April 12, 2019
|
Fivay - Hudson, FL

Boys' Long Jump Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Jyrhen Francis SR Anclote 8.00m 6.67m 7.67m 21' 10.75" 10
2 Cartrell Strong SR Zephyrhills 4.31m 6.16m 7.95m 20' 2.5" 8
3 Jaquan Sheppard SR Zephyrhills 7.74m 6.00m 4.26m 19' 8.25" 6
4 Kenneth Richards JR Fivay 6.69m 5.92m 6.28m 19' 5.25" 5
  • 5.64  
  • 5.56  
  • 5.92  
  • 5.44  
  • 5.67  
5 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 7.64m 5.92m 7.40m 19' 5.25" 4
  • 5.23  
  • 5.43  
  • 5.22  
  • 5.92  
6 Emory Robbins JR Gulf 7.30m 5.75m 6.56m 18' 10.5" 3
7 Ricky Hall JR Anclote 4.55m 5.62m 3.93m 18' 5.25" 2
8 Alvin Williams JR Anclote 4.12m 5.57m 6.29m 18' 3.25" 1
9 Jalen Cooper JR Anclote 6.51m 5.47m 6.07m 17' 11.5" -

Boys' Long Jump Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Kenneth Richards JR Fivay 5.33m 5.92m 7.34m 4.32m 7.52m 19' 5.25"
2 Emory Robbins JR Gulf 4.22m 5.70m 7.24m 6.73m 5.99m 18' 8.5"
3 Ricky Hall JR Anclote 7.19m 5.62m 6.91m 6.29m 4.27m 18' 5.25"
4 Alvin Williams JR Anclote 5.34m 5.56m 4.23m 4.84m 5.95m 18' 3"
5 Jalen Cooper JR Anclote 4.10m 5.47m 5.25m 6.02m 4.76m 17' 11.5"
6 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 4.94m 5.43m 6.79m 5.10m 4.02m 17' 9.75"
  • 5.23  
  • 5.43  
  • 5.22  
7 Joseph Bowermaster JR Weeki Wachee 3.87m 5.30m 5.14m 6.47m 5.09m 17' 4.75"
8 David Rivera FR Weeki Wachee 5.25m 5.25m 3.83m 4.15m 4.88m 17' 2.75"
9 Justin Flores SO Fivay 4.65m 5.22m 6.16m 5.22m 6.63m 17' 1.5"
10 Mike Barber SO Zephyrhills 5.49m 5.13m 3.69m 4.77m 6.05m 16' 10"
11 Deyante Fowler SO Fivay 6.59m 5.07m 4.51m 5.17m 4.61m 16' 7.75"
12 Tyler Hernandez SO Hudson 5.88m 4.86m 5.69m 3.89m 4.42m 15' 11.5"
13 Gage Pedersen JR Hudson 5.20m 4.64m 4.08m 4.08m 4.96m 15' 2.75"
  Isaac Edwards SO Nature Coast NM NM NM NM NM NM
  Chris Shaw SO Fivay DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Frederick Scrivens JR Hernando DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Devin Chichester SO Hernando DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Edward Simpson SO Central (Brooksville) DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Apollo Nava SO Hudson DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Adam Pedersen JR Hudson DNS DNS DNS DNS DNS NM
  Dedric Hall SO Nature Coast DNS DNS DNS DNS DNS NM
Boys' Long Jump Preliminaries Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
1 Kenneth Richards JR Fivay 7.34m 5.92m 5.74m 19' 5.25"
2 Emory Robbins JR Gulf 5.87m 5.70m 6.21m 18' 8.5"
3 Ricky Hall JR Anclote 6.91m 5.62m 6.86m 18' 5.25"
6 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 5.38m 5.43m 4.40m 17' 9.75"
7 Joseph Bowermaster JR Weeki Wachee 6.73m 5.30m 6.25m 17' 4.75"
9 Justin Flores SO Fivay 4.70m 5.22m 5.79m 17' 1.5"
10 Mike Barber SO Zephyrhills 5.08m 5.13m 5.59m 16' 10"
11 Deyante Fowler SO Fivay 3.60m 5.07m 4.06m 16' 7.75"
  Isaac Edwards SO Nature Coast NM NM NM NM
Boys' Long Jump Preliminaries Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
4 Alvin Williams JR Anclote 7.17m 5.56m 6.73m 18' 3"
5 Jalen Cooper JR Anclote 5.96m 5.47m 5.09m 17' 11.5"
8 David Rivera FR Weeki Wachee 6.83m 5.25m 4.73m 17' 2.75"
12 Tyler Hernandez SO Hudson 5.93m 4.86m 4.03m 15' 11.5"
13 Gage Pedersen JR Hudson 4.55m 4.64m 3.39m 15' 2.75"
  Chris Shaw SO Fivay DNS DNS DNS NM
  Frederick Scrivens JR Hernando DNS DNS DNS NM
  Devin Chichester SO Hernando DNS DNS DNS NM
  Edward Simpson SO Central (Brooksville) DNS DNS DNS NM
  Apollo Nava SO Hudson DNS DNS DNS NM
  Adam Pedersen JR Hudson DNS DNS DNS NM
  Dedric Hall SO Nature Coast DNS DNS DNS NM