March 2, 2019
|
Holy Trinity - Melbourne, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zachariah Rohrbough SR John Carroll 1:44.61 2:24.16 2:43.29 1:57.37 2:07.57 10
2 Coby Karl JR Viera 1:37.11 2:40.99 1:58.83 2:35.88 2:07.77 8
3 Johannes Reijm SR Edgewood 2:12.38 1:32.54 2:31.66 2:11.09 2:08.52 6
4 Joshua Kraver JR Edgewood 2:43.95 2:10.38 1:57.48 2:07.80 2:09.09 5
5 Nick Lopez JR Fort Pierce Central 1:55.79 2:06.56 2:25.40 1:55.79 2:14.63 4
6 Stephen Davis SO Space Coast 2:51.70 1:38.90 2:54.45 2:20.11 2:17.36 3
7 Graham Dennon SR Viera 1:36.46 2:02.64 2:05.39 2:08.15 2:17.79 2
8 Trenton Gorey SO Brevard HEAT 2:19.35 1:44.86 2:29.01 2:53.85 2:17.97 1
9 Adrian Castro JR Sebastian River 1:45.04 2:58.28 2:33.41 2:49.99 2:18.20 -
10 Bradley Crawford JR Heritage 2:25.71 1:57.96 1:56.57 2:45.14 2:18.77 -
11 Jeffery Gahres SR Space Coast 2:01.04 2:09.39 2:55.30 1:58.26 2:19.12 -
12 Zachary Thomas SR Fort Pierce Central 2:24.99 2:01.29 1:40.38 1:52.93 2:19.41 -
13 Jamall Curry JR Heritage 2:08.28 3:01.26 2:05.49 2:31.98 2:19.43 -
14 Dylan Hendrickson SR John Carroll 2:39.63 2:07.42 2:31.23 2:06.02 2:20.02 -
15 Garrett Fischer SR Covenant Christian 1:54.17 2:20.95 1:42.90 2:02.63 2:20.95 -
16 Max Dimberg JR Melbourne 2:40.50 2:03.57 2:31.98 2:34.82 2:22.03 -
17 Reyn Hyland FR Pine School 2:36.40 2:42.14 2:57.92 2:06.27 2:23.48 -
18 Seth Day SO Heritage 3:00.84 2:56.50 2:05.87 2:07.31 2:24.67 -
19 Jalen Elliot FR Fort Pierce Central 1:46.34 2:38.77 2:09.64 2:24.21 2:25.66 -
20 Connor Kennedy JR Viera 2:22.90 2:36.02 1:42.07 2:11.23 2:25.81 -
21 Jackson Riggs FR Holy Trinity 3:12.62 2:38.55 2:42.99 2:00.02 2:28.17 -
22 Lance Burks FR Bayside 1:58.13 1:49.16 3:03.93 2:20.56 2:29.53 -
23 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 2:35.61 3:11.52 3:08.53 2:53.56 2:29.62 -
24 GABRIEL FLOAT SR Sebastian River 2:58.84 2:34.79 1:45.20 2:55.83 2:30.28 -
25 Andrew Watkins SR Bayside 2:09.49 1:52.92 2:23.04 2:29.06 2:30.56 -
26 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:16.31 2:32.97 2:43.57 2:40.54 2:31.45 -
27 Ethan Holder JR Florida Prep 2:47.30 1:56.65 2:50.37 2:33.48 2:33.48 -
28 Ethan Heise FR Melbourne 2:24.38 2:18.24 1:53.66 3:15.06 2:33.59 -
29 Nicholas Rogers FR Melbourne 2:03.46 2:14.40 2:50.34 1:50.96 2:36.27 -
30 Dylan Seissigei JR John Carroll 2:08.81 1:59.38 1:54.67 2:02.53 2:37.08 -
31 Caleb Cronkhite FR Brevard HEAT 3:20.18 3:33.52 2:23.46 2:08.45 2:46.81 -
32 Dylan Bigelow SR Bayside 3:28.07 3:26.38 2:52.55 2:39.01 2:49.16 -
