February 29, 2020
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junious Brown Senior Maclay 4:29.87 10
2 Lucas Bouquot JR Ponte Vedra 4:33.79 8
3 Cole Rutkowski JR Bolles 4:40.15 6
4 William Brady SO Bolles 4:40.87 5
5 Hawthorne Hay SR Chiles 4:43.31 4
6 Joey Mueller SO Creekside 4:44.03 3
7 Gavin Hazlett SR Stanton 4:46.20 2
8 Nathan Reffitt JR Chiles 4:46.63 1
9 Michael Lyon JR Fleming Island 4:47.64 -
10 Michael Adams SR Mandarin 4:50.42 -
11 Steven Cartwright SO Nease 4:50.69 -
12 Dan Fewell SR Bolles 4:50.95 -
13 Joel Nichols JR Creekside 4:51.52 -
14 Filippo Reina SO Chiles 4:51.78 -
15 Peter Failma JR Chiles 4:51.94 -
16 Joshua Cills JR Ponte Vedra 4:53.44 -
17 Aidan West JR Ponte Vedra 4:53.48 -
18 Taylor Hampson SR Nease 4:54.62 -
19 Daniel Rivera SR Stanton 4:55.62 -
20 Matthew Kirkland SR Stanton 4:56.80 -
21 Dalton Hawley SR Matanzas 4:57.09 -
22 Brendan Fitzgerald SR Fleming Island 4:57.44 -
23 Julian Trerotola SR Mandarin 4:57.52 -
24 Frederick Lloyd JR Nease 4:58.58 -
25 John Wright Stanly SR Stanton 4:58.93 -
26 Ian Kelbert JR Menendez 5:00.30 -
27 Stephen Favale JR Mandarin 5:00.83 -
28 Leo Rutledge   Maclay 5:01.69 -
29 Morgan Castano SR Florida High 5:02.65 -
30 Noah Carson JR Middleburg 5:04.17 -
31 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 5:05.93 -
32 Ronan Bozeman FR Fleming Island 5:06.36 -
33 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 5:07.99 -
34 Clayton Knox Freshman Maclay 5:08.35 -
35 Cameron Heinz SR Ponte Vedra 5:10.00 -
36 Pablo Moreno JR Bishop Kenny 5:10.70 -
37 Donald Dempsey SO Bishop Snyder 5:12.46 -
38 Daniel Farson SO Creekside 5:13.19 -
39 Kenneth Aldrich SR Yulee 5:13.29 -
40 James Bellamy JR Palatka 5:14.40 -
41 Jacob Reeves JR Terry Parker 5:17.55 -
42 Owen Darfler JR Fleming Island 5:21.96 -
43 Noah Smith JR Yulee 5:23.16 -
44 Lawrence Bishop   Maclay 5:23.35 -
45 Keith Davis JR Duval Charter 5:24.59 -
46 Zach Spooner FR Matanzas 5:24.94 -
47 John Hodges JR Yulee 5:25.01 -
48 Jon Wells SR Yulee 5:25.18 -
49 Christopher Donaldson SR Middleburg 5:26.72 -
50 DeAndre Dickerson FR Orange Park 5:28.43 -
51 Maurico Torrez SO Duval Charter 5:29.14 -
52 Ryan Napoleon FR Episcopal 5:30.53 -
53 Hayden Shaw JR Middleburg 5:31.70 -
54 Nick Vermillion SO Episcopal 5:31.72 -
55 Jack Rauch JR Creekside 5:34.63 -
56 William Nash SO Episcopal 5:37.99 -
57 Bryce Broga FR Florida High 5:38.80 -
58 Hunter Stanley 8 Florida High 5:40.44 -
59 Dalen Lentz JR Menendez 5:47.88 -
60 Luke Lawrence SO Menendez 5:47.95 -
61 Jason Lester FR Orange Park 5:48.06 -
62 Christian Mayfield FR Orange Park 5:51.49 -
63 Gehrig Van De Water FR Orange Park 6:05.74 -
64 Jon Brauman FR Palatka 6:10.62 -
65 Hayden Duncan SO Palatka 6:26.42 -
66 Jayce Layberger JR Duval Charter 6:37.10 -
67 Justus Curry JR Palatka 7:55.54 -
  Grant Butler SR Bishop Kenny DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Filippo Reina SO Chiles 4:51.78 -
