February 22, 2019
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Graham SO Braden River 12.83 10
2 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 12.86 8
3 Kaylah Johnson SO Lennard 13.03 6
4 Deshah Ramsey SO Lennard 13.23 5
5 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 13.28 4
6 Janiya Peterson SO Lennard 13.42 3
7 Karen JeanMarie 12 Bayshore HS 13.43 2
8 Tessa Shriver 10 Sarasota Riverview HS 13.50 1
9 Raja Arrington SO Booker 13.64 -
10 Renae Peterson FR Lennard 13.85 -
11 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 13.94 -
12 Jessica Kent FR St. Petersburg 14.02 -
13 Dominique Storr SO Booker 14.19 -
13 Merkabah Williams 12 Bayshore HS 14.19 -
15 Angellina Hale JR Southeast 14.24 -
16 Demi Lance Dionela JR Braden River 14.31 -
17 Ty'anna Ash 9 Sarasota Riverview HS 14.51 -
18 Eniya Rodel FR Southeast 14.89 -
19 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 14.95 -
20 Antwanesha Thomas FR Booker 14.97 -
21 Alexis Reyes 12 Sarasota Riverview HS 14.99 -
22 Jimena Alvarado-Perez 9 Bayshore HS 15.15 -
23 Lateyah Person SO Southeast 15.20 -
24 Gianna Sanders SO Booker 15.30 -
25 Madison Scott 12 Sarasota Riverview HS 15.31 -
26 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 15.39 -
27 Jennifer Jaimies 9 Bayshore HS 15.45 -
28 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 15.48 -
29 Demi Lance Dionela JR Braden River 15.78 -
30 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 15.95 -
31 Jada Lateer JR Lemon Bay 16.17 -
32 Nevaeh Rayner FR Community Christian (PC) 16.28 -
33 Reagan Vasbinder SR Lemon Bay 16.68 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Renae Peterson FR Lennard 13.85 -
17 Ty'anna Ash 9 Sarasota Riverview HS 14.51 -
25 Madison Scott 12 Sarasota Riverview HS 15.31 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Antwanesha Thomas FR Booker 14.97 -
22 Jimena Alvarado-Perez 9 Bayshore HS 15.15 -
31 Jada Lateer JR Lemon Bay 16.17 -
33 Reagan Vasbinder SR Lemon Bay 16.68 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Eniya Rodel FR Southeast 14.89 -
26 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 15.39 -
27 Jennifer Jaimies 9 Bayshore HS 15.45 -
28 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 15.48 -
32 Nevaeh Rayner FR Community Christian (PC) 16.28 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 14.95 -
23 Lateyah Person SO Southeast 15.20 -
24 Gianna Sanders SO Booker 15.30 -
30 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 15.95 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Raja Arrington SO Booker 13.64 -
13 Dominique Storr SO Booker 14.19 -
15 Angellina Hale JR Southeast 14.24 -
16 Demi Lance Dionela JR Braden River 14.31 -
21 Alexis Reyes 12 Sarasota Riverview HS 14.99 -
29 Demi Lance Dionela JR Braden River 15.78 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Graham SO Braden River 12.83 10
4 Deshah Ramsey SO Lennard 13.23 5
6 Janiya Peterson SO Lennard 13.42 3
11 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 13.94 -
12 Jessica Kent FR St. Petersburg 14.02 -
13 Merkabah Williams 12 Bayshore HS 14.19 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 12.86 8
3 Kaylah Johnson SO Lennard 13.03 6
5 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 13.28 4
7 Karen JeanMarie 12 Bayshore HS 13.43 2
8 Tessa Shriver 10 Sarasota Riverview HS 13.50 1

