February 21, 2020
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sarah Schultz SR Fort Myers 5:38.57 10
2 Katelyn Beam FR First Baptist (Naples) 5:42.04 8
3 Grace O'Malley JR Community School (Naples) 5:45.39 6
4 Sarah Laboda JR Fort Myers 5:45.48 5
5 Kylie Thomas FR Bishop Verot 5:49.33 4
6 Katelyn Ziarnicki SO Lemon Bay 5:51.26 3
7 Emma Harris JR Fort Myers 5:52.94 2
8 Annelisa Swiersz JR Estero 5:55.32 1
9 Jennifer Lukowski SR Venice 5:57.60 -
10 Abigail Beck SO Estero 5:58.32 -
11 Laura Godsea SO Estero 5:59.37 -
12 Isabella Adams 8 Village School 5:59.49 -
13 Alyssa Crettol JR Venice 6:00.76 -
14 Maria O'Malley JR Community School (Naples) 6:01.23 -
15 Maren Pfleger FR Bishop Verot 6:08.13 -
16 Gracianne Goll SO Estero 6:10.44 -
17 Anne Scheck JR Donahue Academy 6:11.55 -
18 Lily Harris FR Fort Myers 6:11.56 -
19 Kate Urbancic SO First Baptist (Naples) 6:14.38 -
20 Charlie Burke SO Cypress Lake 6:14.63 -
21 Maddison Thomas SO Bishop Verot 6:16.59 -
22 Mia Cross JR Bishop Verot 6:19.80 -
23 Avery Valdez SO Cape Coral 6:22.07 -
24 Charlotte Carley FR Lemon Bay 6:22.10 -
25 Lily Burke JR Donahue Academy 6:22.98 -
26 Rylee Volk SO Venice 6:26.31 -
27 Samantha Stensrud SR Canterbury (FM) 6:27.53 -
28 Hannah Brock SO North Fort Myers 6:41.36 -
29 Sophia Torres FR South Fort Myers 6:42.73 -
30 Mia Abatecola SO Canterbury (FM) 6:44.47 -
31 Beatriz Fonseca SO South Fort Myers 6:47.29 -
32 Alexia Thompson SR Cape Coral 6:48.39 -
33 Nancy Morales SO South Fort Myers 6:50.19 -
34 Sydney Kashman JR Cape Coral 6:53.80 -
35 Yaky Delorey SO Riverdale 6:54.04 -
36 Molly Novia JR Cypress Lake 6:59.34 -
37 Carson Clouse SR Cape Coral 7:02.03 -
38 Shania Koehler JR Riverdale 7:09.48 -
39 Ngoc Truong JR Riverdale 7:12.72 -
40 Alliahnix Zubieta SR East Lee County 7:13.38 -
41 Dianey Cruz-Cortez FR Immokalee 7:14.78 -
42 Jennifer Jimenez-Martinez SO East Lee County 7:21.34 -
43 Katherine Woodrow-Frister FR Oasis 8:10.99 -
44 Regina Francisco FR Immokalee 8:40.85 -
  Danays German JR Island Coast DNS   
  Hannah Sangster JR North Fort Myers DNS   
  Savannah Taylor SO North Fort Myers DNS   
  Chloe Lange JR North Fort Myers DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sarah Schultz SR Fort Myers 5:38.57 10
2 Katelyn Beam FR First Baptist (Naples) 5:42.04 8
3 Grace O'Malley JR Community School (Naples) 5:45.39 6
4 Sarah Laboda JR Fort Myers 5:45.48 5
5 Kylie Thomas FR Bishop Verot 5:49.33 4
6 Katelyn Ziarnicki SO Lemon Bay 5:51.26 3
7 Emma Harris JR Fort Myers 5:52.94 2
9 Jennifer Lukowski SR Venice 5:57.60 -
10 Abigail Beck SO Estero 5:58.32 -
11 Laura Godsea SO Estero 5:59.37 -
12 Isabella Adams 8 Village School 5:59.49 -
13 Alyssa Crettol JR Venice 6:00.76 -
14 Maria O'Malley JR Community School (Naples) 6:01.23 -
15 Maren Pfleger FR Bishop Verot 6:08.13 -
16 Gracianne Goll SO Estero 6:10.44 -
17 Anne Scheck JR Donahue Academy 6:11.55 -
18 Lily Harris FR Fort Myers 6:11.56 -
19 Kate Urbancic SO First Baptist (Naples) 6:14.38 -
21 Maddison Thomas SO Bishop Verot 6:16.59 -
22 Mia Cross JR Bishop Verot 6:19.80 -
24 Charlotte Carley FR Lemon Bay 6:22.10 -
25 Lily Burke JR Donahue Academy 6:22.98 -
  Hannah Sangster JR North Fort Myers DNS   
  Savannah Taylor SO North Fort Myers DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Annelisa Swiersz JR Estero 5:55.32 1
20 Charlie Burke SO Cypress Lake 6:14.63 -
23 Avery Valdez SO Cape Coral 6:22.07 -
26 Rylee Volk SO Venice 6:26.31 -
27 Samantha Stensrud SR Canterbury (FM) 6:27.53 -
28 Hannah Brock SO North Fort Myers 6:41.36 -
29 Sophia Torres FR South Fort Myers 6:42.73 -
30 Mia Abatecola SO Canterbury (FM) 6:44.47 -
31 Beatriz Fonseca SO South Fort Myers 6:47.29 -
32 Alexia Thompson SR Cape Coral 6:48.39 -
33 Nancy Morales SO South Fort Myers 6:50.19 -
34 Sydney Kashman JR Cape Coral 6:53.80 -
35 Yaky Delorey SO Riverdale 6:54.04 -
36 Molly Novia JR Cypress Lake 6:59.34 -
37 Carson Clouse SR Cape Coral 7:02.03 -
38 Shania Koehler JR Riverdale 7:09.48 -
39 Ngoc Truong JR Riverdale 7:12.72 -
40 Alliahnix Zubieta SR East Lee County 7:13.38 -
41 Dianey Cruz-Cortez FR Immokalee 7:14.78 -
42 Jennifer Jimenez-Martinez SO East Lee County 7:21.34 -
43 Katherine Woodrow-Frister FR Oasis 8:10.99 -
44 Regina Francisco FR Immokalee 8:40.85 -
  Chloe Lange JR North Fort Myers DNS   
  Danays German JR Island Coast DNS