February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon JR Newsome 2:15.29 10
2 Alicia Ruiz JR George Jenkins 2:15.32 8
3 Kendall Hughes SO Newsome 2:22.52 6
4 Emilia Puskas JR IMG Academy 2:23.19 5
5 Jessica Neal SO Lakewood Ranch 2:30.20 4
6 Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch 2:32.00 3
7 Anna Sentner SR George Jenkins 2:34.01 2
8 Lillian Cowley SR Newsome 2:34.98 1
9 Cristal Gomez SO Frostproof 2:35.02 -
10 Kaleigh Malick SO George Jenkins 2:35.38 -
11 Megan Miller Sophomore McKeel 2:35.86 -
12 Krista Huss SO Newsome 2:36.17 -
13 Natalie Rohm SO Riverview 2:36.85 -
14 Megan Wells SO Newsome 2:37.52 -
15 Viktorya Manno SR George Jenkins 2:37.73 -
16 Cecilia Martinez-Castillo SR Plant City 2:38.23 -
17 Kathryn Forsyth SR Newsome 2:41.16 -
18 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 2:41.41 -
19 Grace Boatwright FR George Jenkins 2:41.65 -
20 Kathryn McLellan SR Newsome 2:41.80 -
21 Daria Joshway FR Auburndale 2:41.92 -
22 Capri Procopio SR Sarasota 2:43.08 -
23 Hanna Sigurdardottir SO IMG Academy 2:43.61 -
24 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 2:43.68 -
25 Sarah Bayes FR Lakeland Christian 2:43.87 -
26 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 2:48.24 -
27 Savanna Newland Freshman McKeel 2:48.68 -
28 Gabby Traver FR Lakewood Ranch 2:49.02 -
29 Mansi Lorenzen SR Riverview 2:49.04 -
30 Jessica Brown FR Tampa Bay HEAT 2:50.74 -
31 Maria Manosalva SR Auburndale 2:51.62 -
32 Alia Peets JR George Jenkins 2:52.89 -
33 Eliza Poe SO Tampa Bay HEAT 2:52.90 -
34 KATELYN DONIS   Goleman 2:53.01 -
35 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 2:53.87 -
36 Alexa Newbold SR Newsome 2:54.26 -
37 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 2:54.67 -
38 Payton Rusk FR George Jenkins 2:54.89 -
39 Jordan Lenarz FR Lake Region 2:55.43 -
40 Morgan LaBord FR Jones 2:55.73 -
41 Sage Koury JR George Jenkins 2:56.83 -
42 Roccio Cordon JR Riverview 2:57.28 -
43 Caniya Olizia SO Jones 2:58.84 -
44 Dezarae Wright SR Kathleen 3:01.02 -
45 Janai Hayes FR Kathleen 3:01.06 -
46 Layla Oneal FR Lake Wales 3:03.52 -
47 Kamrie Pecket FR George Jenkins 3:04.40 -
48 Erica Tateishi SO George Jenkins 3:04.56 -
49 Arely Cruz JR Ridge Community 3:04.82 -
50 Brittany Rosado FR Discovery 3:04.84 -
51 Reagan Scott SR Sebring 3:06.70 -
52 Griselda Valdez SO Frostproof 3:07.65 -
53 Kinsley White FR Sebring 3:07.99 -
54 Isabella Manint FR Sebring 3:09.75 -
55 Evelyn Quiroz FR Lake Region 3:10.76 -
56 Samantha Leslie SO Lakeland 3:10.88 -
57 Jacey Mandrell FR Sebring 3:13.07 -
58 Kerionna Wiley FR Lake Wales 3:14.78 -
59 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:14.86 -
60 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 3:17.95 -
61 Aisjah Hunter JR Lake Region 3:18.75 -
62 Alicia Gonzalez SO Lake Region 3:20.53 -
63 Kathleen Fairley SO Seffner Christian 3:21.06 -
64 Gladys Cortez SR Lake Region 3:21.12 -
65 Gracie Dyer SO Plant City 3:22.92 -
66 Jadyn Grotjan JR Discovery 3:28.00 -
67 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 3:31.47 -
68 Kaya Hall SO Seffner Christian 3:32.83 -
69 Miranda Garcia 6 Frostproof 3:32.87 -
70 Dymond Washington FR Lakeland 3:36.76 -
71 Elisa Gaytan SR Lake Region 3:41.75 -
72 Jenny Uriebe JR Lake Region 3:41.99 -
73 Francys Sanchez SO Lake Region 3:44.41 -
74 Angelia Marrero SR Tampa Bay HEAT 4:20.85 -
  Cara Krugmann JR IMG Academy DNS   
  Jasmine Harvell FR Auburndale DNS   
  Gabriella Rybinski JR Frostproof DNS   
  Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast DNS   
  Lauren Carter 6 Seffner Christian DNS   
  Laura Ceniza SO Lakeland DNS   
  Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS   
  Karina Sanchez SR Lake Region DNS   
  Chase Johansson SO Newsome DNS   
  Keari Tomlin SR Kathleen DNS   
  Ciana Welch JR Ridge Community DNS   
  Sade' Ivey SO Ridge Community DNS   
  Ryla Bryant FR Lakeland DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Jordan Lenarz FR Lake Region 2:55.43 -