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janee Davis JR Lennard 26.02 10
2 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 26.97 8
3 Kaylah Johnson SO Lennard 27.16 6
4 Alexis Graham SO Braden River 27.17 5
5 Shamyra Wheeler 11 Sarasota Riverview HS 27.30 4
6 Janiya Peterson SO Lennard 27.72 3
7 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 27.75 2
8 Trinity Rentz SO Southeast 27.80 1
9 Deshah Ramsey SO Lennard 28.02 -
10 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 28.36 -
11 Tessa Shriver 10 Sarasota Riverview HS 28.38 -
12 Jessica Kent FR St. Petersburg 29.02 -
13 Merkabah Williams 12 Bayshore HS 29.66 -
14 Sara Diaz FR Braden River 29.70 -
15 Angellina Hale JR Southeast 29.90 -
16 Tameria Brown SO Southeast 30.02 -
17 Deasia Ige SR Booker 30.41 -
18 Ashley Dysart JR Southeast 30.89 -
19 Brianna Mays 12 Bayshore HS 30.96 -
20 Madison Scott 12 Sarasota Riverview HS 31.07 -
21 Jameria Cook JR Booker 31.20 -
22 Demi Lance Dionela JR Braden River 32.09 -
23 Sagael Rislin 10 Bayshore HS 32.66 -
24 Sofia Santiago FR Booker 32.77 -
25 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 32.82 -
26 Jonasia Johnson SO Booker 32.98 -
27 Jada Lateer JR Lemon Bay 33.38 -
28 Reagan Vasbinder SR Lemon Bay 35.24 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Deshah Ramsey SO Lennard 28.02 -
16 Tameria Brown SO Southeast 30.02 -
19 Brianna Mays 12 Bayshore HS 30.96 -
27 Jada Lateer JR Lemon Bay 33.38 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Sofia Santiago FR Booker 32.77 -
25 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 32.82 -
26 Jonasia Johnson SO Booker 32.98 -
28 Reagan Vasbinder SR Lemon Bay 35.24 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Sara Diaz FR Braden River 29.70 -
18 Ashley Dysart JR Southeast 30.89 -
20 Madison Scott 12 Sarasota Riverview HS 31.07 -
23 Sagael Rislin 10 Bayshore HS 32.66 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 28.36 -
13 Merkabah Williams 12 Bayshore HS 29.66 -
15 Angellina Hale JR Southeast 29.90 -
17 Deasia Ige SR Booker 30.41 -
21 Jameria Cook JR Booker 31.20 -
22 Demi Lance Dionela JR Braden River 32.09 -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Alexis Graham SO Braden River 27.17 5
6 Janiya Peterson SO Lennard 27.72 3
8 Trinity Rentz SO Southeast 27.80 1
11 Tessa Shriver 10 Sarasota Riverview HS 28.38 -
12 Jessica Kent FR St. Petersburg 29.02 -
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janee Davis JR Lennard 26.02 10
2 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 26.97 8
3 Kaylah Johnson SO Lennard 27.16 6
5 Shamyra Wheeler 11 Sarasota Riverview HS 27.30 4
7 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 27.75 2

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saraiah Walkes SO Out-of-Door 1:01.82 10
2 Hailey Marston FR Braden River 1:02.20 8
3 Janee Davis JR Lennard 1:04.30 6
4 Trinity Rentz SO Southeast 1:05.95 5
5 Ariana Majano FR Southeast 1:07.79 4
6 Rreyanna Hall SO Lennard 1:08.38 3
7 Ally Racine 11 Sarasota Riverview HS 1:08.45 2
8 Charlotte Nelson 10 Sarasota Riverview HS 1:09.08 1
9 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 1:09.24 -
10 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:09.33 -
11 Laila Metcalf JR St. Petersburg 1:10.06 -
12 Olivia Priovolos 12 Sarasota Riverview HS 1:10.21 -
13 Tameria Brown SO Southeast 1:10.92 -
