March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Keandre Collins JR Sarasota 40.95 30.24 36.36 27.56 38.27 35.21 30.62
2 Jaden Dixon SR Hillsborough 48.69 42.80 49.08 39.26 39.26 38.48 42.80
3 Renfei Chang SR IMG Academy 30.39 30.78 45.38 31.97 39.46 48.15 48.54
4 David Bradford SR Ed White 34.40 38.75 32.03 32.43 39.54 49.43 40.33
5 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 41.57 51.47 49.10 49.49 39.59 36.43 28.90
6 John Abate SR Orange Park 31.11 29.12 36.69 33.10 39.88 29.12 51.05
7 Ken'Deric Morton JR Flagler Palm Coast 31.89 29.87 39.56 33.50 40.36 44.80 48.03
8 Ezra Bourne SR Ed White 45.84 31.24 45.03 41.38 40.56 40.16 39.75
9 Glenn Rodgers SR Fleming Island 43.85 40.12 47.57 52.12 41.36 33.51 30.20
10 Cyrus Ways FR Nease 49.46 49.46 34.08 36.58 41.56 49.04 36.99
11 Yancey Guest SR Forest 44.68 46.35 46.76 33.82 41.75 53.03 48.02
12 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 37.21 33.03 38.46 49.75 41.80 53.09 44.73
13 Coy Sauceman SO Creekside 48.63 51.57 51.15 50.73 41.92 44.44 51.57
14 Thaxton Johnson SO Bartram Trail 43.78 39.53 33.58 41.23 42.50 50.58 40.38
15 Da'mon Daniels JR Raines 51.58 47.71 48.57 45.99 42.98 52.87 54.16
16 Joaquin Castro SR Ridgeview 46.99 55.18 48.29 55.62 43.11 35.35 53.46
17 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 54.51 38.07 41.53 52.35 43.26 39.37 42.40
18 Harrison Robinson FR Raines 54.47 46.62 30.50 42.27 43.57 41.83 37.04
19 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 33.73 53.00 53.00 52.56 43.80 55.19 37.23
20 Antonio Grant JR Ed White 38.12 42.50 49.51 53.01 43.81 40.75 51.26
21 Joel Childs SO Orange Park 41.19 45.58 56.97 47.77 43.82 45.58 51.71
22 Tyss Harris JR Ribault 37.87 57.24 40.07 45.35 44.03 43.15 39.19
23 Ernest Jones JR Fleming Island 31.32 44.10 33.08 55.57 44.10 38.81 42.78
24 Daniel Madrid SR Bishop Kenny 41.88 37.83 56.74 31.52 45.03 56.29 31.98
25 Joel Whittick JR Matanzas 59.05 33.16 34.52 39.97 45.42 56.78 39.97
26 Christopher Sylvester SR Bartram Trail 51.45 31.88 43.26 54.64 45.53 56.01 52.82
27 Earl Brown SR First Coast 50.76 49.39 40.25 58.54 45.73 48.94 46.19
28 Chris Leveille FR Ponte Vedra 36.23 43.57 57.33 45.86 45.86 54.58 51.37
29 Charles Neder JR Father Lopez 45.87 55.97 56.88 53.21 45.87 40.37 57.34
30 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 39.25 40.17 44.33 42.02 46.17 32.32 32.32
31 Justin Grayson JR Oakleaf 44.82 55.91 36.96 32.81 46.20 58.22 41.12
32 Michael Kunovich SO Bishop Kenny 55.71 41.78 51.99 46.89 46.42 54.32 39.00
33 Hakeem Washington SR Ed White 53.62 46.16 47.09 48.49 46.62 49.89 54.55
34 Kevin Littles SR Middleburg 32.88 45.09 38.98 34.75 46.96 42.74 35.22
35 Merlon Payne JR Bartram Trail 34.99 52.73 36.91 47.93 47.93 35.47 53.21
36 Jules Rivera SO Mandarin 53.33 39.88 58.61 59.57 48.04 50.45 1:01.50
37 Mishael Souverain SO Matanzas 56.46 51.11 34.07 45.75 48.67 58.89 59.87
38 Nate Chase JR Fleming Island 39.33 1:03.22 43.81 55.26 49.78 36.34 37.34