40 James Bellamy JR Palatka 5:14.40 -
41 Jacob Reeves JR Terry Parker 5:17.55 -
43 Noah Smith JR Yulee 5:23.16 -
44 Lawrence Bishop   Maclay 5:23.35 -
45 Keith Davis JR Duval Charter 5:24.59 -
46 Zach Spooner FR Matanzas 5:24.94 -
48 Jon Wells SR Yulee 5:25.18 -
49 Christopher Donaldson SR Middleburg 5:26.72 -
50 DeAndre Dickerson FR Orange Park 5:28.43 -
51 Maurico Torrez SO Duval Charter 5:29.14 -
52 Ryan Napoleon FR Episcopal 5:30.53 -
53 Hayden Shaw JR Middleburg 5:31.70 -
54 Nick Vermillion SO Episcopal 5:31.72 -
55 Jack Rauch JR Creekside 5:34.63 -
56 William Nash SO Episcopal 5:37.99 -
57 Bryce Broga FR Florida High 5:38.80 -
58 Hunter Stanley 8 Florida High 5:40.44 -
59 Dalen Lentz JR Menendez 5:47.88 -
60 Luke Lawrence SO Menendez 5:47.95 -
61 Jason Lester FR Orange Park 5:48.06 -
62 Christian Mayfield FR Orange Park 5:51.49 -
63 Gehrig Van De Water FR Orange Park 6:05.74 -
64 Jon Brauman FR Palatka 6:10.62 -
65 Hayden Duncan SO Palatka 6:26.42 -
67 Justus Curry JR Palatka 7:55.54 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Michael Lyon JR Fleming Island 4:47.64 -
12 Dan Fewell SR Bolles 4:50.95 -
15 Peter Failma JR Chiles 4:51.94 -
18 Taylor Hampson SR Nease 4:54.62 -
19 Daniel Rivera SR Stanton 4:55.62 -
20 Matthew Kirkland SR Stanton 4:56.80 -
22 Brendan Fitzgerald SR Fleming Island 4:57.44 -
26 Ian Kelbert JR Menendez 5:00.30 -
28 Leo Rutledge   Maclay 5:01.69 -
29 Morgan Castano SR Florida High 5:02.65 -
30 Noah Carson JR Middleburg 5:04.17 -
31 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 5:05.93 -
32 Ronan Bozeman FR Fleming Island 5:06.36 -
33 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 5:07.99 -
34 Clayton Knox Freshman Maclay 5:08.35 -
35 Cameron Heinz SR Ponte Vedra 5:10.00 -
36 Pablo Moreno JR Bishop Kenny 5:10.70 -
37 Donald Dempsey SO Bishop Snyder 5:12.46 -
38 Daniel Farson SO Creekside 5:13.19 -
39 Kenneth Aldrich SR Yulee 5:13.29 -
42 Owen Darfler JR Fleming Island 5:21.96 -
47 John Hodges JR Yulee 5:25.01 -
66 Jayce Layberger JR Duval Charter 6:37.10 -
  Grant Butler SR Bishop Kenny DNF -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Junious Brown Senior Maclay 4:29.87 10
2 Lucas Bouquot JR Ponte Vedra 4:33.79 8
3 Cole Rutkowski JR Bolles 4:40.15 6
4 William Brady SO Bolles 4:40.87 5
5 Hawthorne Hay SR Chiles 4:43.31 4
6 Joey Mueller SO Creekside 4:44.03 3
7 Gavin Hazlett SR Stanton 4:46.20 2
8 Nathan Reffitt JR Chiles 4:46.63 1
10 Michael Adams SR Mandarin 4:50.42 -
11 Steven Cartwright SO Nease 4:50.69 -
13 Joel Nichols JR Creekside 4:51.52 -
16 Joshua Cills JR Ponte Vedra 4:53.44 -
17 Aidan West JR Ponte Vedra 4:53.48 -
21 Dalton Hawley SR Matanzas 4:57.09 -
23 Julian Trerotola SR Mandarin 4:57.52 -
24 Frederick Lloyd JR Nease 4:58.58 -
25 John Wright Stanly SR Stanton 4:58.93 -
27 Stephen Favale JR Mandarin 5:00.83 -