14 Savannah Nevling FR Community Christian (PC) 1:13.24 -
15 Athena Symonette SO St. Petersburg 1:13.63 -
16 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 1:13.87 -
17 Brianna Mays 12 Bayshore HS 1:14.99 -
18 Alaina Milantoni SR Lemon Bay 1:16.59 -
19 Shelby Lawrence SR Lemon Bay 1:18.99 -
20 Ella Novarro FR Braden River 1:21.51 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ariana Majano FR Southeast 1:07.79 4
14 Savannah Nevling FR Community Christian (PC) 1:13.24 -
16 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 1:13.87 -
19 Shelby Lawrence SR Lemon Bay 1:18.99 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Laila Metcalf JR St. Petersburg 1:10.06 -
17 Brianna Mays 12 Bayshore HS 1:14.99 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Charlotte Nelson 10 Sarasota Riverview HS 1:09.08 1
13 Tameria Brown SO Southeast 1:10.92 -
18 Alaina Milantoni SR Lemon Bay 1:16.59 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Rreyanna Hall SO Lennard 1:08.38 3
7 Ally Racine 11 Sarasota Riverview HS 1:08.45 2
9 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 1:09.24 -
10 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:09.33 -
15 Athena Symonette SO St. Petersburg 1:13.63 -
20 Ella Novarro FR Braden River 1:21.51 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saraiah Walkes SO Out-of-Door 1:01.82 10
2 Hailey Marston FR Braden River 1:02.20 8
3 Janee Davis JR Lennard 1:04.30 6
4 Trinity Rentz SO Southeast 1:05.95 5
12 Olivia Priovolos 12 Sarasota Riverview HS 1:10.21 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Haraminac SR St. Petersburg 2:34.19 10
2 Ava Abrahams SO St. Petersburg 2:34.52 8
3 Kenzie Johnson SO Braden River 2:39.30 6
4 Carlyn Farnell JR Lennard 2:40.84 5
5 Ariana Majano FR Southeast 2:42.55 4
6 Kalli Johnson SR Braden River 2:45.33 3
7 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 2:47.17 2
8 Emma Parrish SO Braden River 2:47.19 1
9 Amy Vo JR St. Petersburg 2:50.89 -
10 Maya Verano FR St. Petersburg 2:54.44 -
11 Allison Behne Sharma 11 Sarasota Riverview HS 2:54.68 -
12 Ashlee Lenz FR Riverview (Sarasota) 2:54.71 -
13 Nina Edelsbacher JR Riverview (Sarasota) 2:57.49 -
14 Ariel Gates FR Southeast 2:59.99 -
15 Ariel Johnson SO Lemon Bay 3:04.12 -
16 Teagan Coyte SO Braden River 3:08.40 -
17 Ximena Barrales SO Out-of-Door 3:10.04 -
18 Pauline Pech FR Booker 3:29.94 -
19 Rachel Bennett SO Booker 3:34.86 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 2:47.17 2
8 Emma Parrish SO Braden River 2:47.19 1
13 Nina Edelsbacher JR Riverview (Sarasota) 2:57.49 -
14 Ariel Gates FR Southeast 2:59.99 -
15 Ariel Johnson SO Lemon Bay 3:04.12 -
16 Teagan Coyte SO Braden River 3:08.40 -
18 Pauline Pech FR Booker 3:29.94 -
19 Rachel Bennett SO Booker 3:34.86 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Haraminac SR St. Petersburg 2:34.19 10
2 Ava Abrahams SO St. Petersburg 2:34.52 8
3 Kenzie Johnson SO Braden River 2:39.30 6
4 Carlyn Farnell JR Lennard 2:40.84 5
5 Ariana Majano FR Southeast 2:42.55 4
6 Kalli Johnson SR Braden River 2:45.33 3
9 Amy Vo JR St. Petersburg 2:50.89 -
10 Maya Verano FR St. Petersburg 2:54.44 -
11 Allison Behne Sharma 11 Sarasota Riverview HS 2:54.68 -
12 Ashlee Lenz FR Riverview (Sarasota) 2:54.71 -
17 Ximena Barrales SO Out-of-Door 3:10.04 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katelyn Ziarnicki 9 Lemon Bay HS 5:57.78 10
