March 9, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gary Quilligan 12 Gulf Breeze HS 4:30.24 10
2 Mattias Hird SR Niceville 4:30.25 8
3 Todd Wendel SO Niceville 4:32.43 6
4 Brandon Knieja SO Tate 4:33.16 5
5 Brandon Potra 12 Hebron Christian 4:35.50 4
6 Phillip Gindl JR West Florida 4:38.96 3
7 Bilal Mohamad SR Arnold 4:41.45 2
8 Michael Fabiano 12 Hebron Christian 4:42.02 1
9 James Simkins SO Pensacola 4:42.32 -
10 David Milburn SR Washington (Pensacola) 4:43.68 -
11 Finn Hodge JR Niceville 4:51.38 -
12 Mason Bennett SR Arnold 4:54.84 -
13 Erik Leal JR Tate 4:55.95 -
14 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 4:56.55 -
15 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 4:57.45 -
16 Ben Imperato 11 Gulf Shores HS 4:58.34 -
17 Gabe Brooks 9 Hebron Christian 4:59.01 -
18 Chris Flores SO Fort Walton Beach 4:59.88 -
19 James Smith JR Milton 5:03.09 -
20 Carstan Cochran JR Pensacola Christian 5:03.53 -
21 Jacob Knox JR Choctawhatchee 5:04.78 -
22 Michael Brooks 10 Hebron Christian 5:05.77 -
23 Alex Kendall SR Arnold 5:14.47 -
24 Kobi Menser SO Tate 5:15.06 -
25 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:17.93 -
26 Jeremiah Mefford SR Milton 5:21.14 -
27 Brett Peterson FR Choctawhatchee 5:27.21 -
28 Aidan Daye SO Pine Forest 5:29.70 -
29 Chris Heggdal JR Washington (Pensacola) 5:30.58 -
30 Dylan Stewart JR Arnold 5:32.04 -
31 Brandon Hunter SR Arnold 5:34.12 -
32 Matthew Hoffman 12 Gulf Breeze HS 5:36.99 -
33 Mason Jensen SO Navarre 5:45.21 -
34 Marcus Ingram JR West Florida 5:45.29 -
35 Andrew Day 10 Escambia HS 5:52.30 -
36 Hayes Densman FR Milton 5:53.87 -
37 Rory Carmody SR West Florida 5:58.46 -
38 Oscar Morejon 12 Gulf Shores HS 6:00.84 -
39 Kenny Sanchez SO Navarre 6:00.87 -
40 Connor Slack 10 Escambia HS 6:09.27 -
41 Jonathan Bustillo 10 Escambia HS 6:09.35 -
42 Colton Dyken 10 Gulf Shores HS 6:27.90 -
43 Jobe Simpkins JR Pensacola 7:27.27 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Carstan Cochran JR Pensacola Christian 5:03.53 -
22 Michael Brooks 10 Hebron Christian 5:05.77 -
23 Alex Kendall SR Arnold 5:14.47 -
24 Kobi Menser SO Tate 5:15.06 -
25 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:17.93 -
26 Jeremiah Mefford SR Milton 5:21.14 -
27 Brett Peterson FR Choctawhatchee 5:27.21 -
28 Aidan Daye SO Pine Forest 5:29.70 -
29 Chris Heggdal JR Washington (Pensacola) 5:30.58 -
30 Dylan Stewart JR Arnold 5:32.04 -
31 Brandon Hunter SR Arnold 5:34.12 -
32 Matthew Hoffman 12 Gulf Breeze HS 5:36.99 -
33 Mason Jensen SO Navarre 5:45.21 -
34 Marcus Ingram JR West Florida 5:45.29 -
35 Andrew Day 10 Escambia HS 5:52.30 -
36 Hayes Densman FR Milton 5:53.87 -
38 Oscar Morejon 12 Gulf Shores HS 6:00.84 -
39 Kenny Sanchez SO Navarre 6:00.87 -
40 Connor Slack 10 Escambia HS 6:09.27 -
41 Jonathan Bustillo 10 Escambia HS 6:09.35 -
42 Colton Dyken 10 Gulf Shores HS 6:27.90 -
43 Jobe Simpkins JR Pensacola 7:27.27 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gary Quilligan 12 Gulf Breeze HS 4:30.24 10
2 Mattias Hird SR Niceville 4:30.25 8
3 Todd Wendel SO Niceville 4:32.43 6
4 Brandon Knieja SO Tate 4:33.16 5
5 Brandon Potra 12 Hebron Christian 4:35.50 4
6 Phillip Gindl JR West Florida 4:38.96 3
7 Bilal Mohamad SR Arnold 4:41.45 2
8 Michael Fabiano 12 Hebron Christian 4:42.02 1
9 James Simkins SO Pensacola 4:42.32 -
10 David Milburn SR Washington (Pensacola) 4:43.68 -
11 Finn Hodge JR Niceville 4:51.38 -
12 Mason Bennett SR Arnold 4:54.84 -
13 Erik Leal JR Tate 4:55.95 -
14 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 4:56.55 -
15 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 4:57.45 -
16 Ben Imperato 11 Gulf Shores HS 4:58.34 -
17 Gabe Brooks 9 Hebron Christian 4:59.01 -
18 Chris Flores SO Fort Walton Beach 4:59.88 -
19 James Smith JR Milton 5:03.09 -
21 Jacob Knox JR Choctawhatchee 5:04.78 -
37 Rory Carmody SR West Florida 5:58.46 -