February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Macarius Wright JR Newsome 9:42.10 10
2 Anderson Denton SR Lake Wales 9:46.54 8
3 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 9:55.04 6
4 Adam Nipper JR Seffner Christian 9:55.72 5
5 John McKenzie SR Seffner Christian 9:57.66 4
6 Paul McKenzie SR Seffner Christian 10:03.68 3
7 Noah Winters JR IMG Academy 10:10.35 2
8 Carter Stuhlmacher FR Newsome 10:12.92 1
9 Tyler Atkins SO Newsome 10:15.29 -
10 Kevin Updike JR Lake Wales 10:16.39 -
11 Joshua Bernard SR Newsome 10:17.28 -
12 Isaac Morrison   McKeel 10:18.73 -
13 Wade Larue SO Newsome 10:22.44 -
14 Vince Mwangi SO IMG Academy 10:24.68 -
15 Taylor Dreyer SO Riverview 10:26.21 -
16 Michael Collins JR Lake Region 10:31.48 -
17 Landon Morales SO Lake Wales 10:32.68 -
18 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 10:37.12 -
19 Noah Roth SR Sebring 10:41.06 -
20 Nicholas Colbert FR Sebring 10:43.30 -
21 Arnaldo Vera JR Haines City 10:56.73 -
22 Max Usher SR Newsome 10:57.03 -
23 Tomas Saavedra SR Newsome 10:59.33 -
24 Payson Keown FR Haines City 10:59.53 -
25 Ryan Summers JR Newsome 10:59.63 -
26 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 11:02.72 -
27 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 11:03.26 -
28 Daniel Morgan SO Sebring 11:05.19 -
29 Gage Rasmussen SR Plant City 11:06.88 -
30 George Elliott SR Lakeland Christian 11:08.08 -
31 Nyrei Mendez JR Newsome 11:09.49 -
32 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 11:09.93 -
33 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 11:18.02 -
34 Isaiah Wilcox JR Plant City 11:20.76 -
35 Solomon Lefleur   Auburndale 11:21.98 -
36 Connor Chapman SR Lakewood Ranch 11:23.39 -
37 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:27.29 -
38 Ashton Lopez SO Ridge Community 11:33.16 -
39 Xander Farrow JR Sebring 11:34.06 -
40 Austin Coursey SR Tenoroc 11:37.12 -
41 Jason Miles FR Riverview 11:38.24 -
42 Garner Kloth SO Lake Wales 11:40.44 -
43 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 11:43.99 -
44 David Garcia SO Sebring 11:44.15 -
45 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 11:45.42 -
46 Emmanuel Perez SO Riverview 11:47.08 -
47 Ricardo Figueroa-Carrello SO Newsome 11:51.40 -
48 Israel Mirtil FR Lake Region 11:55.38 -
49 Brucelee Tao SO Auburndale 11:58.69 -
50 Jacob Ryan JR Riverview 11:59.19 -
51 Samuel Wilcox JR Plant City 11:59.94 -
52 James Ko SR George Jenkins 12:05.83 -
53 Dalton Tervin JR George Jenkins 12:07.60 -
54 Cipriano Alvarado Freshman Frostproof 12:10.47 -
55 Rylee Baxter JR Plant City 12:42.01 -
56 Aidan Lieberman Junior McKeel 12:44.50 -
57 Preston Lang SO Lake Gibson 12:53.49 -
58 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 12:53.79 -
59 Andrew Larson JR Riverview 12:56.52 -
60 Cameron Gonzalez Freshman Frostproof 12:57.63 -
61 Omar Galarza 7 Frostproof 12:57.65 -
62 Nicholas Glen   Auburndale 13:11.18 -
63 Brendan Whitmire SO Lake Region 13:36.64 -
64 Jonathan Fregoso SO Kathleen 13:50.34 -
65 Juan Sanchez   Frostproof 14:12.25 -
  Jamill Vasques Senior Auburndale DNF   
  Nathan Yates SO Geneva Classical Academy DNF   
  Ben Wilson SO Lakeland DNS   
  Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch DNS   
  Colby Fernandez SR Lakeland DNS   
  Trevor Connatser FR Newsome DNS   
  Nate Achinger FR Lakeland DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Carter Stuhlmacher FR Newsome 10:12.92 1