33 Jerry Herndon 8 Florida Prep 2:35.55 3:47.34 2:53.50 3:39.37 3:19.42 -
34 Joshua Cronkhite 7 Brevard HEAT 3:20.23 3:01.06 3:41.53 3:56.45 3:33.01 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zachariah Rohrbough SR John Carroll 2:10.13 2:07.57 1:34.41 1:30.58 2:39.47 10
2 Coby Karl JR Viera 2:28.22 2:07.77 1:40.94 2:37.16 2:09.05 8
5 Nick Lopez JR Fort Pierce Central 2:02.52 2:14.63 1:39.63 2:09.25 2:01.17 4
7 Graham Dennon SR Viera 2:10.90 2:17.79 1:43.35 2:41.22 1:47.48 2
9 Adrian Castro JR Sebastian River 2:59.66 2:18.20 2:43.08 2:12.68 2:40.32 -
11 Jeffery Gahres SR Space Coast 2:26.08 2:19.12 2:12.17 2:41.38 2:21.91 -
12 Zachary Thomas SR Fort Pierce Central 2:29.17 2:19.41 1:45.96 2:22.20 2:04.08 -
13 Jamall Curry JR Heritage 1:59.91 2:19.43 2:19.43 2:40.35 2:54.29 -
14 Dylan Hendrickson SR John Carroll 1:49.22 2:20.02 1:54.82 2:35.43 2:11.62 -
17 Reyn Hyland FR Pine School 3:05.09 2:23.48 1:43.31 1:46.18 2:26.35 -
18 Seth Day SO Heritage 2:34.80 2:24.67 2:37.69 2:24.67 2:07.31 -
21 Jackson Riggs FR Holy Trinity 2:19.28 2:28.17 1:49.65 1:43.72 2:45.95 -
26 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:10.25 2:31.45 2:14.79 2:14.79 2:23.88 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Stephen Davis SO Space Coast 2:17.36 1:38.90 1:59.51 2:15.99 3
8 Trenton Gorey SO Brevard HEAT 2:17.97 2:20.73 2:16.59 2:35.91 1
10 Bradley Crawford JR Heritage 2:18.77 2:18.77 2:56.24 2:54.85 -
15 Garrett Fischer SR Covenant Christian 2:20.95 1:58.40 3:03.24 3:01.83 -
16 Max Dimberg JR Melbourne 2:22.03 1:43.69 1:43.69 2:19.19 -
19 Jalen Elliot FR Fort Pierce Central 2:25.66 2:46.06 2:14.01 1:55.08 -
22 Lance Burks FR Bayside 2:29.53 3:14.39 3:05.42 2:53.46 -
25 Andrew Watkins SR Bayside 2:30.56 1:57.44 2:26.05 2:03.46 -
29 Nicholas Rogers FR Melbourne 2:36.27 1:50.96 3:20.03 3:15.34 -
32 Dylan Bigelow SR Bayside 2:49.16 2:40.71 2:52.55 2:25.48 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Johannes Reijm SR Edgewood 2:08.52 2:41.94 6
4 Joshua Kraver JR Edgewood 2:09.09 2:32.33 5
20 Connor Kennedy JR Viera 2:25.81 2:12.69 -
23 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 2:29.62 3:14.51 -
24 GABRIEL FLOAT SR Sebastian River 2:30.28 2:15.26 -
27 Ethan Holder JR Florida Prep 2:33.48 2:30.41 -
28 Ethan Heise FR Melbourne 2:33.59 2:36.67 -
30 Dylan Seissigei JR John Carroll 2:37.08 2:22.95 -
31 Caleb Cronkhite FR Brevard HEAT 2:46.81 2:36.81 -
33 Jerry Herndon 8 Florida Prep 3:19.42 2:51.51 -
34 Joshua Cronkhite 7 Brevard HEAT 3:33.01 3:58.58 -