February 15, 2019
|
Seminole - Seminole, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 51.65 10
2 Jakir Fordham SR Countryside 51.93 8
3 Rico Holmes SR Pinellas Park 52.72 6
4 Jervon Hinton FR St. Petersburg 53.59 5
5 Markus Bynum JR Berkeley Prep 53.71 4
6 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 54.02 3
7 Connor Walser SO Palm Harbor University 54.37 2
8 Avion Maybell JR Lakewood 54.69 1
9 Mason Weaver 11 Largo HS 54.81 -
10 Jaden Griffin FR Countryside 55.06 -
11 Leroy Lopez SO Countryside 55.20 -
12 Eugene Waterford 10 Largo HS 55.24 -
13 Malik Newsome JR Seminole 55.69 -
14 Noah Meadows JR Palm Harbor University 56.77 -
15 Lutarus Adams FR Lakewood 56.82 -
16 Derreyon Maxwell-Black JR Lakewood 57.24 -
17 Brett Bush SO Seminole 57.66 -
18 Brian Scales SO St. Petersburg 57.86 -
19 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 58.11 -
20 Robert Joseph FR Berkeley Prep 58.25 -
21 Aumhryaun Brown SO St. Petersburg 58.34 -
21 Lucas Cresswell SO Osceola (Seminole) 58.34 -
23 Bailey Purcell SO Seminole 58.69 -
24 Brice Busch FR Osceola (Seminole) 59.51 -
25 Leon Williams SO Countryside 59.97 -
26 Carlos Franklin 11 Largo HS 1:00.18 -
27 Paul Mariani JR Pinellas Park 1:00.55 -
28 James Berry FR Calvary Christian (Clr) 1:00.59 -
29 Jaylon Vicks JR Canterbury (SP) 1:00.79 -
30 Nate Pouliot SO Pinellas Park 1:00.85 -
31 Cannon Quinn JR St. Petersburg 1:01.28 -
32 Nathan Bishop FR Berkeley Prep 1:01.84 -
33 Jett Smith JR Calvary Christian (Clr) 1:01.97 -
34 Darren Burg SR Osceola (Seminole) 1:02.43 -
35 Blaine Allen 10 Largo HS 1:03.81 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 1:04.40 -
37 Erik Gonthier FR Northside Christian 1:19.41 -
38 Phillip Jerger FR Northside Christian 1:20.07 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Paul Mariani JR Pinellas Park 1:00.55 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 1:04.40 -
37 Erik Gonthier FR Northside Christian 1:19.41 -
38 Phillip Jerger FR Northside Christian 1:20.07 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Robert Joseph FR Berkeley Prep 58.25 -
28 James Berry FR Calvary Christian (Clr) 1:00.59 -
30 Nate Pouliot SO Pinellas Park 1:00.85 -
32 Nathan Bishop FR Berkeley Prep 1:01.84 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 58.11 -
21 Lucas Cresswell SO Osceola (Seminole) 58.34 -
29 Jaylon Vicks JR Canterbury (SP) 1:00.79 -
31 Cannon Quinn JR St. Petersburg 1:01.28 -
33 Jett Smith JR Calvary Christian (Clr) 1:01.97 -
34 Darren Burg SR Osceola (Seminole) 1:02.43 -
35 Blaine Allen 10 Largo HS 1:03.81 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Connor Walser SO Palm Harbor University 54.37 2
16 Derreyon Maxwell-Black JR Lakewood 57.24 -
17 Brett Bush SO Seminole 57.66 -
18 Brian Scales SO St. Petersburg 57.86 -
23 Bailey Purcell SO Seminole 58.69 -
25 Leon Williams SO Countryside 59.97 -
26 Carlos Franklin 11 Largo HS 1:00.18 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Mason Weaver 11 Largo HS 54.81 -
10 Jaden Griffin FR Countryside 55.06 -
11 Leroy Lopez SO Countryside 55.20 -
12 Eugene Waterford 10 Largo HS 55.24 -
14 Noah Meadows JR Palm Harbor University 56.77 -
15 Lutarus Adams FR Lakewood 56.82 -
21 Aumhryaun Brown SO St. Petersburg 58.34 -
24 Brice Busch FR Osceola (Seminole) 59.51 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gage Knight JR Palm Harbor University 51.65 10
2 Jakir Fordham SR Countryside 51.93 8
3 Rico Holmes SR Pinellas Park 52.72 6
4 Jervon Hinton FR St. Petersburg 53.59 5
5 Markus Bynum JR Berkeley Prep 53.71 4
6 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 54.02 3
8 Avion Maybell JR Lakewood 54.69 1
13 Malik Newsome JR Seminole 55.69 -