March 7, 2020
|
Holy Trinity - Melbourne, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bridger Koby SO Merritt Island 51.62 10
2 Honoree Pound SR Holy Trinity 51.81 8
3 Devin Giles SO Cocoa 52.87 6
4 Jeremiah Housey JR Rockledge 53.76 5
5 Nicholas Alder SR Heritage 54.25 4
6 Colton Sall Senior Cocoa Beach 54.32 3
7 Jason Meredith JR Eau Gallie 54.47 2
8 Tyler Madl SR Viera 54.68 1
9 Dylan Collins SO Holy Trinity 54.72 -
10 Trevon Mitchell SO Eau Gallie 54.76 -
11 Vincent Brookins JR Foundation Academy 54.90 -
12 Jaden Edgecombe SO Cocoa 55.61 -
13 Neikerson Buckmaster SO Rockledge 55.68 -
14 Alvin Adderly JR Rockledge 55.97 -
15 Jacen Waters JR Rockledge 56.41 -
16 Dylan Johnson SR Edgewood 56.49 -
17 Javien Patterson SO Vero Beach 56.72 -
18 Ajani Smith SR Heritage 56.78 -
19 Aymen Asker SO Heritage 56.86 -
20 Daniel Feeney SO Merritt Island 56.96 -
21 Ricardo DeCius SO Florida Prep 57.04 -
22 Tyrese Osborne SR Cocoa 57.90 -
23 Marquis Redhead SO Heritage 57.96 -
24 Jesse Place SR Vero Beach 58.21 -
25 Juan Olden JR Bayside 58.99 -
26 Nicholas Waddell SO Bayside 59.25 -
27 Hector Perez FR Gateway 59.41 -
28 Daniel Goldberg JR Eau Gallie 59.59 -
29 Cooper Cheng SO West Shore 59.67 -
30 Malachi Jean JR John Carroll 59.68 -
31 Ruiden Soldatich SO Vero Beach 59.90 -
32 Orrin Campbell SR Florida Prep 1:00.06 -
33 Larry Edgecombe SO Holy Trinity 1:00.51 -
34 Guerandre Nonord SO Halifax Academy 1:00.80 -
35 Michael Johnson Jr. JR Gateway 1:01.15 -
36 Kenny Dieurestil JR Bayside 1:01.26 -
37 Joshua Boyd FR John Carroll 1:01.38 -
38 Jalen Humphrey SO Eau Gallie 1:01.44 -
39 Alex Hilmes SO West Shore 1:01.80 -
40 Hunter Davidson JR Florida Prep 1:02.03 -
41 Tristin Wiler FR Space Coast 1:02.09 -
42 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 1:02.80 -
43 Blake Hanstein FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.82 -
44 Trenton Gorey Junior Brevard HEAT 1:03.45 -
45 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 1:03.63 -
46 Cameron Tripp FR Cocoa Beach 1:04.20 -
47 Raphael Mars FR Gateway 1:04.36 -
48 Brett Boss SO West Shore 1:05.37 -
49 Jaden Andral-Colon JR Foundation Academy 1:06.08 -
50 MarkAnthony Rojas FR Sebastian River 1:06.31 -
51 Cody Myers 8 Covenant Christian 1:06.59 -
52 Charlie Pavlick SO West Shore 1:06.97 -
53 Khalil Montgomery FR Halifax Academy 1:07.47 -
54 Ethan Shoda   Brevard HEAT 1:07.50 -
55 Albert Raubo JR Cocoa Beach 1:11.37 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bridger Koby SO Merritt Island 51.62 10
2 Honoree Pound SR Holy Trinity 51.81 8
3 Devin Giles SO Cocoa 52.87 6
4 Jeremiah Housey JR Rockledge 53.76 5
6 Colton Sall Senior Cocoa Beach 54.32 3
12 Jaden Edgecombe SO Cocoa 55.61 -
13 Neikerson Buckmaster SO Rockledge 55.68 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Nicholas Alder SR Heritage 54.25 4
7 Jason Meredith JR Eau Gallie 54.47 2
8 Tyler Madl SR Viera 54.68 1
9 Dylan Collins SO Holy Trinity 54.72 -
14 Alvin Adderly JR Rockledge 55.97 -
17 Javien Patterson SO Vero Beach 56.72 -
31 Ruiden Soldatich SO Vero Beach 59.90 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Jacen Waters JR Rockledge 56.41 -
16 Dylan Johnson SR Edgewood 56.49 -
18 Ajani Smith SR Heritage 56.78 -
19 Aymen Asker SO Heritage 56.86 -
22 Tyrese Osborne SR Cocoa 57.90 -
45 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 1:03.63 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Trevon Mitchell SO Eau Gallie 54.76 -
11 Vincent Brookins JR Foundation Academy 54.90 -
20 Daniel Feeney SO Merritt Island 56.96 -
23 Marquis Redhead SO Heritage 57.96 -
27 Hector Perez FR Gateway 59.41 -
33 Larry Edgecombe SO Holy Trinity 1:00.51 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Jesse Place SR Vero Beach 58.21 -
25 Juan Olden JR Bayside 58.99 -
26 Nicholas Waddell SO Bayside 59.25 -
30 Malachi Jean JR John Carroll 59.68 -
35 Michael Johnson Jr. JR Gateway 1:01.15 -
36 Kenny Dieurestil JR Bayside 1:01.26 -
42 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 1:02.80 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Daniel Goldberg JR Eau Gallie 59.59 -
29 Cooper Cheng SO West Shore 59.67 -
34 Guerandre Nonord SO Halifax Academy 1:00.80 -
38 Jalen Humphrey SO Eau Gallie 1:01.44 -
39 Alex Hilmes SO West Shore 1:01.80 -
41 Tristin Wiler FR Space Coast 1:02.09 -
47 Raphael Mars FR Gateway 1:04.36 -
52 Charlie Pavlick SO West Shore 1:06.97 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Orrin Campbell SR Florida Prep 1:00.06 -
43 Blake Hanstein FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.82 -
46 Cameron Tripp FR Cocoa Beach 1:04.20 -
48 Brett Boss SO West Shore 1:05.37 -
49 Jaden Andral-Colon JR Foundation Academy 1:06.08 -
53 Khalil Montgomery FR Halifax Academy 1:07.47 -
54 Ethan Shoda   Brevard HEAT 1:07.50 -
55 Albert Raubo JR Cocoa Beach 1:11.37 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ricardo DeCius SO Florida Prep 57.04 -
37 Joshua Boyd FR John Carroll 1:01.38 -
40 Hunter Davidson JR Florida Prep 1:02.03 -
44 Trenton Gorey Junior Brevard HEAT 1:03.45 -
50 MarkAnthony Rojas FR Sebastian River 1:06.31 -
51 Cody Myers 8 Covenant Christian 1:06.59 -