2 Isabella Busi SO Braden River 6:00.33 8
3 Georgia Flint FR Riverview (Sarasota) 6:02.66 6
4 Hannah Davis SO St. Petersburg 6:08.15 5
5 Maeve Studdiford SO Out-of-Door 6:14.64 4
6 Jade Wyatt JR St. Petersburg 6:15.92 3
7 Audrey Werden JR Lemon Bay 6:17.10 2
8 Caroline Creevy SO Riverview (Sarasota) 6:17.54 1
9 Emma Parrish SO Braden River 6:19.73 -
10 Maya Verano FR St. Petersburg 6:19.80 -
11 Amy Vo JR St. Petersburg 6:20.23 -
12 Cyan Rodriguez JR Lennard 6:28.26 -
13 Teagan Coyte SO Braden River 6:36.17 -
14 Miranda Davis FR Braden River 6:36.24 -
15 Megan Carley SR Lemon Bay 7:04.06 -

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kenzie Johnson SO Braden River 12:15.98 10
2 Jette Petrah SO St. Petersburg 13:53.63 8
3 Shayla Evans SR Lennard 14:13.55 6
4 Aura Betancourt SR St. Petersburg 15:20.12 5

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 16.04 10
2 Haliey Manitz 10 Sarasota Riverview HS 18.92 8
3 Amari Gant SO Lennard 18.95 6
4 Deasia Ige SR Booker 19.53 5
5 Eleanor Anderson JR St. Petersburg 19.59 4
6 Amya Hall SO Booker 19.60 3
7 Jaclyn Longabach JR Braden River 19.70 2
8 Caroline Weintraub JR St. Petersburg 19.73 1
9 Shamiya Humphrey FR Lennard 20.36 -
10 Hannah Marsicano SR St. Petersburg 21.98 -
11 Samantha Gentile 11 Sarasota Riverview HS 22.37 -
12 Mady Diago 9 Sarasota Riverview HS 22.51 -
13 Christina Ho JR St. Petersburg 22.83 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Amya Hall SO Booker 19.60 3
9 Shamiya Humphrey FR Lennard 20.36 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Amari Gant SO Lennard 18.95 6
4 Deasia Ige SR Booker 19.53 5
10 Hannah Marsicano SR St. Petersburg 21.98 -
11 Samantha Gentile 11 Sarasota Riverview HS 22.37 -
12 Mady Diago 9 Sarasota Riverview HS 22.51 -
13 Christina Ho JR St. Petersburg 22.83 -
Girls' 100 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 16.04 10
2 Haliey Manitz 10 Sarasota Riverview HS 18.92 8
5 Eleanor Anderson JR St. Petersburg 19.59 4
7 Jaclyn Longabach JR Braden River 19.70 2
8 Caroline Weintraub JR St. Petersburg 19.73 1

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 52.08 10
2 Haliey Manitz 10 Sarasota Riverview HS 53.71 8
3 Tara Kelty 11 Sarasota Riverview HS 54.43 6
4 Alexis Lawrence SO Lennard 55.36 5
5 Amari Gant SO Lennard 56.00 4
6 Caroline Weintraub JR St. Petersburg 56.43 3
7 Jaclyn Longabach JR Braden River 56.51 2
8 Victoria Oliver JR Lennard 56.64 1
9 Eleanor Anderson JR St. Petersburg 57.01 -
10 Hannah Marsicano SR St. Petersburg 57.02 -
11 Mady Diago 9 Sarasota Riverview HS 59.56 -
12 Mikell Mills FR St. Petersburg 1:00.50 -
13 Oakley Maki SR Lemon Bay 1:00.89 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Alexis Lawrence SO Lennard 55.36 5
8 Victoria Oliver JR Lennard 56.64 1
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Amari Gant SO Lennard 56.00 4
10 Hannah Marsicano SR St. Petersburg 57.02 -
11 Mady Diago 9 Sarasota Riverview HS 59.56 -
12 Mikell Mills FR St. Petersburg 1:00.50 -
13 Oakley Maki SR Lemon Bay 1:00.89 -
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 52.08 10
2 Haliey Manitz 10 Sarasota Riverview HS 53.71 8
3 Tara Kelty 11 Sarasota Riverview HS 54.43 6
6 Caroline Weintraub JR St. Petersburg 56.43 3
7 Jaclyn Longabach JR Braden River 56.51 2
9 Eleanor Anderson JR St. Petersburg 57.01 -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Sarah Cote SR Lemon Bay 5' 0" 1.52m 9
