February 21, 2020
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fazion Johnson SR Island Coast 50.61 10
2 Steve Stillman JR Gateway Charter 54.36 8
3 Matt Bohl FR Cypress Lake 54.40 6
4 Jose Rojas JR Island Coast 55.09 5
5 Harley Rusher SR Lemon Bay 55.74 4
6 Nate Gabriel SR Fort Myers 56.18 3
7 Matthew Searc SR First Baptist (Naples) 56.47 2
8 Andrew Fabela SO First Baptist (Naples) 56.53 1
9 Cedric Jenkins FR Cypress Lake 56.58 -
10 Daniel Staas SR Venice 57.08 -
11 Damien Miranda FR Cape Coral 57.39 -
12 Zachary Loveland SR Canterbury (FM) 57.69 -
13 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.86 -
14 Austin Burt SR Venice 58.16 -
15 Jack Wilson FR Bishop Verot 58.20 -
16 Cameron Miller FR Gateway Charter 58.90 -
17 Arkish Chatelier SR South Fort Myers 59.30 -
18 David Etienne JR South Fort Myers 59.41 -
19 Brandon Pierce FR Riverdale 59.82 -
20 David Swanson SR Lemon Bay 1:00.09 -
21 Ethan Bruehl   Bishop Verot 1:00.36 -
22 Carlos Tabora Reyes FR Estero 1:00.58 -
23 Gavriel Teran SO East Lee County 1:00.73 -
24 Gemari Webb SO North Fort Myers 1:00.77 -
25 Henry Estes FR Donahue Academy 1:00.93 -
26 Kevin Rhodes SO Fort Myers 1:03.19 -
27 Mathlin Altimeaux JR Riverdale 1:03.53 -
28 Carlos Santos JR East Lee County 1:04.12 -
29 Devon Borg SO Canterbury (FM) 1:04.67 -
30 James Kelly FR Donahue Academy 1:05.64 -
31 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 1:06.44 -
32 Connor O'Leary SO Village School 1:06.60 -
33 Jah'Tarian Smith FR Gulf Coast 1:09.06 -
34 Yousef Fouissi FR Cape Coral 1:09.10 -
35 Dane Dehaney FR Oasis 1:09.16 -
  Makaylin Forbes JR Tabernacle Baptist Academy DNS   
  Tyler Knoop SO Oasis DNS   
  Kolton Pickard SO Estero DNS   
  Grayson Kerscher FR Village School DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fazion Johnson SR Island Coast 50.61 10
2 Steve Stillman JR Gateway Charter 54.36 8
3 Matt Bohl FR Cypress Lake 54.40 6
16 Cameron Miller FR Gateway Charter 58.90 -
  Kolton Pickard SO Estero DNS   
  Makaylin Forbes JR Tabernacle Baptist Academy DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jose Rojas JR Island Coast 55.09 5
6 Nate Gabriel SR Fort Myers 56.18 3
8 Andrew Fabela SO First Baptist (Naples) 56.53 1
10 Daniel Staas SR Venice 57.08 -
18 David Etienne JR South Fort Myers 59.41 -
27 Mathlin Altimeaux JR Riverdale 1:03.53 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Harley Rusher SR Lemon Bay 55.74 4
7 Matthew Searc SR First Baptist (Naples) 56.47 2
11 Damien Miranda FR Cape Coral 57.39 -
13 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.86 -
14 Austin Burt SR Venice 58.16 -
24 Gemari Webb SO North Fort Myers 1:00.77 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Zachary Loveland SR Canterbury (FM) 57.69 -
15 Jack Wilson FR Bishop Verot 58.20 -
21 Ethan Bruehl   Bishop Verot 1:00.36 -
22 Carlos Tabora Reyes FR Estero 1:00.58 -
29 Devon Borg SO Canterbury (FM) 1:04.67 -
  Tyler Knoop SO Oasis DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 David Swanson SR Lemon Bay 1:00.09 -
26 Kevin Rhodes SO Fort Myers 1:03.19 -
28 Carlos Santos JR East Lee County 1:04.12 -
32 Connor O'Leary SO Village School 1:06.60 -
33 Jah'Tarian Smith FR Gulf Coast 1:09.06 -
  Grayson Kerscher FR Village School DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Cedric Jenkins FR Cypress Lake 56.58 -
23 Gavriel Teran SO East Lee County 1:00.73 -
25 Henry Estes FR Donahue Academy 1:00.93 -
31 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 1:06.44 -
34 Yousef Fouissi FR Cape Coral 1:09.10 -
35 Dane Dehaney FR Oasis 1:09.16 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Arkish Chatelier SR South Fort Myers 59.30 -
19 Brandon Pierce FR Riverdale 59.82 -
30 James Kelly FR Donahue Academy 1:05.64 -