39 James Marquez SR Bishop Kenny 1:01.93 41.95 38.46 52.44 49.94 40.95 1:00.93
40 Daniel Williams JR Father Lopez 49.39 1:03.82 53.83 56.05 55.49 44.95 42.18
41 Francise Soereh SR Bishop Kenny 48.76 51.56 1:11.74 46.52 56.04 44.28 1:11.17
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Keandre Collins JR Sarasota 27.94 35.21 38.27 37.51 44.01
2 Jaden Dixon SR Hillsborough 30.23 43.58 39.26 36.52 49.86
3 Renfei Chang SR IMG Academy 35.12 29.20 39.46 32.76 44.99
5 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 48.70 48.30 39.59 48.70 47.51
6 John Abate SR Orange Park 39.49 48.26 39.88 48.26 45.87
7 Ken'Deric Morton JR Flagler Palm Coast 50.86 50.45 40.36 44.80 29.06
11 Yancey Guest SR Forest 30.48 35.91 41.75 31.73 39.25
12 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 36.79 44.73 41.80 37.21 51.42
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 David Bradford SR Ed White 39.54
8 Ezra Bourne SR Ed White 40.56
9 Glenn Rodgers SR Fleming Island 41.36
10 Cyrus Ways FR Nease 41.56
13 Coy Sauceman SO Creekside 41.92
15 Da'mon Daniels JR Raines 42.98
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 38.94 30.72 42.83 43.26 40.24 53.21 40.67
18 Harrison Robinson FR Raines 49.24 38.35 42.70 43.57 53.16 55.34 33.55
19 Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) 44.68 32.85 31.54 43.80 48.62 31.54 44.68
21 Joel Childs SO Orange Park 33.31 30.68 36.81 43.82 38.13 56.09 45.58
23 Ernest Jones JR Fleming Island 56.89 33.52 38.81 44.10 34.84 50.72 54.69
35 Merlon Payne JR Bartram Trail 33.55 42.66 50.81 47.93 33.55 34.99 41.70
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Thaxton Johnson SO Bartram Trail 33.15 52.70 51.00 53.13 42.50 36.55
16 Joaquin Castro SR Ridgeview 41.82 48.29 50.87 42.25 43.11 50.01
22 Tyss Harris JR Ribault 40.07 37.87 32.59 32.15 44.03 51.96
24 Daniel Madrid SR Bishop Kenny 53.59 54.94 52.24 47.29 45.03 33.33
30 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 37.86 58.64 51.71 33.25 46.17 45.25
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
20 Antonio Grant JR Ed White 31.99 43.81
25 Joel Whittick JR Matanzas 31.80 45.42
26 Christopher Sylvester SR Bartram Trail 46.90 45.53
28 Chris Leveille FR Ponte Vedra 56.41 45.86
32 Michael Kunovich SO Bishop Kenny 46.42 46.42
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Earl Brown SR First Coast 37.50 48.02 54.42 58.54 45.73 57.62
29 Charles Neder JR Father Lopez 35.78 48.63 43.58 35.32 45.87 37.16
33 Hakeem Washington SR Ed White 53.62 47.56 38.23 40.56 46.62 43.83
34 Kevin Littles SR Middleburg 59.64 50.25 33.35 42.74 46.96 34.75
36 Jules Rivera SO Mandarin 57.17 44.20 48.52 1:00.53 48.04 1:01.98
38 Nate Chase JR Fleming Island 56.26 59.24 49.29 1:04.72 49.78 34.85
39 James Marquez SR Bishop Kenny 58.93 51.44 43.95 46.45 49.94 1:01.93
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Justin Grayson JR Oakleaf 46.20
37 Mishael Souverain SO Matanzas 48.67
40 Daniel Williams JR Father Lopez 55.49
41 Francise Soereh SR Bishop Kenny 56.04