February 14, 2019
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:50.17 4:19.90 4:36.31 5:25.55 4:33.57 4:33.57 10
2 Elijah Wolsefer SO East Ridge 5:09.34 4:31.02 5:03.87 4:03.64 4:33.75 3:36.27 8
3 Omario Windett SO Poinciana 5:32.48 5:21.21 4:50.22 3:28.51 4:41.76 4:44.58 6
4 Caleb Melendez SO East Ridge 4:20.50 4:12.01 4:20.50 4:12.01 4:43.15 5:56.77 5
5 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 4:59.77 4:42.64 5:14.04 4:59.77 4:45.49 5:11.19 4
6 Anthony Suarez JR New Dimensions 6:03.97 6:18.64 3:34.27 4:32.98 4:53.52 6:06.90 3
7 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:38.01 5:40.12 5:04.63 5:07.58 4:55.75 4:43.92 2
8 Brandon Forehand SR Celebration 5:24.07 5:48.07 6:00.08 4:51.06 5:00.06 3:33.05 1
9 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:49.74 4:49.44 3:40.10 4:43.41 5:01.50 3:58.19 -
10 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 4:19.40 4:28.45 4:31.46 6:04.96 5:01.62 3:34.15 -
11 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:42.76 4:48.16 4:39.06 3:32.33 5:03.32 5:51.86 -
12 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:26.77 4:40.18 6:14.59 4:34.09 5:04.54 5:38.04 -
13 Ivan Garcia JR Celebration 5:56.68 4:05.99 5:38.23 5:50.53 5:07.48 6:05.91 -
14 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:45.78 4:07.43 5:37.12 4:16.71 5:09.28 4:47.63 -
15 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:33.33 4:48.86 6:06.51 5:07.50 5:10.60 3:40.53 -
16 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:16.80 6:07.46 4:02.90 5:30.09 5:11.40 4:30.92 -
17 Jose Mundo SR New Dimensions 4:37.99 5:40.45 5:18.59 6:14.81 5:12.34 5:56.07 -
18 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:29.07 6:00.41 5:25.94 5:44.74 5:13.40 4:45.20 -
19 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:36.72 5:14.45 5:17.60 4:36.72 5:14.45 4:36.72 -
20 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:42.69 6:30.11 6:01.79 5:36.63 5:14.60 6:26.96 -
21 Lucas Murphy SO Celebration 5:45.99 6:57.13 4:25.15 6:18.32 5:23.35 4:05.75 -
22 Ben Smith SR Foundation Academy 6:29.81 6:36.41 4:54.01 6:13.29 5:30.34 7:09.45 -
23 Robert Rosser SO East Ridge 4:01.17 5:17.16 4:44.12 5:13.86 5:30.37 5:23.77 -
24 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:36.31 5:26.32 4:19.73 5:52.96 5:32.98 5:49.63 -
25 Jordan Braid JR New Dimensions 5:33.86 6:10.59 4:57.14 4:10.40 5:33.86 6:10.59 -
26 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:04.21 4:27.44 6:47.84 6:34.47 5:34.29 4:30.78 -
27 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 6:41.31 4:40.92 5:11.01 4:07.47 5:34.42 6:01.18 -
28 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:57.56 5:04.32 5:04.32 5:38.13 5:38.13 5:41.52 -
29 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:52.34 6:16.05 4:10.70 6:26.21 5:38.78 4:17.48 -
30 Aleskey Galvin FR East Ridge 6:11.31 4:59.78 5:57.69 6:52.19 5:40.65 4:05.27 -
31 Tyler Dobrereiner 11 East Ridge HS 4:04.39 4:18.16 6:56.50 7:06.82 5:44.21 6:49.61 -
32 Steven Esquival FR Poinciana 4:02.09 5:42.39 7:26.14 6:41.18 5:45.84 7:19.22 -
33 Jason Padilla SO New Dimensions 4:06.91 7:04.26 7:04.26 6:15.57 5:47.75 6:46.87 -
34 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 4:54.75 6:48.39 5:44.47 4:29.90 5:55.12 4:37.00 -
35 Zach Long SO Foundation Academy 4:53.98 6:31.97 5:12.12 4:53.98 6:02.93 6:24.71 -
36 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:34.15 7:40.57 7:07.67 4:52.43 6:05.53 5:21.67 -
37 Gabriel Grassi JR New Dimensions 7:03.08 5:16.39 5:16.39 5:34.78 6:07.89 7:50.90 -
38 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:57.43 6:23.89 5:05.62 4:50.71 6:12.70 7:01.15 -
