March 21, 2019
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson JR Admiral Farragut 50.29 10
2 Adrian Harris SR Northside Christian 50.50 8
3 Jakir Fordham SR Countryside 51.22 6
4 Donquan Ware JR Boca Ciega 51.59 5
5 Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) 52.04 4
6 Solomon Weller JR Indian Rocks Christian 52.50 3
7 Shelton Quarles, Jr JR Carrollwood 52.63 2
8 Richardo Lawes SO Boca Ciega 53.28 1
9 Jeff Odongo JR Berkeley Prep 53.55 -
10 Mason Weaver 11 Largo HS 54.54 -
11 Leroy Lopez SO Countryside 54.66 -
12 Charlie Sherrill FR St. Stephens Episcopal 54.76 -
13 Eugene Waterford 10 Largo HS 54.81 -
14 Landon Richards FR Tampa Bay HEAT 55.20 -
15 Javon Krampert SO Indian Rocks Christian 55.24 -
16 Jesaiah Beacham SR Boca Ciega 55.29 -
17 Jaden Griffin FR Countryside 55.43 -
18 Carlos Quarles FR Carrollwood 55.50 -
19 Chris Li JR Admiral Farragut 56.04 -
20 Joseph Solis SR Clearwater Central Catholic 56.40 -
21 Matthew Huggins FR Northeast (SP) 56.71 -
22 Trent Seidl SO Clearwater Central Catholic 56.80 -
23 Brett Bush SO Seminole 56.92 -
24 Dayyan Lee JR Shorecrest Prep 57.00 -
25 Mikaiah Gold JR Tampa Bay HEAT 57.19 -
26 Shakeem Evans FR Admiral Farragut 57.31 -
27 Joseph Gonzalez SR Countryside 57.82 -
28 Caleb Brown JR Tampa Bay HEAT 57.87 -
29 Bailey Purcell SO Seminole 57.88 -
30 Usir McClellan FR Admiral Farragut 58.43 -
31 Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) 58.49 -
32 Trey Fudge 8 Shorecrest Prep 58.55 -
33 Hector Rios-Rosales 11 Bishop McLaughlin Catholi 58.68 -
34 Matt McFall SO Cardinal Mooney 59.34 -
35 Sion Simmons SO Seffner Christian 59.47 -
36 Amon Whitlow 8 Carrollwood 59.67 -
37 Logan Guzik JR Berkeley Prep 59.86 -
38 Tarik Jones FR Boca Ciega 1:00.36 -
39 Robert Miller SR Northeast (SP) 1:00.53 -
40 Micheal Irwin JR Osceola (Seminole) 1:00.86 -
41 Noah Stephens SR Clearwater Central Catholic 1:00.88 -
42 Jonah Richard JR Northeast (SP) 1:01.02 -
43 Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic 1:01.80 -
44 Frederick Elia SO Northeast (SP) 1:01.89 -
45 Will Keiser SO Osceola (Seminole) 1:01.91 -
46 AJ Russo FR Cardinal Mooney 1:02.14 -
47 Scott Holbrook FR Northside Christian 1:02.24 -
48 Nicholas Klein SR St. Stephens Episcopal 1:02.71 -
49 Jonathan Ellec JR Indian Rocks Christian 1:02.86 -
50 Alexander Pollard SR Seminole 1:02.87 -
51 Athan Avitia JR Indian Rocks Christian 1:02.90 -
52 Daniel Cook SO Tampa Bay HEAT 1:02.98 -
53 Gregory Correa FR Calvary Christian (Clr) 1:03.17 -
54 Deven Davis JR Calvary Christian (Clr) 1:03.18 -
55 Hudson Griffith SO Academy Lakes 1:03.58 -
56 Terrell Woods FR Academy Lakes 1:03.62 -
57 Loi Park FR Berkeley Prep 1:03.78 -
58 Charles Phillips 11 Largo HS 1:04.21 -
59 Max Warburton 9 Shorecrest Prep 1:04.58 -
60 Sebastian Revilla 8 Keswick Christian 1:04.80 -
61 Johnathan Reed FR Osceola (Seminole) 1:05.04 -
62 Conor Given 12 Canterbury School (St. Pe 1:05.48 -
63 Zackery Freitag SR Seffner Christian 1:06.13 -
64 Tyler Brayboy JR Calvary Christian (Clr) 1:07.17 -
65 Andrew Yeater JR Keswick Christian 1:08.02 -
66 Aaron Yeater 7 Keswick Christian 1:10.28 -
67 Kai DeVega 8 Keswick Christian 1:10.99 -
68 Erik Gonthier FR Northside Christian 1:20.99 -
69 Phillip Jerger FR Northside Christian 1:23.32 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
53 Gregory Correa FR Calvary Christian (Clr) 1:03.17 -
54 Deven Davis JR Calvary Christian (Clr) 1:03.18 -
60 Sebastian Revilla 8 Keswick Christian 1:04.80 -
