February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kheli Phillips JR Lake Highland Prep 2:29.69 10
2 Madison Gordon JR Lyman 2:32.06 8
3 Isabella Santeufemio JR Boone 2:32.87 6
4 Lauren Guthrie SR Jones 2:36.25 5
5 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 2:38.38 4
6 Sofia Jiles FR Lake Mary 2:40.19 3
7 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 2:41.46 2
8 Peyton Damewood JR Winter Park 2:42.60 1
9 Emely Chhu JR Lake Howell 2:43.30 -
10 Melanie Estes SO Viera 2:43.32 -
11 Valerie Hoyos SO Lake Nona 2:44.76 -
12 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 2:46.87 -
13 Emily Thompson SR Lake Nona 2:46.90 -
14 Johana Mesa SO Colonial 2:47.24 -
15 Alisa Valencia FR Winter Park 2:48.66 -
16 Lauren Gacoms FR Celebration 2:50.26 -
17 Maya Ingraham SO Wekiva 2:50.70 -
18 Reese Esser SO Lake Mary 2:51.99 -
19 Sadie Eckman SO University (Orlando) 2:52.77 -
20 Katie Gomez JR Lake Howell 2:53.22 -
21 Allison Peck FR Father Lopez 2:53.28 -
22 Esperanza France FR Wekiva 2:54.27 -
23 Olivia Fabbiani FR Celebration 2:54.72 -
24 Abigail Davis FR Lake Mary 2:56.79 -
25 Casey Estrada   Edgewater 2:59.01 -
26 Julianna Gilbert SO Lyman 3:02.44 -
27 Kaitlyn Thurner SO Viera 3:02.97 -
28 Lauren Armstrong SO Lake Nona 3:07.08 -
29 Thierrianna Harvey SR Wekiva 3:12.09 -
30 Alayna Thurner SR Viera 3:13.91 -
31 Keyerra Forde FR Poinciana 3:18.13 -
32 Abby Grace Thomas FR Geneva School 3:27.14 -
33 Tierra Gelsey JR Lake Howell 3:49.88 -
  Ana Gomez SO Winter Park DNS   
  Lindsey Peck SR Father Lopez DNS   
  Makenna Ogdon FR Celebration DNS   
  JoAnn Almonte   Olympia DNS   
  Paula Prek JR Colonial DNS   
  Alanis Soler JR Colonial DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
  Emma Krens FR Edgewater DNS   
  Jasmine Hupton SO Lyman DNS   
  Kate Ulmer SO Orangewood Christian DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kheli Phillips JR Lake Highland Prep 2:29.69 10
2 Madison Gordon JR Lyman 2:32.06 8
3 Isabella Santeufemio JR Boone 2:32.87 6
5 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 2:38.38 4
6 Sofia Jiles FR Lake Mary 2:40.19 3
7 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 2:41.46 2
8 Peyton Damewood JR Winter Park 2:42.60 1
9 Emely Chhu JR Lake Howell 2:43.30 -
10 Melanie Estes SO Viera 2:43.32 -
11 Valerie Hoyos SO Lake Nona 2:44.76 -
12 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 2:46.87 -
15 Alisa Valencia FR Winter Park 2:48.66 -
16 Lauren Gacoms FR Celebration 2:50.26 -
17 Maya Ingraham SO Wekiva 2:50.70 -
20 Katie Gomez JR Lake Howell 2:53.22 -
21 Allison Peck FR Father Lopez 2:53.28 -
23 Olivia Fabbiani FR Celebration 2:54.72 -
27 Kaitlyn Thurner SO Viera 3:02.97 -
30 Alayna Thurner SR Viera 3:13.91 -
  Ana Gomez SO Winter Park DNS   
  Makenna Ogdon FR Celebration DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lauren Guthrie SR Jones 2:36.25 5
13 Emily Thompson SR Lake Nona 2:46.90 -
14 Johana Mesa SO Colonial 2:47.24 -
18 Reese Esser SO Lake Mary 2:51.99 -
19 Sadie Eckman SO University (Orlando) 2:52.77 -
22 Esperanza France FR Wekiva 2:54.27 -
24 Abigail Davis FR Lake Mary 2:56.79 -
25 Casey Estrada   Edgewater 2:59.01 -
26 Julianna Gilbert SO Lyman 3:02.44 -
28 Lauren Armstrong SO Lake Nona 3:07.08 -
29 Thierrianna Harvey SR Wekiva 3:12.09 -
31 Keyerra Forde FR Poinciana 3:18.13 -
32 Abby Grace Thomas FR Geneva School 3:27.14 -
33 Tierra Gelsey JR Lake Howell 3:49.88 -
  Jasmine Hupton SO Lyman DNS   
  Emma Krens FR Edgewater DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
  JoAnn Almonte   Olympia DNS   
  Lindsey Peck SR Father Lopez DNS   
  Paula Prek JR Colonial DNS   
  Alanis Soler JR Colonial DNS   
  Kate Ulmer SO Orangewood Christian DNS