April 13, 2019
|
Calvary Christian (FtL) - Fort Lauderdale, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jabari Owens SR Pine Crest 4:40.23 10
2 Jack Rizzo SR Pine Crest 4:42.45 8
3 Connor Berne SO Pine Crest 4:43.93 6
4 Gabriel Ortega SR Pine Crest 4:44.26 5
5 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:46.68 4
6 Zach Rubin JR Hallandale 4:53.81 3
7 Daniel Jardon SO Archbishop McCarthy 4:55.81 2
8 Esteban Ramirez JR Pompano Beach 4:56.97 1
9 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 4:59.17 -
10 Blake Engelmann SO Archbishop McCarthy 5:00.02 -
11 Trenton Guy JR American Heritage 5:00.61 -
12 Ethan Hickman FR Calvary Christian (FtL) 5:02.08 -
13 Jacob Willliams 8 Calvary Christian (FtL) 5:02.78 -
14 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:03.05 -
15 Ryan Head FR Coral Springs Charter 5:04.37 -
16 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:05.01 -
17 Max Lipsky SO NSU University School 5:05.75 -
18 Hunter Morgan 7 Calvary Christian (FtL) 5:06.79 -
19 Godknow Pierre SR Coconut Creek 5:11.18 -
20 Jacob Bennett FR American Heritage 5:14.33 -
21 Michael McInnis SO Chaminade-Madonna 5:20.43 -
22 Joel Williams SO Pompano Beach 5:20.83 -
23 James Karcher JR Chaminade-Madonna 5:20.92 -
24 Thomas Paquet FR Coral Springs Charter 5:26.38 -
25 Andrew Herold FR Coral Springs Charter 5:29.79 -
26 Kyle Longman FR Chaminade-Madonna 5:38.22 -
27 Caleb Cobles 8 Calvary Christian (FtL) 5:40.59 -
28 Sam Nyemetz SO Pompano Beach 5:51.17 -
29 Deiby Alonso JR Coconut Creek 6:13.17 -
30 Michael Harper JR Coconut Creek 6:13.39 -
31 Anand Lakhram SO Coconut Creek 7:05.40 -
  Francisco Hernandez FR Archbishop McCarthy DNF -
  Adrian DeLarosa SR Archbishop McCarthy DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Blake Engelmann SO Archbishop McCarthy 5:00.02 -
12 Ethan Hickman FR Calvary Christian (FtL) 5:02.08 -
13 Jacob Willliams 8 Calvary Christian (FtL) 5:02.78 -
21 Michael McInnis SO Chaminade-Madonna 5:20.43 -
22 Joel Williams SO Pompano Beach 5:20.83 -
23 James Karcher JR Chaminade-Madonna 5:20.92 -
24 Thomas Paquet FR Coral Springs Charter 5:26.38 -
25 Andrew Herold FR Coral Springs Charter 5:29.79 -
26 Kyle Longman FR Chaminade-Madonna 5:38.22 -
27 Caleb Cobles 8 Calvary Christian (FtL) 5:40.59 -
28 Sam Nyemetz SO Pompano Beach 5:51.17 -
29 Deiby Alonso JR Coconut Creek 6:13.17 -
30 Michael Harper JR Coconut Creek 6:13.39 -
31 Anand Lakhram SO Coconut Creek 7:05.40 -
  Adrian DeLarosa SR Archbishop McCarthy DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jabari Owens SR Pine Crest 4:40.23 10
2 Jack Rizzo SR Pine Crest 4:42.45 8
3 Connor Berne SO Pine Crest 4:43.93 6
4 Gabriel Ortega SR Pine Crest 4:44.26 5
5 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:46.68 4
6 Zach Rubin JR Hallandale 4:53.81 3
7 Daniel Jardon SO Archbishop McCarthy 4:55.81 2
8 Esteban Ramirez JR Pompano Beach 4:56.97 1
9 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 4:59.17 -
11 Trenton Guy JR American Heritage 5:00.61 -
14 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:03.05 -
15 Ryan Head FR Coral Springs Charter 5:04.37 -
16 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:05.01 -
17 Max Lipsky SO NSU University School 5:05.75 -
18 Hunter Morgan 7 Calvary Christian (FtL) 5:06.79 -
19 Godknow Pierre SR Coconut Creek 5:11.18 -
20 Jacob Bennett FR American Heritage 5:14.33 -
  Francisco Hernandez FR Archbishop McCarthy DNF -