39 Donzel Facey SR Poinciana 7:42.96 4:42.30 6:23.92 7:35.44 6:16.39 7:58.02 -
40 Dylan Zavala 11 New Dimensions HS 6:32.16 7:56.19 4:48.12 8:32.21 6:40.16 7:32.18 -
Boys' 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Jose Mundo SR New Dimensions 4:16.12 6:30.43 4:25.49 5:12.34 4:22.37 4:19.25 -
22 Ben Smith SR Foundation Academy 6:56.23 5:30.34 6:33.11 5:30.34 6:19.89 5:17.13 -
25 Jordan Braid JR New Dimensions 4:37.11 5:17.17 4:03.72 5:33.86 3:57.04 4:33.77 -
29 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:10.25 5:08.29 4:31.03 5:38.78 6:05.89 4:34.42 -
32 Steven Esquival FR Poinciana 6:48.10 4:57.43 4:47.05 5:45.84 7:29.60 5:52.76 -
33 Jason Padilla SO New Dimensions 6:29.48 7:04.26 7:07.74 5:47.75 5:02.55 6:43.39 -
35 Zach Long SO Foundation Academy 4:57.61 7:40.93 5:37.53 6:02.93 5:08.49 6:21.08 -
36 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:05.53 5:10.70 7:51.54 6:05.53 6:27.47 6:38.43 -
37 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:55.72 4:39.60 7:58.26 6:07.89 6:18.93 6:00.54 -
38 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 5:20.53 4:46.98 4:35.80 6:12.70 4:54.44 5:54.07 -
39 Donzel Facey SR Poinciana 5:34.99 6:12.63 6:35.21 6:16.39 7:42.96 8:05.55 -
40 Dylan Zavala 11 New Dimensions HS 7:44.19 4:40.12 6:40.16 6:40.16 6:08.15 6:32.16 -
Boys' 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Omario Windett SO Poinciana 4:44.58 4:41.76 5:26.85 4:36.13 6
4 Caleb Melendez SO East Ridge 5:17.13 4:43.15 6:05.27 3:26.70 5
9 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 3:37.08 5:01.50 4:31.35 4:25.32 -
12 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:05.45 5:04.54 5:47.18 6:05.45 -
13 Ivan Garcia JR Celebration 4:45.96 5:07.48 4:33.66 6:21.28 -
19 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:49.30 5:14.45 3:43.26 6:04.77 -
21 Lucas Murphy SO Celebration 6:44.19 5:23.35 6:40.96 6:08.62 -
23 Robert Rosser SO East Ridge 7:06.18 5:30.37 4:30.91 6:26.54 -
24 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:33.05 5:32.98 4:49.70 5:03.02 -
26 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:34.47 5:34.29 6:37.81 6:37.81 -
27 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 5:11.01 5:34.42 3:54.10 4:30.88 -
28 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:02.67 5:38.13 6:39.00 4:03.46 -
30 Aleskey Galvin FR East Ridge 5:23.62 5:40.65 4:56.37 4:15.49 -
31 Tyler Dobrereiner 11 East Ridge HS 7:27.48 5:44.21 4:31.93 4:25.05 -
34 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 7:23.90 5:55.12 7:34.56 6:34.19 -
Boys' 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:33.57 5:47.44 3:58.01 10
2 Elijah Wolsefer SO East Ridge 4:33.75 5:47.67 5:28.50 8
5 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 4:45.49 4:31.22 6:05.43 4
6 Anthony Suarez JR New Dimensions 4:53.52 5:11.14 3:46.01 3
7 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:55.75 4:17.31 5:46.03 2
8 Brandon Forehand SR Celebration 5:00.06 3:57.05 5:03.06 1
10 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:01.62 5:52.90 4:07.33 -
11 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:03.32 6:10.05 3:44.46 -
14 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:09.28 4:13.61 5:06.19 -
15 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:10.60 5:57.19 5:23.03 -
16 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:11.40 4:43.38 5:33.20 -
18 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:13.40 5:51.01 6:44.29 -
20 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.60 3:49.66 6:36.40 -