May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 800m Run 3A Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hugh Brittenham SR Estero 1:55.21 1:52.95 1:56.34 1:26.98 1:56.34 10
2 Alex Kay SR Vanguard (Ocala) 1:37.65 1:53.54 1:53.54 1:28.57 1:52.41 8
3 Winston Quinn SR Miami Northwestern 1:28.73 1:53.75 1:45.79 1:27.59 1:38.97 6
4 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 1:28.77 1:53.80 1:23.08 1:53.80 2:27.94 5
5 Connor Phillips SR Chiles 2:09.86 1:53.91 1:20.88 1:34.55 1:43.66 4
6 Darius Rainey FR Hillsborough 1:29.37 1:54.57 2:07.18 1:46.55 2:04.89 3
7 Lovensky Demelien SR Dillard 1:58.03 1:54.59 1:53.45 1:51.16 1:32.82 2
8 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:21.53 1:55.06 1:48.16 2:12.32 1:36.65 1
9 Tommy Cardenas SR Mater Academy 2:27.34 1:56.01 1:58.33 1:27.01 2:30.82 -
10 Tylan Christopher JR Leesburg 1:25.88 1:56.05 2:20.42 2:11.14 1:37.49 -
11 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 1:29.52 1:56.25 2:11.37 1:49.28 1:58.58 -
12 Saindeley Dorsainvil SO Palmetto Ridge 1:23.84 1:56.44 1:31.99 1:58.77 1:25.01 -
13 Alexander Singh SR Mariner 2:26.87 1:56.56 2:18.71 1:48.40 2:12.88 -
14 Johnathan Washington SR Creekside 1:40.51 1:56.87 1:33.50 1:58.04 1:44.02 -
15 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:14.99 1:57.38 1:49.17 1:52.69 2:06.77 -
16 Kaden Jones SO Mosley 1:59.81 1:57.46 2:19.78 1:36.32 2:31.53 -
17 Charles Hruda SR Lincoln 1:46.25 1:58.05 1:27.36 2:27.57 2:05.14 -
18 Christian Ruocco SO Dwyer 1:36.82 1:58.07 1:29.74 2:27.59 1:43.91 -
19 Edward Scheid JR Sunlake 2:07.53 1:58.08 2:06.35 1:48.64 1:43.91 -
20 Carson Skillman SR Venice 2:32.37 1:58.11 1:43.94 2:19.37 2:28.82 -
21 Omario Windett SO Poinciana 1:47.67 1:59.63 1:41.69 2:18.77 2:08.01 -
22 Anderson Felix SR Lehigh 2:35.51 2:00.55 2:35.51 2:34.31 1:53.32 -
23 Byron Jackson JR Lincoln 2:26.41 2:01.00 2:34.88 1:35.59 2:30.04 -
24 Mario Tullis JR Winter Haven 1:39.59 2:01.45 2:22.10 1:55.38 1:26.23 -
Boys 800m Run 3A Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:56.01 1:39.77 -
11 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 1:56.25 2:10.20 -
14 Johnathan Washington SR Creekside 1:56.87 1:41.68 -
15 Matthew Mule SO West Boca Raton 1:57.38 1:23.34 -
16 Kaden Jones SO Mosley 1:57.46 1:55.11 -
17 Charles Hruda SR Lincoln 1:58.05 1:42.71 -
18 Christian Ruocco SO Dwyer 1:58.07 2:21.69 -
20 Carson Skillman SR Venice 1:58.11 1:43.94 -
21 Omario Windett SO Poinciana 1:59.63 1:27.33 -
22 Anderson Felix SR Lehigh 2:00.55 2:28.28 -
23 Byron Jackson JR Lincoln 2:01.00 2:11.89 -
24 Mario Tullis JR Winter Haven 2:01.45 2:34.25 -
Boys 800m Run 3A Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hugh Brittenham SR Estero 1:39.40 2:01.99 1:52.95 1:48.44 1:34.88 1:20.20 1:26.98 10
2 Alex Kay SR Vanguard (Ocala) 1:47.87 1:43.33 1:53.54 1:55.81 2:00.36 1:24.02 1:34.24 8
3 Winston Quinn SR Miami Northwestern 1:34.42 1:41.24 1:53.75 2:24.47 2:16.50 1:52.62 2:10.82 6
4 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 1:51.53 1:31.04 1:53.80 2:06.32 1:28.77 1:23.08 1:43.56 5
5 Connor Phillips SR Chiles 1:47.08 1:49.36 1:53.91 2:21.25 2:00.75 2:09.86 1:19.74 4
6 Darius Rainey FR Hillsborough 1:36.24 2:14.05 1:54.57 1:29.37 2:12.91 2:15.20 1:22.49 3
7 Lovensky Demelien SR Dillard 2:27.83 1:48.86 1:54.59 1:32.82 2:09.49 1:50.01 1:47.72 2
8 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 1:58.52 2:12.32 1:55.06 2:19.23 2:07.72 2:27.28 2:06.57 1
10 Tylan Christopher JR Leesburg 2:28.55 1:43.29 1:56.05 1:37.49 1:42.13 1:56.05 2:18.10 -
12 Saindeley Dorsainvil SO Palmetto Ridge 1:55.28 2:06.92 1:56.44 2:18.57 1:52.95 1:36.65 1:27.33 -
13 Alexander Singh SR Mariner 1:36.75 2:15.21 1:56.56 1:27.42 2:22.21 2:18.71 1:41.41 -
19 Edward Scheid JR Sunlake 2:13.43 2:12.25 1:58.08 1:43.91 2:14.62 1:48.64 2:13.43 -