February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 2000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dylan Nelson SR Oakleaf 7:17.18 4:59.13 8:07.04 7:44.03 7:47.86 6:23.49 7:44.03 10
2 Jared Falchook SO Celebration 5:51.56 7:24.50 8:12.99 5:55.60 5:35.40 6:44.09 7:40.67 8
3 Lucas Dvorak SO Olympia 8:45.40 8:15.00 6:48.16 7:53.29 7:35.92 7:14.21 8:01.98 6
4 Joshua Mckay SO Geneva School 6:17.85 8:41.16 6:17.85 6:48.25 5:12.70 7:14.30 7:57.73 5
5 Aaron McClure JR Colonial 9:27.42 7:33.93 6:11.00 8:56.86 5:22.99 7:16.47 8:30.67 4
6 Alexis Toledo JR Wekiva 6:55.79 6:12.02 5:50.14 7:43.93 8:53.96 7:17.67 8:01.44 3
7 Ty Kenoyer Senior Lake Highland Prep 8:23.85 9:20.81 7:04.99 5:41.75 8:41.38 7:18.13 5:50.51 2
8 Jose Mendoza SR Winter Park 7:18.20 9:48.82 5:24.08 7:27.32 8:58.62 7:36.45 8:35.79 1
9 Alexander Aparicio JR Lake Nona 5:47.73 5:34.00 5:52.30 9:41.07 8:32.44 7:37.53 8:46.16 -
10 Hudson Rucker JR Celebration 9:46.00 9:27.40 9:59.96 6:58.58 5:30.21 7:45.08 8:50.20 -
11 Cooper James FR Celebration 7:54.51 5:52.36 7:26.32 8:03.91 9:33.17 7:49.81 5:33.57 -
12 Blaine Farrell SR Lake Mary 7:09.28 5:44.37 6:55.13 6:26.82 9:59.10 7:51.73 9:07.21 -
13 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 8:59.54 7:01.22 8:54.81 9:27.94 9:04.28 7:53.28 8:40.61 -
14 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 9:09.18 9:51.79 9:18.65 7:06.09 5:50.34 7:53.43 9:51.79 -
15 Kameron Hodges JR Lyman 6:18.81 6:18.81 10:26.49 8:54.22 7:21.95 8:05.65 6:52.81 -
16 Jehu Clarke Senior Edgewater 9:44.51 8:07.09 10:13.74 8:36.32 9:59.12 8:07.09 9:25.03 -
17 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 7:38.84 9:21.34 9:35.99 6:20.74 7:53.48 8:08.12 8:56.94 -
18 David Fasking FR University (OC) 9:37.77 7:01.09 6:56.19 9:27.97 9:42.66 8:09.63 6:31.71 -
19 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 7:42.74 8:46.73 10:25.19 9:31.04 7:42.74 8:12.27 8:02.43 -
20 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 8:53.06 6:54.60 5:45.50 8:08.64 10:02.16 8:13.57 7:34.09 -
21 Zane Benham Junior Edgewater 9:10.01 8:05.59 7:21.00 7:45.77 9:00.10 8:15.50 10:19.38 -
22 Jack Sangmeister JR Lake Nona 6:57.09 10:00.81 10:25.63 6:57.09 7:36.81 8:16.53 8:06.60 -
23 Max Weiss SO Winter Park 8:56.07 7:00.84 7:50.94 9:11.10 9:11.10 8:21.00 9:56.19 -
24 Dhruv Shah JR Lyman 10:28.89 10:54.05 8:48.27 6:12.31 9:38.58 8:23.11 6:27.40 -
25 Brandon Blake FR Lake Mary 7:51.98 10:59.75 5:55.25 10:03.93 9:18.25 8:27.50 10:49.60 -
26 Luke Adranga FR Winter Park 7:26.76 9:08.30 8:47.99 7:26.76 8:07.38 8:27.68 6:05.53 -
27 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 7:43.59 11:02.28 7:48.69 8:39.63 6:57.74 8:29.44 7:48.69 -
28 Aaron Hernandez JR University (OC) 10:11.16 9:50.62 6:04.65 7:01.14 8:18.18 8:33.58 7:47.36 -
29 Nicholas Scott JR Lake Nona 10:17.48 9:14.15 8:16.10 7:54.99 10:17.48 8:47.76 11:15.54 -
30 Alexander Vaughn SR Lyman 7:59.64 10:34.19 8:52.93 8:36.95 8:42.28 8:52.93 7:11.68 -
31 Rudy Giron SR Colonial 8:33.47 7:01.59 7:12.40 9:43.73 8:44.28 9:00.49 8:11.85 -
32 Jose Escobar SO Lake Howell 10:16.83 7:15.09 8:10.16 9:10.74 10:55.38 9:10.74 8:32.19 -