1 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 5' 0" 1.52m 9
3 Aaliyah Aquil SR St. Petersburg 5' 0" 1.52m 6
4 Jalanza Robinson 11 Sarasota Riverview HS 4' 10" 1.47m 5
5 Shanya Luke SO Lennard 4' 8" 1.42m 4
6 Aminah Aquil SR St. Petersburg 4' 6" 1.37m 3
7 Akilah Aquil SR St. Petersburg 4' 6" 1.37m 2
8 Victoria Oliver JR Lennard 4' 4" 1.32m 0.33
8 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 4' 4" 1.32m 0.33
8 Shelby Lawrence SR Lemon Bay 4' 4" 1.32m 0.33
11 Mikell Mills FR St. Petersburg 4' 4" 1.32m -
12 Jaiden Chavez SR Lennard 4' 2" 1.27m -
13 Jaclyn Longabach JR Braden River 4' 0" 1.21m -
  Jlynn Fielder FR Lennard NH NH -
  Annie Haupt SO Braden River NH NH -

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Grace Eekhof 12 Sarasota Riverview HS 9' 0" 2.74m 10
2 Lauryn Dougherty 12 Sarasota Riverview HS 9' 0" 2.74m 8
3 Carina Fiorucci 8 Out-of-Door 7' 0" 2.13m 6
4 Bella Fiorucci JR Out-of-Door 6' 6" 1.98m 5
5 Summer Chalnick FR St. Petersburg 5' 0" 1.52m 4
  Olivia Rawls SO St. Petersburg NH NH -

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 5.06m 16' 7.25" 10
2 Deshah Ramsey SO Lennard 4.77m 15' 7.75" 8
3 Janee Davis JR Lennard 4.71m 15' 5.5" 6
4 Kaylah Johnson SO Lennard 4.57m 15' 0" 5
5 Jessica Kent FR St. Petersburg 4.38m 14' 4.5" 4
6 Akilah Aquil SR St. Petersburg 4.37m 14' 4" 3
7 Deasia Ige SR Booker 4.36m 14' 3.75" 2
8 Janiya Peterson SO Lennard 4.32m 14' 2.25" 1
9 Angellina Hale JR Southeast 4.29m 14' 1" -
10 Aaliyah Aquil SR St. Petersburg 4.20m 13' 9.5" -
11 Aysha Mohamed 12 Sarasota Riverview HS 4.17m 13' 8.25" -
12 Emylee Hunter 11 Sarasota Riverview HS 4.06m 13' 4" -
13 Aminah Aquil SR St. Petersburg 4.04m 13' 3.25" -
14 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 4.03m 13' 2.75" -
15 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 4.02m 13' 2.25" -
16 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 3.74m 12' 3.25" -
16 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 3.74m 12' 3.25" -
18 Tameria Brown SO Southeast 3.68m 12' 1" -
19 Lateyah Person SO Southeast 3.47m 11' 4.75" -
20 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 3.46m 11' 4.25" -
21 Alaina Milantoni SR Lemon Bay 3.39m 11' 1.5" -
22 Sanai Olave FR Booker 3.37m 11' 0.75" -
23 Alexis Reyes 12 Sarasota Riverview HS 3.19m 10' 5.75" -
24 Da'Shanti Bradley SO Southeast 3.14m 10' 3.75" -
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Rose Ferla Philogene JR Braden River 5.06m 16' 7.25" 10
3 Janee Davis JR Lennard 4.71m 15' 5.5" 6
4 Kaylah Johnson SO Lennard 4.57m 15' 0" 5
5 Jessica Kent FR St. Petersburg 4.38m 14' 4.5" 4
6 Akilah Aquil SR St. Petersburg 4.37m 14' 4" 3
7 Deasia Ige SR Booker 4.36m 14' 3.75" 2
8 Janiya Peterson SO Lennard 4.32m 14' 2.25" 1
9 Angellina Hale JR Southeast 4.29m 14' 1" -
10 Aaliyah Aquil SR St. Petersburg 4.20m 13' 9.5" -
15 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 4.02m 13' 2.25" -
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Deshah Ramsey SO Lennard 4.77m 15' 7.75" 8
12 Emylee Hunter 11 Sarasota Riverview HS 4.06m 13' 4" -
13 Aminah Aquil SR St. Petersburg 4.04m 13' 3.25" -
14 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 4.03m 13' 2.75" -
16 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 3.74m 12' 3.25" -
18 Tameria Brown SO Southeast 3.68m 12' 1" -
19 Lateyah Person SO Southeast 3.47m 11' 4.75" -