63 Zackery Freitag SR Seffner Christian 1:06.13 -
64 Tyler Brayboy JR Calvary Christian (Clr) 1:07.17 -
66 Aaron Yeater 7 Keswick Christian 1:10.28 -
68 Erik Gonthier FR Northside Christian 1:20.99 -
69 Phillip Jerger FR Northside Christian 1:23.32 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Sion Simmons SO Seffner Christian 59.47 -
43 Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic 1:01.80 -
47 Scott Holbrook FR Northside Christian 1:02.24 -
49 Jonathan Ellec JR Indian Rocks Christian 1:02.86 -
50 Alexander Pollard SR Seminole 1:02.87 -
56 Terrell Woods FR Academy Lakes 1:03.62 -
57 Loi Park FR Berkeley Prep 1:03.78 -
62 Conor Given 12 Canterbury School (St. Pe 1:05.48 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Tarik Jones FR Boca Ciega 1:00.36 -
39 Robert Miller SR Northeast (SP) 1:00.53 -
48 Nicholas Klein SR St. Stephens Episcopal 1:02.71 -
55 Hudson Griffith SO Academy Lakes 1:03.58 -
61 Johnathan Reed FR Osceola (Seminole) 1:05.04 -
65 Andrew Yeater JR Keswick Christian 1:08.02 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Micheal Irwin JR Osceola (Seminole) 1:00.86 -
42 Jonah Richard JR Northeast (SP) 1:01.02 -
44 Frederick Elia SO Northeast (SP) 1:01.89 -
45 Will Keiser SO Osceola (Seminole) 1:01.91 -
46 AJ Russo FR Cardinal Mooney 1:02.14 -
59 Max Warburton 9 Shorecrest Prep 1:04.58 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Dayyan Lee JR Shorecrest Prep 57.00 -
31 Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) 58.49 -
36 Amon Whitlow 8 Carrollwood 59.67 -
51 Athan Avitia JR Indian Rocks Christian 1:02.90 -
52 Daniel Cook SO Tampa Bay HEAT 1:02.98 -
67 Kai DeVega 8 Keswick Christian 1:10.99 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Carlos Quarles FR Carrollwood 55.50 -
29 Bailey Purcell SO Seminole 57.88 -
30 Usir McClellan FR Admiral Farragut 58.43 -
32 Trey Fudge 8 Shorecrest Prep 58.55 -
33 Hector Rios-Rosales 11 Bishop McLaughlin Catholi 58.68 -
34 Matt McFall SO Cardinal Mooney 59.34 -
41 Noah Stephens SR Clearwater Central Catholic 1:00.88 -
58 Charles Phillips 11 Largo HS 1:04.21 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Joseph Solis SR Clearwater Central Catholic 56.40 -
21 Matthew Huggins FR Northeast (SP) 56.71 -
23 Brett Bush SO Seminole 56.92 -
25 Mikaiah Gold JR Tampa Bay HEAT 57.19 -
26 Shakeem Evans FR Admiral Farragut 57.31 -
27 Joseph Gonzalez SR Countryside 57.82 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Leroy Lopez SO Countryside 54.66 -
12 Charlie Sherrill FR St. Stephens Episcopal 54.76 -
13 Eugene Waterford 10 Largo HS 54.81 -
22 Trent Seidl SO Clearwater Central Catholic 56.80 -
28 Caleb Brown JR Tampa Bay HEAT 57.87 -
37 Logan Guzik JR Berkeley Prep 59.86 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Shelton Quarles, Jr JR Carrollwood 52.63 2
9 Jeff Odongo JR Berkeley Prep 53.55 -
10 Mason Weaver 11 Largo HS 54.54 -
14 Landon Richards FR Tampa Bay HEAT 55.20 -
15 Javon Krampert SO Indian Rocks Christian 55.24 -
16 Jesaiah Beacham SR Boca Ciega 55.29 -
17 Jaden Griffin FR Countryside 55.43 -
19 Chris Li JR Admiral Farragut 56.04 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson JR Admiral Farragut 50.29 10
2 Adrian Harris SR Northside Christian 50.50 8
3 Jakir Fordham SR Countryside 51.22 6
4 Donquan Ware JR Boca Ciega 51.59 5
5 Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) 52.04 4
6 Solomon Weller JR Indian Rocks Christian 52.50 3
8 Richardo Lawes SO Boca Ciega 53.28 1