March 20, 2019
|
Miami Southridge - Miami, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevin Kergean JR Miami Columbus 2:00.40
2 Damien Louis-Saint JR North Miami 2:01.18
3 Keegan Simms SR Miami Southridge 2:01.34
4 Musa Rigaba SR South Dade 2:02.61
5 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:03.75
6 Winston Quinn SR Miami Northwestern 2:04.03
7 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:04.36
8 Jason Davis SR Miami Southridge 2:04.37
9 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:05.78
10 Ephiam Joseph 12 Miami Central 2:06.62
11 Kamari Kendrick 12 Miami Norland 2:06.65
12 Dukenson Phanord 11 Miami Norland 2:06.70
13 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:06.79
14 Carlos Catala SO Miami Coral Park 2:06.98
15 Nicolas Aixala SR Miami Columbus 2:07.37
16 Anthony Frederick SR North Miami 2:07.47
17 Valerie Loussaint SR North Miami 2:07.81
18 Amari Stringer JR Miami Northwestern 2:08.26
19 Marquise Murphy SR Homestead 2:10.55
20 Justin Nolasco 12 Barbara Goleman 2:10.77
21 Daniel Quesada SO Miami Springs 2:11.81
22 Isaiah Hall SO Miami Killian 2:12.06
23 Jaydon Rodriquez 11 Miami Central 2:12.49
24 Josh Matias JR Hialeah-Miami Lakes 2:12.68
25 Joel Talley FR Southwest Miami 2:14.12
26 Charles Sealy 12 Miami Norland 2:14.45
27 Reese Revere JR South Dade 2:14.72
28 Mauricio Delgado 12 Hialeah Gardens 2:15.04
29 Marco Rodriguez 12 Felix Varela 2:15.30
30 Joshua Tovar SO Coral Reef 2:15.81
31 Joshua Gonzalez 11 Felix Varela 2:16.11
32 Damian Monterreychanc SO South Dade 2:16.93
33 Woudelin Joseph 12 Miami Edison 2:17.04
34 Bryce Murillo SR Coral Reef 2:17.29
35 Shon Barthell FR American 2:17.49
36 Jadin Padilla FR Miami Springs 2:17.61
37 Nicolas Murphy 11 Miami Central 2:18.30
38 Leroy Reliford SR American 2:18.35
39 Adrian Ruiz FR Ferguson 2:18.47
40 Quinton Elliton JR Miami Southridge 2:19.12
41 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 2:19.40
42 Raul Grasso FR Coral Reef 2:19.76
43 Carlos Santiago SO Ferguson 2:19.94
44 Shon Barthell FR American 2:21.61
45 Hundson Cain JR Miami Palmetto 2:21.97
46 Kaden Ovcarich SO Miami Springs 2:22.12
47 Nicholas Rivas SR Southwest Miami 2:22.34
48 Allan Ramos SO Mourning 2:22.69
49 Julian Baserio FR Southwest Miami 2:23.11
50 Andre Fields 9 Miami Carol City 2:23.19
51 Gabriel Hernandez 10 Hialeah Gardens 2:23.40
52 Darius Joseph SR Dr. Krop 2:23.54
53 Joseph Eaford 10 Miami Carol City 2:24.09
54 Kevin Better 11 Felix Varela 2:25.25
55 Patrick Grey JR Braddock 2:27.03
56 Alexander Calderon SO Miami Sunset 2:27.31
57 William Rivas 11 Barbara Goleman 2:27.65
58 ADAM LEE FR Miami Palmetto 2:27.66
59 Youssef Bamieh FR Ferguson 2:27.99
60 Ismel Arias JR Miami Sunset 2:28.45
61 Micheal Scott 11 Miami Jackson HS 2:28.52
62 Luis Gonzalez 12 Barbara Goleman 2:29.90
63 Daniel Bezerra 11 Ronald Reagan / Doral 2:31.72
64 Franklin Neves 10 Ronald Reagan / Doral 2:32.11
65 Jason Velasquez FR Southwest Miami 2:33.00
66 Alexander Baez SO Miami Killian 2:33.52
67 Donovan Bowens 11 Miami Jackson HS 2:35.07
68 Christian Lopez 12 Cutler Bay Academy 2:35.22
69 Alexander Baez SO Miami Killian 2:37.48
70 Joshua Campos FR Hialeah-Miami Lakes 2:37.98
71 Arthur Yakolev FR Mourning 2:40.81
72 Yoel Gaitizolo 12 Miami High 2:41.85
73 Bryan Tejera JR Braddock 2:43.01
74 Juan Echeverri 10 Ronald Reagan / Doral 2:43.68
75 Matthew Pena 11 Hialeah Gardens 2:46.19
76 Malik Dagher SO Mourning 3:22.01
  Zachary Arias 12 Miami High DNS
  Darnelle Joseph SO Homestead DNS
  James Navar 10 Cutler Bay Academy DNS
  Alex Vincent JR Homestead DNS
  Neil Toloza 10 Coral Gables DNS
  Juan Tamarez SO Dr. Krop DNS
  D'Andre Stafford 11 Miami Carol City DNS
  ANTONIO DEL-TORO JR Miami Palmetto DNS
  Nelson Luis-Quinones 12 South Miami DNS
  Milton Ramos 11 South Miami DNS
  Branndon Linares JR Braddock DNS
  Roger Bendana 11 Cutler Bay Academy DNS
  Amaru Howard JR Miami Washington DNS
  Kevin Castor JR Dr. Krop DNS
  David Lopez 11 South Miami DNS
  Bryan Sanchez 11 Miami Jackson HS DNS
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Winston Quinn SR Miami Northwestern 2:04.03