22 Max Usher SR Newsome 10:57.03 -
23 Tomas Saavedra SR Newsome 10:59.33 -
25 Ryan Summers JR Newsome 10:59.63 -
30 George Elliott SR Lakeland Christian 11:08.08 -
31 Nyrei Mendez JR Newsome 11:09.49 -
35 Solomon Lefleur   Auburndale 11:21.98 -
40 Austin Coursey SR Tenoroc 11:37.12 -
41 Jason Miles FR Riverview 11:38.24 -
46 Emmanuel Perez SO Riverview 11:47.08 -
47 Ricardo Figueroa-Carrello SO Newsome 11:51.40 -
48 Israel Mirtil FR Lake Region 11:55.38 -
49 Brucelee Tao SO Auburndale 11:58.69 -
56 Aidan Lieberman Junior McKeel 12:44.50 -
57 Preston Lang SO Lake Gibson 12:53.49 -
58 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 12:53.79 -
59 Andrew Larson JR Riverview 12:56.52 -
60 Cameron Gonzalez Freshman Frostproof 12:57.63 -
61 Omar Galarza 7 Frostproof 12:57.65 -
63 Brendan Whitmire SO Lake Region 13:36.64 -
64 Jonathan Fregoso SO Kathleen 13:50.34 -
65 Juan Sanchez   Frostproof 14:12.25 -
  Nate Achinger FR Lakeland DNS   
  Colby Fernandez SR Lakeland DNS   
  Ben Wilson SO Lakeland DNS   
  Trevor Connatser FR Newsome DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyler Atkins SO Newsome 10:15.29 -
12 Isaac Morrison   McKeel 10:18.73 -
18 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 10:37.12 -
21 Arnaldo Vera JR Haines City 10:56.73 -
24 Payson Keown FR Haines City 10:59.53 -
26 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 11:02.72 -
27 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 11:03.26 -
29 Gage Rasmussen SR Plant City 11:06.88 -
32 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 11:09.93 -
33 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 11:18.02 -
34 Isaiah Wilcox JR Plant City 11:20.76 -
36 Connor Chapman SR Lakewood Ranch 11:23.39 -
37 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:27.29 -
38 Ashton Lopez SO Ridge Community 11:33.16 -
39 Xander Farrow JR Sebring 11:34.06 -
42 Garner Kloth SO Lake Wales 11:40.44 -
43 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 11:43.99 -
44 David Garcia SO Sebring 11:44.15 -
45 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 11:45.42 -
50 Jacob Ryan JR Riverview 11:59.19 -
51 Samuel Wilcox JR Plant City 11:59.94 -
52 James Ko SR George Jenkins 12:05.83 -
53 Dalton Tervin JR George Jenkins 12:07.60 -
54 Cipriano Alvarado Freshman Frostproof 12:10.47 -
55 Rylee Baxter JR Plant City 12:42.01 -
62 Nicholas Glen   Auburndale 13:11.18 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Macarius Wright JR Newsome 9:42.10 10
2 Anderson Denton SR Lake Wales 9:46.54 8
3 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 9:55.04 6
4 Adam Nipper JR Seffner Christian 9:55.72 5
5 John McKenzie SR Seffner Christian 9:57.66 4
6 Paul McKenzie SR Seffner Christian 10:03.68 3
7 Noah Winters JR IMG Academy 10:10.35 2
10 Kevin Updike JR Lake Wales 10:16.39 -
11 Joshua Bernard SR Newsome 10:17.28 -
13 Wade Larue SO Newsome 10:22.44 -
14 Vince Mwangi SO IMG Academy 10:24.68 -
15 Taylor Dreyer SO Riverview 10:26.21 -
16 Michael Collins JR Lake Region 10:31.48 -
17 Landon Morales SO Lake Wales 10:32.68 -
19 Noah Roth SR Sebring 10:41.06 -
20 Nicholas Colbert FR Sebring 10:43.30 -
28 Daniel Morgan SO Sebring 11:05.19 -
  Jamill Vasques Senior Auburndale DNF   
  Nathan Yates SO Geneva Classical Academy DNF   
  Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch DNS