33 Alexander Gabriel FR Poinciana 7:16.45 8:55.89 7:27.50 7:05.40 9:01.41 9:12.46 7:05.40 -
34 Jefferson Resuera JR Poinciana 8:04.15 9:47.89 7:12.27 8:15.67 8:21.44 9:36.36 11:43.16 -
  Peter Davila SR Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Parker Breeze SR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 2000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dylan Nelson SR Oakleaf 6:23.49 7:01.84 10
2 Jared Falchook SO Celebration 6:44.09 5:07.11 8
3 Lucas Dvorak SO Olympia 7:14.21 6:22.11 6
4 Joshua Mckay SO Geneva School 7:14.30 8:28.14 5
8 Jose Mendoza SR Winter Park 7:36.45 9:44.26 1
9 Alexander Aparicio JR Lake Nona 7:37.53 7:14.66 -
12 Blaine Farrell SR Lake Mary 7:51.73 8:43.62 -
16 Jehu Clarke Senior Edgewater 8:07.09 6:24.81 -
18 David Fasking FR University (OC) 8:09.63 8:39.01 -
19 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 8:12.27 8:51.66 -
21 Zane Benham Junior Edgewater 8:15.50 6:26.49 -
23 Max Weiss SO Winter Park 8:21.00 7:45.93 -
25 Brandon Blake FR Lake Mary 8:27.50 9:18.25 -
26 Luke Adranga FR Winter Park 8:27.68 6:51.22 -
31 Rudy Giron SR Colonial 9:00.49 8:33.47 -
32 Jose Escobar SO Lake Howell 9:10.74 10:44.37 -
  Parker Breeze SR Boone DNS DNS   
  Peter Davila SR Lake Howell DNS DNS   
Boys' 2000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Aaron McClure JR Colonial 5:05.53 9:23.05 5:05.53 6:37.19 9:23.05 7:16.47 7:03.38 4
6 Alexis Toledo JR Wekiva 7:26.43 8:45.21 6:20.78 6:38.28 7:35.18 7:17.67 8:05.82 3
7 Ty Kenoyer Senior Lake Highland Prep 7:18.13 6:16.80 8:06.33 5:06.70 7:04.99 7:18.13 6:25.56 2
10 Hudson Rucker JR Celebration 6:12.07 9:41.35 8:59.50 8:26.94 8:26.94 7:45.08 8:22.29 -
11 Cooper James FR Celebration 6:25.25 8:36.80 6:01.76 7:12.23 6:48.74 7:49.81 7:02.83 -
13 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 5:31.30 7:48.55 6:56.49 7:20.15 5:40.77 7:53.28 9:09.01 -
14 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 6:56.62 9:47.06 6:09.28 5:36.14 6:37.69 7:53.43 8:02.90 -
15 Kameron Hodges JR Lyman 8:20.22 7:17.09 10:16.78 5:44.82 9:13.65 8:05.65 8:39.65 -
17 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 6:50.02 8:32.53 10:10.15 5:56.33 10:19.92 8:08.12 8:37.41 -
20 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 9:47.35 7:29.15 6:15.12 10:07.10 7:48.90 8:13.57 7:14.35 -
22 Jack Sangmeister JR Lake Nona 9:55.84 9:26.05 5:52.54 7:51.71 6:22.33 8:16.53 7:07.02 -
24 Dhruv Shah JR Lyman 7:42.87 6:42.49 9:58.70 7:07.65 7:22.74 8:23.11 5:52.18 -
27 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 10:46.99 8:14.16 7:43.59 6:16.99 7:28.31 8:29.44 7:43.59 -
28 Aaron Hernandez JR University (OC) 8:28.45 9:30.08 6:25.19 9:45.49 6:04.65 8:33.58 6:40.60 -
29 Nicholas Scott JR Lake Nona 6:35.82 7:18.04 6:25.27 7:02.21 11:26.09 8:47.76 9:14.15 -
30 Alexander Vaughn SR Lyman 8:31.62 6:29.04 10:23.53 10:55.51 10:44.85 8:52.93 11:11.50 -
33 Alexander Gabriel FR Poinciana 8:50.37 7:05.40 8:11.69 8:50.37 9:06.94 9:12.46 10:57.43 -
34 Jefferson Resuera JR Poinciana 9:47.89 11:48.93 7:58.38 7:00.75 8:09.91 9:36.36 7:35.33 -