March 21, 2019
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 41.66 10
2 Markus Bynum JR Berkeley Prep 42.60 8
3 Tyson Porter 12 Largo HS 43.71 6
4 Jack Knox SR Northside Christian 44.11 5
5 Damon Byrnes-Mitchell JR Countryside 44.12 4
6 Connor Powers JR Cardinal Mooney 45.52 3
7 Colin McHugh SO East Lake 45.56 2
8 Taijuan Lucas SO Admiral Farragut 45.64 1
9 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 46.08 -
10 Sean Blanding JR Osceola (Seminole) 46.46 -
11 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 46.61 -
12 Eric Anderson SO Countryside 46.75 -
13 Malachi Bay SO Northside Christian 46.87 -
14 Noah Averbeck SO Cardinal Mooney 46.89 -
15 Hunter Bailey JR Osceola (Seminole) 47.08 -
16 Connor Geer SR East Lake 47.55 -
17 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 47.94 -
18 Russ Ames SO Shorecrest Prep 48.07 -
19 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 48.45 -
20 Rocco Simonelli FR Countryside 48.75 -
21 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 48.87 -
22 Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) 49.71 -
23 Zackary Yore SR Seminole 49.77 -
24 Justin Cervoni 11 Largo HS 50.33 -
25 Conall Reed SO Seminole 51.26 -
26 Beck Linehan JR Cardinal Mooney 51.83 -
27 Austin Dean SO Berkeley Prep 52.24 -
28 Denzyl Downing JR Academy Lakes 52.45 -
29 Peter McClure JR Seminole 53.62 -
30 Ethan Tracy 11 Bishop McLaughlin Catholi 59.60 -
31 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 1:04.83 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Colin McHugh SO East Lake 45.56 2
16 Connor Geer SR East Lake 47.55 -
26 Beck Linehan JR Cardinal Mooney 51.83 -
30 Ethan Tracy 11 Bishop McLaughlin Catholi 59.60 -
31 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 1:04.83 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 47.94 -
23 Zackary Yore SR Seminole 49.77 -
25 Conall Reed SO Seminole 51.26 -
27 Austin Dean SO Berkeley Prep 52.24 -
28 Denzyl Downing JR Academy Lakes 52.45 -
29 Peter McClure JR Seminole 53.62 -
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Malachi Bay SO Northside Christian 46.87 -
14 Noah Averbeck SO Cardinal Mooney 46.89 -
18 Russ Ames SO Shorecrest Prep 48.07 -
21 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 48.87 -
22 Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) 49.71 -
24 Justin Cervoni 11 Largo HS 50.33 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Markus Bynum JR Berkeley Prep 42.60 8
10 Sean Blanding JR Osceola (Seminole) 46.46 -
11 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 46.61 -
12 Eric Anderson SO Countryside 46.75 -
15 Hunter Bailey JR Osceola (Seminole) 47.08 -
19 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 48.45 -
20 Rocco Simonelli FR Countryside 48.75 -
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 41.66 10
3 Tyson Porter 12 Largo HS 43.71 6
4 Jack Knox SR Northside Christian 44.11 5
5 Damon Byrnes-Mitchell JR Countryside 44.12 4
6 Connor Powers JR Cardinal Mooney 45.52 3
8 Taijuan Lucas SO Admiral Farragut 45.64 1
9 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 46.08 -