February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.59 10
2 Keyon Joyce JR King 50.86 8
3 Jaden Serrano JR Alonso 51.26 6
4 Jacorey Hartman SR Springstead 51.84 5
5 Angel Mendoza-Bayron SO Hillsborough 51.89 4
6 Jakir Fordham SR Countryside 54.48 3
7 Kaleil Allen SR Bell Creek 54.76 2
8 Adrian Arano SR Hillsborough 59.17 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.25
2 Keyon Joyce JR King 50.85
3 Kaleil Allen SR Bell Creek 50.91
4 Angel Mendoza-Bayron SO Hillsborough 51.39
5 Adrian Arano SR Hillsborough 51.60
6 Jaden Serrano JR Alonso 51.66
7 Jacorey Hartman SR Springstead 52.06
8 Jakir Fordham SR Countryside 52.24
9 Sean Brown SR Armwood 52.42
10 Jaywaun Nubin SR Vanguard (Ocala) 52.47
11 Jeremiah Jackson JR Palmetto 52.63
12 Michael Bradford SR Newsome 52.67
13 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 53.05
14 Antron Robinson JR Plant City 53.24
15 Dennis Samuels JR Alonso 53.32
16 Tavion Saunders SO Palmetto 53.46
17 Elijah Bigos Sophomore East Bay 53.66
17 JaNeil Johnson JR Alonso 53.66
19 James Bond SR Jesuit (Tampa) 53.68
20 Jimmy Lanier JR Newsome 53.72
21 Eric Byrd JR Wharton 53.76
22 Corbin Bush FR Newsome 53.84
23 Nash Robinson SR Wharton 53.88
24 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 53.92
25 Jariyah Sawyer FR Robinson 54.16
25 Talik Jeffers SO Wharton 54.16
27 Garren Haynes SO Alonso 54.37
28 Calvin Larkins SO Riverview 54.42
29 Dalton Raines JR Plant City 54.51
30 Savion Harris SO Vanguard (Ocala) 54.65
31 Nick King JR Jesuit (Tampa) 54.92
32 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 55.19
33 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 55.31
34 Dylan McCain JR Tampa Catholic 55.48
35 Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch 55.53
36 Timothy Young JR Tampa Catholic 55.80
37 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 55.85
38 Jaden Griffin FR Countryside 55.88
39 Jacob Dayan SR Robinson 55.93
40 Fa'Zion Jacobs SO Jesuit (Tampa) 55.98
41 Tyler McKenna SR Sickles 56.02
42 Matthew Maldonado SR Springstead 56.30
43 Jamarcus Hall SR Riverview 56.34
44 Darien Pittman SR East Lake 56.44
45 Adrian Wallace JR King 56.45
46 Zacc Knighton SR Chamberlain 56.49
47 Jeremiah Exceus FR East Bay 56.54
48 Monroe Parks SR Freedom (Tampa) 56.60
49 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 56.73
49 Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) 56.73
51 Kiezavion Lewis JR Armwood 57.00
52 Cole Hallwas SO Springstead 57.11
53 Cristian Garcia JR Springstead 57.20
54 Kaleb Harden SR Hillsborough 57.21
55 Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech 57.38
56 Alex Stavrou SO Sickles 57.42
57 Niel Rupani SR Wiregrass Ranch 57.51
58 Connor Petracsek FR East Lake 57.52
59 Joseph Simmons SR Chamberlain 57.76
60 Azavier Mcneill SO Sickles 58.31
61 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 58.32
62 Robert Harrison JR Chamberlain 58.52
63 Kylen Rodgers JR Palmetto 58.58
64 Benyon Williams JR Wharton 58.72
65 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 59.32
66 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 59.44
67 Luis Aponte JR Armwood 59.47
68 Jacob Rodriguez FR King 1:00.06
69 Parker Munari SO Wiregrass Ranch 1:00.13
70 Miles Jones FR Strawberry Crest 1:00.20
71 Liam Selk FR Robinson 1:00.30
72 Keontae Lanier SR Zephyrhills 1:01.08
73 Derryl Autry SO Robinson 1:01.11
74 Devin Ingles FR Riverview 1:01.61
75 Brian Higuera SO Freedom (Tampa) 1:01.98
76 Kaden Khammanivong SO Osceola (Seminole) 1:02.20
77 Sergio Llopiz JR Tampa Catholic 1:05.85
  Ethan Calaway JR Strawberry Crest DNS
  Cristian Rodriguez JR King DNS
  William Ingles FR Riverview DNS