40 Morgan LaBord FR Jones 2:55.73 -
43 Caniya Olizia SO Jones 2:58.84 -
44 Dezarae Wright SR Kathleen 3:01.02 -
45 Janai Hayes FR Kathleen 3:01.06 -
47 Kamrie Pecket FR George Jenkins 3:04.40 -
50 Brittany Rosado FR Discovery 3:04.84 -
52 Griselda Valdez SO Frostproof 3:07.65 -
55 Evelyn Quiroz FR Lake Region 3:10.76 -
56 Samantha Leslie SO Lakeland 3:10.88 -
62 Alicia Gonzalez SO Lake Region 3:20.53 -
66 Jadyn Grotjan JR Discovery 3:28.00 -
67 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 3:31.47 -
68 Kaya Hall SO Seffner Christian 3:32.83 -
69 Miranda Garcia 6 Frostproof 3:32.87 -
70 Dymond Washington FR Lakeland 3:36.76 -
71 Elisa Gaytan SR Lake Region 3:41.75 -
72 Jenny Uriebe JR Lake Region 3:41.99 -
73 Francys Sanchez SO Lake Region 3:44.41 -
74 Angelia Marrero SR Tampa Bay HEAT 4:20.85 -
  Keari Tomlin SR Kathleen DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS   
  Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian DNS   
  Ciana Welch JR Ridge Community DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Capri Procopio SR Sarasota 2:43.08 -
25 Sarah Bayes FR Lakeland Christian 2:43.87 -
30 Jessica Brown FR Tampa Bay HEAT 2:50.74 -
33 Eliza Poe SO Tampa Bay HEAT 2:52.90 -
34 KATELYN DONIS   Goleman 2:53.01 -
37 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 2:54.67 -
46 Layla Oneal FR Lake Wales 3:03.52 -
48 Erica Tateishi SO George Jenkins 3:04.56 -
49 Arely Cruz JR Ridge Community 3:04.82 -
51 Reagan Scott SR Sebring 3:06.70 -
53 Kinsley White FR Sebring 3:07.99 -
54 Isabella Manint FR Sebring 3:09.75 -
57 Jacey Mandrell FR Sebring 3:13.07 -
58 Kerionna Wiley FR Lake Wales 3:14.78 -
59 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:14.86 -
60 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 3:17.95 -
63 Kathleen Fairley SO Seffner Christian 3:21.06 -
64 Gladys Cortez SR Lake Region 3:21.12 -
65 Gracie Dyer SO Plant City 3:22.92 -
  Lauren Carter 6 Seffner Christian DNS   
  Laura Ceniza SO Lakeland DNS   
  Ryla Bryant FR Lakeland DNS   
  Karina Sanchez SR Lake Region DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Megan Miller Sophomore McKeel 2:35.86 -
13 Natalie Rohm SO Riverview 2:36.85 -
17 Kathryn Forsyth SR Newsome 2:41.16 -
19 Grace Boatwright FR George Jenkins 2:41.65 -
20 Kathryn McLellan SR Newsome 2:41.80 -
21 Daria Joshway FR Auburndale 2:41.92 -
23 Hanna Sigurdardottir SO IMG Academy 2:43.61 -
24 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 2:43.68 -
26 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 2:48.24 -
27 Savanna Newland Freshman McKeel 2:48.68 -
29 Mansi Lorenzen SR Riverview 2:49.04 -
31 Maria Manosalva SR Auburndale 2:51.62 -
32 Alia Peets JR George Jenkins 2:52.89 -
35 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 2:53.87 -
36 Alexa Newbold SR Newsome 2:54.26 -
38 Payton Rusk FR George Jenkins 2:54.89 -
41 Sage Koury JR George Jenkins 2:56.83 -
42 Roccio Cordon JR Riverview 2:57.28 -
61 Aisjah Hunter JR Lake Region 3:18.75 -
  Cara Krugmann JR IMG Academy DNS   
  Jasmine Harvell FR Auburndale DNS   
  Chase Johansson SO Newsome DNS   
  Sade' Ivey SO Ridge Community DNS   
  Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon JR Newsome 2:15.29 10
2 Alicia Ruiz JR George Jenkins 2:15.32 8
3 Kendall Hughes SO Newsome 2:22.52 6
4 Emilia Puskas JR IMG Academy 2:23.19 5
5 Jessica Neal SO Lakewood Ranch 2:30.20 4
6 Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch 2:32.00 3
7 Anna Sentner SR George Jenkins 2:34.01 2
8 Lillian Cowley SR Newsome 2:34.98 1
9 Cristal Gomez SO Frostproof 2:35.02 -
10 Kaleigh Malick SO George Jenkins 2:35.38 -
12 Krista Huss SO Newsome 2:36.17 -
14 Megan Wells SO Newsome 2:37.52 -
15 Viktorya Manno SR George Jenkins 2:37.73 -
16 Cecilia Martinez-Castillo SR Plant City 2:38.23 -
18 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 2:41.41 -
28 Gabby Traver FR Lakewood Ranch 2:49.02 -
  Gabriella Rybinski JR Frostproof DNS