March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 12.14 1.9
2 Tahja Peoples SR Oakleaf 12.22 2.0
3 Germanie Bozeman JR Trinity Christian (Jax) 12.27 1.9
4 Kai'lyn Kirkland JR Raines 12.29 1.9
5 Leiya Green JR Raines 12.34 2.0
6 Charity Campbell SR Atlantic Coast 12.46 1.9
7 Kierra Ivey JR Bartram Trail 12.51 1.9
8 Maegan O'Brien JR Bartram Trail 12.58 2.0
9 Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) 12.60 2.0
10 Arianna Eason FR Oakleaf 12.61 2.8
11 Jada Smith FR Palm Beach Central 12.62 1.9
12 Taylor Williams SR Father Lopez 12.80 2.8
13 Sydney Campbell FR Creekside 12.81 1.6
14 Kywana Donahoo JR Niceville 12.92 1.5
15 Maryssa Kosman SR Fleming Island 12.95 2.4
16 Jaelynn Florence SR Atlantic Coast 12.96 2.4
17 Megan Murray JR Providence 12.97 2.8
18 Daira Saucedo Franco JR IMG Academy 12.98 1.5
19 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 12.98 1.5
20 DeMia Harris FR Orange Park 13.01 2.0
21 Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 13.08 2.0
22 Chichi Modozie SO Bartram Trail 13.08 2.0
22 Saterria Small SR Ed White 13.08 1.9
24 Kendall Sage JR St. Johns Country Day 13.08 1.5
25 Kayla Cleveland 8 University Christian 13.09 2.8
26 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 13.10 1.5
27 Courtney Mosley SO Mandarin 13.10 2.8
28 Genesis Little SO Atlantic Coast 13.15 2.0
29 Tiajsa Carley SO Ed White 13.16 2.4
30 Jamyah Harkins SR Middleburg 13.17 2.4
31 Lily Amsden SO Fleming Island 13.22 2.8
32 Charisma Brown SR Fleming Island 13.22 1.5
33 Hannah Klein SO Bartram Trail 13.23 2.7
34 Charity Collins JR Ribault 13.23 2.0
35 Maren Schwied SO Sarasota 13.29 2.0
36 Jasmine Morris SR Fleming Island 13.31 1.5
37 Reagan Howell SO Niceville 13.39 1.5
38 Olivia Albee FR IMG Academy 13.42 2.0
39 Jaysica Nacionales SO Bartram Trail 13.44 2.0
40 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 13.44 2.6
41 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 13.47 1.6
42 Anaje Austin JR Bishop Kenny 13.49 2.0
43 Jade Hardwick FR Episcopal 13.50 2.0
44 Dilynn Warren JR Matanzas 13.52 2.4
45 Hope donasco FR St. Joseph 13.56 2.7
46 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 13.58 2.8
47 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 13.59 2.2
48 Salena Till FR Creekside 13.60 2.6
49 Alaina Hansen FR Creekside 13.61 1.7
50 Taylor Flint FR Niceville 13.64 2.0
51 Keshanti Stubbs SO Ribault 13.65 3.0
52 Caroline Lesher SR Ponte Vedra 13.68 2.6
53 Alanan Garcia SO Atlantic Coast 13.70 2.7
54 Lindy Langlois FR Providence 13.73 2.2
55 Christina Kaufmaun SO Matanzas 13.77 2.2
56 Kierra Miller SR Atlantic Coast 13.78 2.5
57 Kaylah Mitchum JR Bishop Kenny 13.79 3.0
58 Sydeny Odom FR Oakleaf 13.80 2.5
59 Natalya Rosello SR Bartram Trail 13.81 2.6
60 Jordyn Johnson SR Orange Park 13.81 1.7
61 Aliya Agnew 8 University Christian 13.82 3.0
62 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 13.83 2.6
63 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 13.84 2.4
64 Mailene Miranda SO Bishop Kenny 13.88 3.0
65 Kyanna Montoya SO Fleming Island 13.90 2.6
66 Virginia Woods FR Father Lopez 14.05 2.5
67 Anna Laughlin FR Creekside 14.06 2.2
68 Iyanna Hadley SO Ed White 14.11 1.7
69 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 14.12 1.7
70 Catherine Williams SO Ribault 14.20 1.6
71 JaNelle Morant JR P. K. Yonge 14.20 2.0
72 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 14.23 1.7
73 Rachel Zwatschka FR Bishop Kenny 14.25 1.7
74 Destiny Harris SR Oakleaf 14.30 2.6
75 Hannah Johnson FR Creekside 14.30 2.0
76 Kyla Davis SO Ed White 14.32 1.6
77 Lily Hendrix JR Geneva School 14.36 2.2
78 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 14.37 1.6
79 Hannah Tevlin FR Creekside 14.38 2.0
80 Kianna Hadley SO Ed White 14.40 1.6
81 Anna Liu JR Buchholz 14.40 1.6
82 Gabrielle Russell SO St. Joseph 14.41 1.6
83 Isabella White FR Ponte Vedra 14.47 3.0
84 Desirae Wallace SR Buchholz 14.53 1.6
85 Jasmine Lynn JR Middleburg 14.55 2.5
86 Emma Starr FR Providence 14.59 1.7
87 Kiana Scott FR New Smyrna Beach 14.64 2.5
88 Leah Delisser JR New Smyrna Beach 14.70 1.6
89 Andrea Freeman SR Bartram Trail 14.85 1.7
90 Kristina Hoy FR Bishop Kenny 14.93 2.9
91 Sofia Sanchez JR Creekside 15.06 2.5
92 Maria Del Rosario SO Creekside 15.08 1.6
93 Marianna snair SO St. Joseph 15.15 2.9
94 Karessa Hinson SO Buchholz 15.24 2.9
95 Morgan Jubran JR Bishop Kenny 15.50 2.9
Girls' 100 Meters Section 1
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 12.14
3 Germanie Bozeman JR Trinity Christian (Jax) 12.27
4 Kai'lyn Kirkland JR Raines 12.29
6 Charity Campbell SR Atlantic Coast 12.46
7 Kierra Ivey JR Bartram Trail 12.51
11 Jada Smith FR Palm Beach Central 12.62
22 Saterria Small SR Ed White 13.08
