15.42 13.76 16.79 13.63 -
58 Zach DeLeo SO Village School 17.10 13.79 11.59 10.48 -
59 Brandon Yenshaw SO Community School (Naples) 10.03 13.92 16.15 12.81 -
66 Christopher Ellis FR Oasis 11.67 14.40 14.12 10.95 -
68 Reef Love SO Village School 12.41 14.43 11.55 11.84 -
70 Roberto Alvarez SO Oasis 17.19 15.91 11.62 20.21 -
Boys' 100 Meters Section 11
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
48 Leon Thomas SO Cape Coral 11.18 16.23 11.04 13.30 13.04 13.70 -
61 Declan McManus FR Donahue Academy 12.04 15.82 10.08 14.00 12.60 17.78 -
63 Drew Peters JR Cape Coral 12.24 14.50 12.53 14.07 15.90 18.01 -
67 Matthew Byrne JR Donahue Academy 11.11 10.82 13.56 14.42 13.99 16.44 -
69 Benjamin Hahn FR Cypress Lake 17.75 19.08 16.27 14.79 12.13 11.39 -
  Thomas Patterson FR Donahue Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 12
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
25 Kent Blanding SO Lemon Bay 10.60 8.75 12.32 15.03 -
32 Adrian Medacco SR Cape Coral 16.04 12.38 12.63 15.16 -
35 Nick Monteiro JR Cape Coral 11.78 11.14 12.80 14.85 -
51 Jacob Schwartz SO Canterbury (FM) 16.96 10.23 13.46 16.96 -
54 Josh Cribbett SO Cypress Lake 13.97 11.80 13.56 10.99 -
64 Julian Viacava FR Canterbury (FM) 18.32 12.83 14.09 18.18 -
Boys' 100 Meters Section 13
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Kesean Ivy FR Riverdale 10.81 16.03 11.93 12.42 8.82 -
40 Devon Dawson SR South Fort Myers 14.59 16.15 12.24 13.02 9.51 -
41 Kendrick Agenor SO Estero 14.98 11.59 13.28 13.02 13.94 -
62 Luke Giovine FR Donahue Academy 10.13 14.49 12.38 14.06 12.94 -
Boys' 100 Meters Section 14
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
31 Jaheim Clarke FR Riverdale 11.96 12.59 13.98 -
38 De'jon Mathis JR Cypress Lake 9.30 12.91 14.85 -
46 Markell Williams FR East Lee County 9.94 13.08 12.43 -