February 23, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maxwell Franklin SR Niceville 2:02.74 10
2 Brandon Knieja 10 Tate HS 2:03.07 8
3 Thomas Eggers JR Niceville 2:05.60 6
4 Carson Hickok SO Fort Walton Beach 2:06.49 5
5 Richard Whatley JR Pine Forest 2:07.04 4
6 Damonte Williams JR Pine Forest 2:09.77 3
7 Jake Dever JR Niceville 2:10.14 2
8 Trentist Johnson 11 Tate HS 2:12.18 1
9 Jha'Keariyon Wright 12 Escambia HS 2:13.43 -
10 Chris Flores SO Fort Walton Beach 2:13.68 -
11 John Trawick SO Washington (Pensacola) 2:13.86 -
12 David Milburn SR Washington (Pensacola) 2:14.12 -
13 David Santarosa JR Choctawhatchee 2:14.41 -
14 Lord Wyrick SR Washington (Pensacola) 2:14.62 -
15 Malik Durant JR Pensacola 2:14.83 -
16 Grisha Soloviev FR Choctawhatchee 2:15.46 -
17 Mikelle McRoy SO Pine Forest 2:15.62 -
18 Cameron Foles SO Pace 2:15.82 -
19 Aza Boykin FR Pace 2:16.21 -
20 Nathaniel Vaughn 10 Tate HS 2:18.26 -
21 Andrew Cruz SR Choctawhatchee 2:19.09 -
22 Jeremiah Mefford SR Milton 2:19.36 -
23 Aubrey Murray JR Fort Walton Beach 2:20.73 -
24 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 2:20.81 -
25 Aidan Lopez SO West Florida 2:21.01 -
26 Wiley Allgood SR Navarre 2:26.46 -
27 Mason Hockenberry FR Pensacola Catholic 2:26.60 -
28 Leundrae Hamilton JR Milton 2:27.52 -
29 Bryce Boynton SR Navarre 2:28.01 -
30 Micah Hodge 8 Pensacola Christian 2:28.55 -
31 Blake Bullock JR Pace 2:28.58 -
32 Hunter Krumnow FR Crestview 2:29.06 -
33 Branden Heinke SO Navarre 2:29.27 -
34 Nazareth Nakasone SO Milton 2:29.69 -
35 Matt Harmon SR Pensacola Catholic 2:38.39 -
36 Blake Pigage 12 Long Beach High School 2:42.75 -
37 Demetri Burton 10 Long Beach High School 2:45.18 -
38 Ian Tsubooka FR Pensacola 2:46.34 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Trentist Johnson 11 Tate HS 2:12.18 1
12 David Milburn SR Washington (Pensacola) 2:14.12 -
13 David Santarosa JR Choctawhatchee 2:14.41 -
14 Lord Wyrick SR Washington (Pensacola) 2:14.62 -
15 Malik Durant JR Pensacola 2:14.83 -
21 Andrew Cruz SR Choctawhatchee 2:19.09 -
25 Aidan Lopez SO West Florida 2:21.01 -
26 Wiley Allgood SR Navarre 2:26.46 -
35 Matt Harmon SR Pensacola Catholic 2:38.39 -
36 Blake Pigage 12 Long Beach High School 2:42.75 -
37 Demetri Burton 10 Long Beach High School 2:45.18 -
38 Ian Tsubooka FR Pensacola 2:46.34 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Mikelle McRoy SO Pine Forest 2:15.62 -
19 Aza Boykin FR Pace 2:16.21 -
22 Jeremiah Mefford SR Milton 2:19.36 -
23 Aubrey Murray JR Fort Walton Beach 2:20.73 -
24 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 2:20.81 -
27 Mason Hockenberry FR Pensacola Catholic 2:26.60 -
28 Leundrae Hamilton JR Milton 2:27.52 -
29 Bryce Boynton SR Navarre 2:28.01 -
30 Micah Hodge 8 Pensacola Christian 2:28.55 -
31 Blake Bullock JR Pace 2:28.58 -
32 Hunter Krumnow FR Crestview 2:29.06 -
33 Branden Heinke SO Navarre 2:29.27 -
34 Nazareth Nakasone SO Milton 2:29.69 -
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maxwell Franklin SR Niceville 2:02.74 10
2 Brandon Knieja 10 Tate HS 2:03.07 8
3 Thomas Eggers JR Niceville 2:05.60 6
4 Carson Hickok SO Fort Walton Beach 2:06.49 5
5 Richard Whatley JR Pine Forest 2:07.04 4
6 Damonte Williams JR Pine Forest 2:09.77 3
7 Jake Dever JR Niceville 2:10.14 2
9 Jha'Keariyon Wright 12 Escambia HS 2:13.43 -
10 Chris Flores SO Fort Walton Beach 2:13.68 -
11 John Trawick SO Washington (Pensacola) 2:13.86 -
16 Grisha Soloviev FR Choctawhatchee 2:15.46 -
18 Cameron Foles SO Pace 2:15.82 -
20 Nathaniel Vaughn 10 Tate HS 2:18.26 -