20 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 3.46m 11' 4.25" -
23 Alexis Reyes 12 Sarasota Riverview HS 3.19m 10' 5.75" -
Girls' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
11 Aysha Mohamed 12 Sarasota Riverview HS 4.17m 13' 8.25" -
16 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 3.74m 12' 3.25" -
21 Alaina Milantoni SR Lemon Bay 3.39m 11' 1.5" -
22 Sanai Olave FR Booker 3.37m 11' 0.75" -
24 Da'Shanti Bradley SO Southeast 3.14m 10' 3.75" -

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Shanya Luke SO Lennard 9.99m 32' 9.5" 10
2 Aaliyah Aquil SR St. Petersburg 9.49m 31' 1.75" 8
3 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 9.19m 30' 2" 6
4 Lauren Burrows JR St. Petersburg 8.99m 29' 6" 5
5 Akilah Aquil SR St. Petersburg 8.94m 29' 4" 4
6 Aminah Aquil SR St. Petersburg 8.54m 28' 0.25" 3

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Nikki Marceus SR Booker 9.55m 31' 4" 10
2 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 8.08m 26' 6.25" 8
3 Lauren Burrows JR St. Petersburg 8.02m 26' 3.75" 6
4 Brezae Anderson 11 Bayshore HS 7.70m 25' 3.25" 5
5 Katie Krohn JR Lemon Bay 7.61m 24' 11.75" 4
6 Haven Demarco SR Southeast 7.57m 24' 10" 3
7 Jenna Viard SO Out-of-Door 7.50m 24' 7.25" 2
8 Keyana Browne 10 Lennard HS 7.33m 24' 0.75" 1
9 Sabrina Lefebvre JR Lemon Bay 7.19m 23' 7.25" -
10 Faith Gilray SO Braden River 6.92m 22' 8.5" -
11 Stephanie Huntoon SR Lemon Bay 6.77m 22' 2.5" -
12 Saniah Ziegler FR Booker 6.76m 22' 2.25" -
13 Brianna Davonport 10 Sarasota Riverview HS 6.75m 22' 1.75" -
14 Danae Freeman SR Southeast 6.47m 21' 2.75" -
15 Joliene Reid SO Lennard 6.45m 21' 2" -
16 Jakelin Aleman-Dubon 9 Bayshore HS 6.19m 20' 3.75" -
17 Kayla Vaughan JR Lemon Bay 5.95m 19' 6.25" -
17 Jasman Gooden 10 Sarasota Riverview HS 5.95m 19' 6.25" -
19 Giana Burton JR Lennard 5.90m 19' 4.25" -
20 Jamya Hunter FR Booker 5.82m 19' 1.25" -
21 Cayla Mackenzie SO Lennard 5.78m 18' 11.75" -
22 Zykeria Cosby SR Southeast 5.46m 17' 11" -
23 Tatiana Jackson SO St. Petersburg 5.42m 17' 9.5" -
24 Kalee Parmentier SR St. Petersburg 5.39m 17' 8.25" -
24 Amandine Louis-Charles JR Southeast 5.39m 17' 8.25" -
26 Sydney Shepherd JR Braden River 3.96m 13' 0" -
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Nikki Marceus SR Booker 9.55m 31' 4" 10
3 Lauren Burrows JR St. Petersburg 8.02m 26' 3.75" 6
4 Brezae Anderson 11 Bayshore HS 7.70m 25' 3.25" 5
5 Katie Krohn JR Lemon Bay 7.61m 24' 11.75" 4
6 Haven Demarco SR Southeast 7.57m 24' 10" 3
7 Jenna Viard SO Out-of-Door 7.50m 24' 7.25" 2
10 Faith Gilray SO Braden River 6.92m 22' 8.5" -
13 Brianna Davonport 10 Sarasota Riverview HS 6.75m 22' 1.75" -
14 Danae Freeman SR Southeast 6.47m 21' 2.75" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
8 Keyana Browne 10 Lennard HS 7.33m 24' 0.75" 1
11 Stephanie Huntoon SR Lemon Bay 6.77m 22' 2.5" -
15 Joliene Reid SO Lennard 6.45m 21' 2" -
17 Kayla Vaughan JR Lemon Bay 5.95m 19' 6.25" -
17 Jasman Gooden 10 Sarasota Riverview HS 5.95m 19' 6.25" -
19 Giana Burton JR Lennard 5.90m 19' 4.25" -
23 Tatiana Jackson SO St. Petersburg 5.42m 17' 9.5" -
24 Amandine Louis-Charles JR Southeast 5.39m 17' 8.25" -
24 Kalee Parmentier SR St. Petersburg 5.39m 17' 8.25" -
Girls' Shot Put Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Alexa Tarohocker 11 Sarasota Riverview HS 8.08m 26' 6.25" 8
