February 23, 2019
|
Golden Gate High School - Naples, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 57.94 10
2 Gabrielle Mora 12 Cape Coral HS 1:03.21 8
3 Madison Hood SO Estero 1:03.68 6
4 Averie Coup FR Estero 1:05.01 5
5 Erika Sodeika SO Gulf Coast 1:05.39 4
6 Sage Fitzgerald FR Gulf Coast 1:05.46 3
7 Parmelie Andris SO Lely 1:06.98 2
8 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:09.67 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 1:01.42
2 Gabrielle Mora 12 Cape Coral HS 1:02.86
3 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:02.93
4 Sage Fitzgerald FR Gulf Coast 1:04.58
5 Madison Hood SO Estero 1:04.61
6 Erika Sodeika SO Gulf Coast 1:04.67
7 Averie Coup FR Estero 1:04.83
8 Parmelie Andris SO Lely 1:05.38
9 Savannah Beasley SO Estero 1:05.48
10 Rebecca Weir FR Seacrest Country Day 1:06.59
11 Olivia Ponton JR Naples 1:06.69
12 Aakaysha Williams SO North Fort Myers 1:06.78
13 Michyline Thelusma SR South Fort Myers 1:06.85
14 Angely Rosas 11 Cape Coral HS 1:07.04
15 Marina Turchetta SR Naples 1:07.36
16 Francoise Fabien JR Barron Collier 1:07.69
17 Aaliyah Seaborn JR Barron Collier 1:07.98
18 Celine Fleurilus JR Port Charlotte 1:08.44
19 Victoria Shelford FR Mason Classical Academy 1:08.47
20 Jasmin Teran SR North Fort Myers 1:09.06
21 Angelina Marquez SO Port Charlotte 1:09.45
22 Ferlande Merilus SO Lely 1:10.15
23 Addison Bone SR Ida Baker 1:10.22
24 Emily Laymon SO Southwest Florida Christian 1:10.53
25 Clare Donohue SR St. John Neumann 1:11.39
26 Tatyana Vazquez SR North Fort Myers 1:11.82
27 Marissa Earley 8 Southwest Florida Christian 1:12.11
28 KAMARA MORRIS SR East Lee County 1:12.35
29 Isabella Dix SO Mason Classical Academy 1:13.66
30 Macy Duncan FR Southwest Florida Christian 1:14.06
31 KAYLA ROGERS SO East Lee County 1:14.09
32 Kailey Fontes FR Gulf Coast 1:14.97
33 Jennifer Ramierz FR Palmetto Ridge 1:15.63
34 Sabrina Bolenbaugh SR St. John Neumann 1:16.32
35 Kristen Dunavant SR Canterbury (FM) 1:16.68
36 Kelsey Lowe SO St. John Neumann 1:16.71
37 Wendy Saynes Ruiz FR Marco Island Academy 1:17.47
38 Lilliana Ash SR Port Charlotte 1:18.04
39 Kinberly Thelusma FR South Fort Myers 1:19.29
40 Janelle Llenas JR Ida Baker 1:19.91
41 Katrina Baiza-Urtaza FR Mason Classical Academy 1:21.64
42 Jennessy Jimenez JR East Lee County 1:23.25
43 Katherine Carr SR Community School (Naples) 1:28.32
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:02.93
9 Savannah Beasley SO Estero 1:05.48
14 Angely Rosas 11 Cape Coral HS 1:07.04
20 Jasmin Teran SR North Fort Myers 1:09.06
25 Clare Donohue SR St. John Neumann 1:11.39
29 Isabella Dix SO Mason Classical Academy 1:13.66
32 Kailey Fontes FR Gulf Coast 1:14.97
38 Lilliana Ash SR Port Charlotte 1:18.04
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Olivia Ponton JR Naples 1:06.69
13 Michyline Thelusma SR South Fort Myers 1:06.85
16 Francoise Fabien JR Barron Collier 1:07.69
18 Celine Fleurilus JR Port Charlotte 1:08.44
23 Addison Bone SR Ida Baker 1:10.22
34 Sabrina Bolenbaugh SR St. John Neumann 1:16.32
42 Jennessy Jimenez JR East Lee County 1:23.25
43 Katherine Carr SR Community School (Naples) 1:28.32
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Sage Fitzgerald FR Gulf Coast 1:04.58
5 Madison Hood SO Estero 1:04.61
21 Angelina Marquez SO Port Charlotte 1:09.45
28 KAMARA MORRIS SR East Lee County 1:12.35
31 KAYLA ROGERS SO East Lee County 1:14.09
39 Kinberly Thelusma FR South Fort Myers 1:19.29
41 Katrina Baiza-Urtaza FR Mason Classical Academy 1:21.64
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Erika Sodeika SO Gulf Coast 1:04.67
8 Parmelie Andris SO Lely 1:05.38
12 Aakaysha Williams SO North Fort Myers 1:06.78
19 Victoria Shelford FR Mason Classical Academy 1:08.47
24 Emily Laymon SO Southwest Florida Christian 1:10.53
30 Macy Duncan FR Southwest Florida Christian 1:14.06
40 Janelle Llenas JR Ida Baker 1:19.91
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Gabrielle Mora 12 Cape Coral HS 1:02.86
10 Rebecca Weir FR Seacrest Country Day 1:06.59
15 Marina Turchetta SR Naples 1:07.36
17 Aaliyah Seaborn JR Barron Collier 1:07.98
22 Ferlande Merilus SO Lely 1:10.15
27 Marissa Earley 8 Southwest Florida Christian 1:12.11
35 Kristen Dunavant SR Canterbury (FM) 1:16.68
37 Wendy Saynes Ruiz FR Marco Island Academy 1:17.47
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jessica Edwards SO Canterbury (FM) 1:01.42
7 Averie Coup FR Estero 1:04.83
26 Tatyana Vazquez SR North Fort Myers 1:11.82
33 Jennifer Ramierz FR Palmetto Ridge 1:15.63
36 Kelsey Lowe SO St. John Neumann 1:16.71