February 14, 2019
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reed Legg JR Citrus Park Christian 4:26.93 10
2 Edward Scheid JR Sunlake 4:42.72 8
3 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 4:43.76 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 4:49.52 5
5 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 4:53.09 4
6 Adam Hahn SR Land O'Lakes 4:56.77 3
7 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 4:57.36 2
8 Michael Welborn SR East Lake 4:58.10 1
9 Noah Palamar JR Mitchell 4:58.29 -
10 Bryce Montoya   Nature Coast Tech 5:00.21 -
11 Ian Mease SR Sunlake 5:06.76 -
12 Michael Terovolas JR Sunlake 5:07.67 -
13 Jacob Barnes JR Sunlake 5:09.47 -
14 Chandler Wright SO East Lake 5:09.84 -
15 Cade Deputy FR Clearwater Central Catholic 5:10.74 -
16 Jason Kirchner FR River Ridge 5:11.61 -
17 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 5:12.04 -
18 Jackson McMullen SR Clearwater 5:12.58 -
19 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 5:13.12 -
20 Julius Bloznalis SO Clearwater 5:13.44 -
21 Patric Murphy FR Clearwater Central Catholic 5:14.95 -
22 John Malley 10 Gulf HS 5:15.77 -
23 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:16.21 -
24 Ian Escamilla   Nature Coast Tech 5:16.25 -
25 Jeffery Graves 11 Gulf HS 5:17.22 -
26 Evan Carpenter FR Mitchell 5:17.53 -
27 Aaron Rubaii FR Osceola (Seminole) 5:20.74 -
28 Enrique Maduro FR River Ridge 5:21.84 -
29 Hunter Sizemore JR River Ridge 5:22.23 -
30 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 5:22.79 -
31 Nathan Smith JR River Ridge 5:26.06 -
32 Aidan Fullem 11 Dunedin HS 5:28.70 -
33 Robert Benincasa JR East Lake 5:30.55 -
34 Andy Laguna-Aponte 10 Gulf HS 5:31.83 -
35 Corbin Hager   Nature Coast Tech 5:32.74 -
36 Aydan Soto SO Osceola (Seminole) 5:33.34 -
37 Nick Gazda 11 Gulf HS 5:35.12 -
38 James Case   Nature Coast Tech 5:36.07 -
39 Sean Koletsos FR Clearwater Central Catholic 5:39.57 -
40 Austin Kaye JR Clearwater 5:40.64 -
41 Victor Stephens SO Clearwater Central Catholic 5:50.98 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Bryce Montoya   Nature Coast Tech 5:00.21 -
13 Jacob Barnes JR Sunlake 5:09.47 -
14 Chandler Wright SO East Lake 5:09.84 -
15 Cade Deputy FR Clearwater Central Catholic 5:10.74 -
16 Jason Kirchner FR River Ridge 5:11.61 -
19 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 5:13.12 -
20 Julius Bloznalis SO Clearwater 5:13.44 -
21 Patric Murphy FR Clearwater Central Catholic 5:14.95 -
23 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:16.21 -
24 Ian Escamilla   Nature Coast Tech 5:16.25 -
25 Jeffery Graves 11 Gulf HS 5:17.22 -
26 Evan Carpenter FR Mitchell 5:17.53 -
27 Aaron Rubaii FR Osceola (Seminole) 5:20.74 -
28 Enrique Maduro FR River Ridge 5:21.84 -
29 Hunter Sizemore JR River Ridge 5:22.23 -
30 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 5:22.79 -
31 Nathan Smith JR River Ridge 5:26.06 -
32 Aidan Fullem 11 Dunedin HS 5:28.70 -
34 Andy Laguna-Aponte 10 Gulf HS 5:31.83 -
35 Corbin Hager   Nature Coast Tech 5:32.74 -
36 Aydan Soto SO Osceola (Seminole) 5:33.34 -
37 Nick Gazda 11 Gulf HS 5:35.12 -
38 James Case   Nature Coast Tech 5:36.07 -
39 Sean Koletsos FR Clearwater Central Catholic 5:39.57 -
40 Austin Kaye JR Clearwater 5:40.64 -
41 Victor Stephens SO Clearwater Central Catholic 5:50.98 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reed Legg JR Citrus Park Christian 4:26.93 10
2 Edward Scheid JR Sunlake 4:42.72 8
3 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 4:43.76 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 4:49.52 5
5 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 4:53.09 4
6 Adam Hahn SR Land O'Lakes 4:56.77 3
7 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 4:57.36 2
8 Michael Welborn SR East Lake 4:58.10 1
9 Noah Palamar JR Mitchell 4:58.29 -
11 Ian Mease SR Sunlake 5:06.76 -
12 Michael Terovolas JR Sunlake 5:07.67 -
17 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 5:12.04 -
18 Jackson McMullen SR Clearwater 5:12.58 -
22 John Malley 10 Gulf HS 5:15.77 -
33 Robert Benincasa JR East Lake 5:30.55 -