9 Sabrina Lefebvre JR Lemon Bay 7.19m 23' 7.25" -
12 Saniah Ziegler FR Booker 6.76m 22' 2.25" -
16 Jakelin Aleman-Dubon 9 Bayshore HS 6.19m 20' 3.75" -
20 Jamya Hunter FR Booker 5.82m 19' 1.25" -
21 Cayla Mackenzie SO Lennard 5.78m 18' 11.75" -
22 Zykeria Cosby SR Southeast 5.46m 17' 11" -
26 Sydney Shepherd JR Braden River 3.96m 13' 0" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Faith Gilray SO Braden River 23.54m 77' 3" 10
2 Sabrina Lefebvre JR Lemon Bay 22.96m 75' 4" 8
3 Dylan Black SO Out-of-Door 22.87m 75' 0" 6
4 Nikki Marceus SR Booker 22.54m 73' 11" 5
5 Zoe Melo JR Lemon Bay 20.50m 67' 3" 4
6 Brezae Anderson 11 Bayshore HS 20.29m 66' 7" 3
7 Saniah Ziegler FR Booker 19.86m 65' 2" 2
8 Haven Demarco SR Southeast 19.86m 65' 2" 1
9 Brianna Henesy-Claudio JR Lemon Bay 19.76m 64' 10" -
10 Megan Hogan 12 Sarasota Riverview HS 18.80m 61' 8" -
11 Brianna Davonport 10 Sarasota Riverview HS 18.72m 61' 5" -
12 Jasman Gooden 10 Sarasota Riverview HS 17.94m 58' 10" -
13 Jakelin Aleman-Dubon 9 Bayshore HS 16.01m 52' 6" -
14 Zykeria Cosby SR Southeast 15.40m 50' 6" -
15 Jamya Hunter FR Booker 15.18m 49' 10" -
16 Danae Freeman SR Southeast 15.00m 49' 2" -
17 Elise Lucas JR Lemon Bay 14.81m 48' 7" -
18 Sydney Shepherd JR Braden River 14.06m 46' 1" -
19 Kalee Parmentier SR St. Petersburg 13.66m 44' 10" -
20 Edmaelle Estinvil JR Lennard 11.79m 38' 8" -
21 Joliene Reid SO Lennard 11.75m 38' 6" -
21 Amandine Louis-Charles JR Southeast 11.75m 38' 6" -
23 Alexis Bowles SR Lennard 10.33m 33' 11" -
24 Lauren Burrows JR St. Petersburg 0.17m 0' 7" -
  Haylie Pool JR Booker NM NM -
  Ashauntay Floyd FR Braden River NM NM -
  Tatiana Jackson SO St. Petersburg NM NM -
  Sophia Innocenti FR Braden River NM NM -
  Keyana Browne 10 Lennard HS NM NM -
  Jenna Viard SO Out-of-Door NM NM -
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Faith Gilray SO Braden River 23.54m 77' 3" 10
3 Dylan Black SO Out-of-Door 22.87m 75' 0" 6
4 Nikki Marceus SR Booker 22.54m 73' 11" 5
5 Zoe Melo JR Lemon Bay 20.50m 67' 3" 4
6 Brezae Anderson 11 Bayshore HS 20.29m 66' 7" 3
8 Haven Demarco SR Southeast 19.86m 65' 2" 1
9 Brianna Henesy-Claudio JR Lemon Bay 19.76m 64' 10" -
10 Megan Hogan 12 Sarasota Riverview HS 18.80m 61' 8" -
24 Lauren Burrows JR St. Petersburg 0.17m 0' 7" -
  Jenna Viard SO Out-of-Door NM NM -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Sabrina Lefebvre JR Lemon Bay 22.96m 75' 4" 8
11 Brianna Davonport 10 Sarasota Riverview HS 18.72m 61' 5" -
15 Jamya Hunter FR Booker 15.18m 49' 10" -
16 Danae Freeman SR Southeast 15.00m 49' 2" -
19 Kalee Parmentier SR St. Petersburg 13.66m 44' 10" -
20 Edmaelle Estinvil JR Lennard 11.79m 38' 8" -
  Ashauntay Floyd FR Braden River NM NM -
  Sophia Innocenti FR Braden River NM NM -
  Haylie Pool JR Booker NM NM -
  Tatiana Jackson SO St. Petersburg NM NM -
Girls' Discus Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
7 Saniah Ziegler FR Booker 19.86m 65' 2" 2
12 Jasman Gooden 10 Sarasota Riverview HS 17.94m 58' 10" -
13 Jakelin Aleman-Dubon 9 Bayshore HS 16.01m 52' 6" -
14 Zykeria Cosby SR Southeast 15.40m 50' 6" -
17 Elise Lucas JR Lemon Bay 14.81m 48' 7" -
18 Sydney Shepherd JR Braden River 14.06m 46' 1" -
21 Amandine Louis-Charles JR Southeast 11.75m 38' 6" -
21 Joliene Reid SO Lennard 11.75m 38' 6" -
23 Alexis Bowles SR Lennard 10.33m 33' 11" -
  Keyana Browne 10 Lennard HS NM NM -