12 Dukenson Phanord 11 Miami Norland 2:06.70
14 Carlos Catala SO Miami Coral Park 2:06.98
25 Joel Talley FR Southwest Miami 2:14.12
26 Charles Sealy 12 Miami Norland 2:14.45
33 Woudelin Joseph 12 Miami Edison 2:17.04
37 Nicolas Murphy 11 Miami Central 2:18.30
38 Leroy Reliford SR American 2:18.35
43 Carlos Santiago SO Ferguson 2:19.94
46 Kaden Ovcarich SO Miami Springs 2:22.12
62 Luis Gonzalez 12 Barbara Goleman 2:29.90
76 Malik Dagher SO Mourning 3:22.01
  Bryan Sanchez 11 Miami Jackson HS DNS
  ANTONIO DEL-TORO JR Miami Palmetto DNS
  Zachary Arias 12 Miami High DNS
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Keegan Simms SR Miami Southridge 2:01.34
9 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:05.78
19 Marquise Murphy SR Homestead 2:10.55
21 Daniel Quesada SO Miami Springs 2:11.81
22 Isaiah Hall SO Miami Killian 2:12.06
23 Jaydon Rodriquez 11 Miami Central 2:12.49
31 Joshua Gonzalez 11 Felix Varela 2:16.11
32 Damian Monterreychanc SO South Dade 2:16.93
58 ADAM LEE FR Miami Palmetto 2:27.66
59 Youssef Bamieh FR Ferguson 2:27.99
60 Ismel Arias JR Miami Sunset 2:28.45
74 Juan Echeverri 10 Ronald Reagan / Doral 2:43.68
75 Matthew Pena 11 Hialeah Gardens 2:46.19
  Branndon Linares JR Braddock DNS
  James Navar 10 Cutler Bay Academy DNS
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Musa Rigaba SR South Dade 2:02.61
8 Jason Davis SR Miami Southridge 2:04.37
16 Anthony Frederick SR North Miami 2:07.47
20 Justin Nolasco 12 Barbara Goleman 2:10.77
29 Marco Rodriguez 12 Felix Varela 2:15.30
35 Shon Barthell FR American 2:17.49
36 Jadin Padilla FR Miami Springs 2:17.61
39 Adrian Ruiz FR Ferguson 2:18.47
47 Nicholas Rivas SR Southwest Miami 2:22.34
52 Darius Joseph SR Dr. Krop 2:23.54
65 Jason Velasquez FR Southwest Miami 2:33.00
66 Alexander Baez SO Miami Killian 2:33.52
67 Donovan Bowens 11 Miami Jackson HS 2:35.07
73 Bryan Tejera JR Braddock 2:43.01
  David Lopez 11 South Miami DNS
Boys 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:03.75
15 Nicolas Aixala SR Miami Columbus 2:07.37
17 Valerie Loussaint SR North Miami 2:07.81
27 Reese Revere JR South Dade 2:14.72
42 Raul Grasso FR Coral Reef 2:19.76
48 Allan Ramos SO Mourning 2:22.69
49 Julian Baserio FR Southwest Miami 2:23.11
50 Andre Fields 9 Miami Carol City 2:23.19
54 Kevin Better 11 Felix Varela 2:25.25
57 William Rivas 11 Barbara Goleman 2:27.65
61 Micheal Scott 11 Miami Jackson HS 2:28.52
68 Christian Lopez 12 Cutler Bay Academy 2:35.22
69 Alexander Baez SO Miami Killian 2:37.48
  Nelson Luis-Quinones 12 South Miami DNS
  Amaru Howard JR Miami Washington DNS
Boys 800m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:04.36
11 Kamari Kendrick 12 Miami Norland 2:06.65
13 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:06.79
24 Josh Matias JR Hialeah-Miami Lakes 2:12.68
30 Joshua Tovar SO Coral Reef 2:15.81
40 Quinton Elliton JR Miami Southridge 2:19.12
41 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 2:19.40
51 Gabriel Hernandez 10 Hialeah Gardens 2:23.40
55 Patrick Grey JR Braddock 2:27.03
63 Daniel Bezerra 11 Ronald Reagan / Doral 2:31.72
  Kevin Castor JR Dr. Krop DNS
  Alex Vincent JR Homestead DNS
  Milton Ramos 11 South Miami DNS
  Roger Bendana 11 Cutler Bay Academy DNS
  Neil Toloza 10 Coral Gables DNS
  Juan Tamarez SO Dr. Krop DNS
Boys 800m Run Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevin Kergean JR Miami Columbus 2:00.40
2 Damien Louis-Saint JR North Miami 2:01.18
10 Ephiam Joseph 12 Miami Central 2:06.62
18 Amari Stringer JR Miami Northwestern 2:08.26
28 Mauricio Delgado 12 Hialeah Gardens 2:15.04
34 Bryce Murillo SR Coral Reef 2:17.29
44 Shon Barthell FR American 2:21.61
45 Hundson Cain JR Miami Palmetto 2:21.97
53 Joseph Eaford 10 Miami Carol City 2:24.09
56 Alexander Calderon SO Miami Sunset 2:27.31
64 Franklin Neves 10 Ronald Reagan / Doral 2:32.11
70 Joshua Campos FR Hialeah-Miami Lakes 2:37.98
71 Arthur Yakolev FR Mourning 2:40.81
72 Yoel Gaitizolo 12 Miami High 2:41.85
  Darnelle Joseph SO Homestead DNS
  D'Andre Stafford 11 Miami Carol City DNS