Girls' 100 Meters Section 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tahja Peoples SR Oakleaf 12.22
5 Leiya Green JR Raines 12.34
8 Maegan O'Brien JR Bartram Trail 12.58
20 DeMia Harris FR Orange Park 13.01
43 Jade Hardwick FR Episcopal 13.50
50 Taylor Flint FR Niceville 13.64
Girls' 100 Meters Section 3
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Kywana Donahoo JR Niceville 12.92
18 Daira Saucedo Franco JR IMG Academy 12.98
19 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 12.98
24 Kendall Sage JR St. Johns Country Day 13.08
26 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 13.10
32 Charisma Brown SR Fleming Island 13.22
36 Jasmine Morris SR Fleming Island 13.31
37 Reagan Howell SO Niceville 13.39
Girls' 100 Meters Section 4
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Arianna Eason FR Oakleaf 12.61
12 Taylor Williams SR Father Lopez 12.80
17 Megan Murray JR Providence 12.97
25 Kayla Cleveland 8 University Christian 13.09
27 Courtney Mosley SO Mandarin 13.10
31 Lily Amsden SO Fleming Island 13.22
46 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 13.58
Girls' 100 Meters Section 5
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Maryssa Kosman SR Fleming Island 12.95
16 Jaelynn Florence SR Atlantic Coast 12.96
29 Tiajsa Carley SO Ed White 13.16
30 Jamyah Harkins SR Middleburg 13.17
44 Dilynn Warren JR Matanzas 13.52
63 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 13.84
Girls' 100 Meters Section 6
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Nayah Johnson SR Seminole (Sanford) 12.60
22 Chichi Modozie SO Bartram Trail 13.08
35 Maren Schwied SO Sarasota 13.29
38 Olivia Albee FR IMG Academy 13.42
39 Jaysica Nacionales SO Bartram Trail 13.44
75 Hannah Johnson FR Creekside 14.30
Girls' 100 Meters Section 7
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 13.08
28 Genesis Little SO Atlantic Coast 13.15
34 Charity Collins JR Ribault 13.23
42 Anaje Austin JR Bishop Kenny 13.49
71 JaNelle Morant JR P. K. Yonge 14.20
79 Hannah Tevlin FR Creekside 14.38
Girls' 100 Meters Section 8
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Hannah Klein SO Bartram Trail 13.23
45 Hope donasco FR St. Joseph 13.56
53 Alanan Garcia SO Atlantic Coast 13.70
Girls' 100 Meters Section 9
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 13.44
48 Salena Till FR Creekside 13.60
52 Caroline Lesher SR Ponte Vedra 13.68
59 Natalya Rosello SR Bartram Trail 13.81
62 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 13.83
65 Kyanna Montoya SO Fleming Island 13.90
74 Destiny Harris SR Oakleaf 14.30
Girls' 100 Meters Section 10
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 13.59
54 Lindy Langlois FR Providence 13.73
55 Christina Kaufmaun SO Matanzas 13.77
67 Anna Laughlin FR Creekside 14.06
77 Lily Hendrix JR Geneva School 14.36
Girls' 100 Meters Section 11
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Keshanti Stubbs SO Ribault 13.65
57 Kaylah Mitchum JR Bishop Kenny 13.79
61 Aliya Agnew 8 University Christian 13.82
64 Mailene Miranda SO Bishop Kenny 13.88
83 Isabella White FR Ponte Vedra 14.47
Girls' 100 Meters Section 12
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Alaina Hansen FR Creekside 13.61
60 Jordyn Johnson SR Orange Park 13.81
68 Iyanna Hadley SO Ed White 14.11
69 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 14.12
72 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 14.23
73 Rachel Zwatschka FR Bishop Kenny 14.25
86 Emma Starr FR Providence 14.59
89 Andrea Freeman SR Bartram Trail 14.85
Girls' 100 Meters Section 13
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
70 Catherine Williams SO Ribault 14.20
76 Kyla Davis SO Ed White 14.32
78 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 14.37
80 Kianna Hadley SO Ed White 14.40
82 Gabrielle Russell SO St. Joseph 14.41
Girls' 100 Meters Section 14
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Sydney Campbell FR Creekside 12.81
41 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 13.47
81 Anna Liu JR Buchholz 14.40
84 Desirae Wallace SR Buchholz 14.53
88 Leah Delisser JR New Smyrna Beach 14.70
92 Maria Del Rosario SO Creekside 15.08
Girls' 100 Meters Section 15
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
90 Kristina Hoy FR Bishop Kenny 14.93
93 Marianna snair SO St. Joseph 15.15
94 Karessa Hinson SO Buchholz 15.24
95 Morgan Jubran JR Bishop Kenny 15.50
Girls' 100 Meters Section 16
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
56 Kierra Miller SR Atlantic Coast 13.78
58 Sydeny Odom FR Oakleaf 13.80
66 Virginia Woods FR Father Lopez 14.05
85 Jasmine Lynn JR Middleburg 14.55
87 Kiana Scott FR New Smyrna Beach 14.64
91 Sofia Sanchez JR Creekside 15.06