March 29, 2019
|
Gulf Breeze - Gulf Breeze, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Finn Youberg SO Gulf Breeze 2:04.29 10
2 David Milburn SR Washington (Pensacola) 2:05.54 8
3 Brandon Knieja SO Tate 2:07.13 6
4 Richard Whatley JR Pine Forest 2:08.35 5
5 Aza Boykin FR Pace 2:08.86 4
6 Lord Wyrick SR Washington (Pensacola) 2:09.43 3
7 Damonte Williams JR Pine Forest 2:09.91 2
8 Grisha Soloviev FR Choctawhatchee 2:10.49 1
9 Keir Way SR Freeport 2:11.15 -
10 Jha'Keariyon Wright 12 Escambia HS 2:12.20 -
11 Brendon Jones 12 Crestview HS 2:12.98 -
12 Alan Cutler JR Choctawhatchee 2:12.99 -
13 Samuel Shinnick 11 Tate HS 2:13.41 -
14 Malik Durant JR Pensacola 2:15.70 -
15 Cameron Foles SO Pace 2:15.76 -
16 Ben Clark JR Rocky Bayou Christian 2:22.70 -
17 Chase Clark   Freeport High School 2:22.86 -
18 Evan Davis SO Crestview 2:23.82 -
19 Gregory Crowell SO Navarre 2:23.83 -
20 Deandre Johnson FR Milton 2:24.56 -
21 Mason Hockenberry FR Pensacola Catholic 2:24.84 -
22 Wiley Allgood SR Navarre 2:25.86 -
23 Hampton Wood SR Pensacola Catholic 2:33.75 -
24 Andrew Day SO Escambia 2:37.08 -
25 Thien-Loc Uc FR West Florida 2:50.33 -
26 Jobe Simpkins JR Pensacola 3:04.84 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Samuel Shinnick 11 Tate HS 2:13.41 -
14 Malik Durant JR Pensacola 2:15.70 -
15 Cameron Foles SO Pace 2:15.76 -
17 Chase Clark   Freeport High School 2:22.86 -
18 Evan Davis SO Crestview 2:23.82 -
19 Gregory Crowell SO Navarre 2:23.83 -
20 Deandre Johnson FR Milton 2:24.56 -
21 Mason Hockenberry FR Pensacola Catholic 2:24.84 -
22 Wiley Allgood SR Navarre 2:25.86 -
23 Hampton Wood SR Pensacola Catholic 2:33.75 -
24 Andrew Day SO Escambia 2:37.08 -
25 Thien-Loc Uc FR West Florida 2:50.33 -
26 Jobe Simpkins JR Pensacola 3:04.84 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Finn Youberg SO Gulf Breeze 2:04.29 10
2 David Milburn SR Washington (Pensacola) 2:05.54 8
3 Brandon Knieja SO Tate 2:07.13 6
4 Richard Whatley JR Pine Forest 2:08.35 5
5 Aza Boykin FR Pace 2:08.86 4
6 Lord Wyrick SR Washington (Pensacola) 2:09.43 3
7 Damonte Williams JR Pine Forest 2:09.91 2
8 Grisha Soloviev FR Choctawhatchee 2:10.49 1
9 Keir Way SR Freeport 2:11.15 -
10 Jha'Keariyon Wright 12 Escambia HS 2:12.20 -
11 Brendon Jones 12 Crestview HS 2:12.98 -
12 Alan Cutler JR Choctawhatchee 2:12.99 -
16 Ben Clark JR Rocky Bayou Christian 2:22.70 -