  Andre Cummings JR Sickles DNS
  Paul Drayton Sophomore East Bay DNS
  Mason Weaver JR Largo DNS
  Sief Ayoub Sophomore Largo DNS
  Brice Busch FR Osceola (Seminole) DNS
  Whitson Joseph SO Gaither DNS
  Tyson Martin SO Gaither DNS
  Jake Walsh SR East Lake DNS
  Ishmael Diaz JR Chamberlain DNS
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS
  Eugene Waterford SO Largo DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.25
39 Jacob Dayan SR Robinson 55.93
46 Zacc Knighton SR Chamberlain 56.49
64 Benyon Williams JR Wharton 58.72
  Cristian Rodriguez JR King DNS
  Mason Weaver JR Largo DNS
  Ishmael Diaz JR Chamberlain DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jakir Fordham SR Countryside 52.24
20 Jimmy Lanier JR Newsome 53.72
34 Dylan McCain JR Tampa Catholic 55.48
42 Matthew Maldonado SR Springstead 56.30
47 Jeremiah Exceus FR East Bay 56.54
65 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 59.32
68 Jacob Rodriguez FR King 1:00.06
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Keyon Joyce JR King 50.85
7 Jacorey Hartman SR Springstead 52.06
15 Dennis Samuels JR Alonso 53.32
45 Adrian Wallace JR King 56.45
54 Kaleb Harden SR Hillsborough 57.21
74 Devin Ingles FR Riverview 1:01.61
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Adrian Arano SR Hillsborough 51.60
10 Jaywaun Nubin SR Vanguard (Ocala) 52.47
25 Talik Jeffers SO Wharton 54.16
35 Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch 55.53
36 Timothy Young JR Tampa Catholic 55.80
37 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 55.85
72 Keontae Lanier SR Zephyrhills 1:01.08
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jaden Serrano JR Alonso 51.66
23 Nash Robinson SR Wharton 53.88
25 Jariyah Sawyer FR Robinson 54.16
31 Nick King JR Jesuit (Tampa) 54.92
43 Jamarcus Hall SR Riverview 56.34
57 Niel Rupani SR Wiregrass Ranch 57.51
69 Parker Munari SO Wiregrass Ranch 1:00.13
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kaleil Allen SR Bell Creek 50.91
9 Sean Brown SR Armwood 52.42
22 Corbin Bush FR Newsome 53.84
49 Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) 56.73
53 Cristian Garcia JR Springstead 57.20
60 Azavier Mcneill SO Sickles 58.31
73 Derryl Autry SO Robinson 1:01.11
  William Ingles FR Riverview DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Angel Mendoza-Bayron SO Hillsborough 51.39
17 JaNeil Johnson JR Alonso 53.66
21 Eric Byrd JR Wharton 53.76
27 Garren Haynes SO Alonso 54.37
30 Savion Harris SO Vanguard (Ocala) 54.65
32 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 55.19
51 Kiezavion Lewis JR Armwood 57.00
56 Alex Stavrou SO Sickles 57.42
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 53.05
19 James Bond SR Jesuit (Tampa) 53.68
40 Fa'Zion Jacobs SO Jesuit (Tampa) 55.98
48 Monroe Parks SR Freedom (Tampa) 56.60
59 Joseph Simmons SR Chamberlain 57.76
61 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 58.32
70 Miles Jones FR Strawberry Crest 1:00.20
  Ethan Calaway JR Strawberry Crest DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Tavion Saunders SO Palmetto 53.46
28 Calvin Larkins SO Riverview 54.42
63 Kylen Rodgers JR Palmetto 58.58
66 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 59.44
67 Luis Aponte JR Armwood 59.47
75 Brian Higuera SO Freedom (Tampa) 1:01.98
  Paul Drayton Sophomore East Bay DNS
  Sief Ayoub Sophomore Largo DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jeremiah Jackson JR Palmetto 52.63
12 Michael Bradford SR Newsome 52.67
17 Elijah Bigos Sophomore East Bay 53.66
38 Jaden Griffin FR Countryside 55.88
49 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 56.73
52 Cole Hallwas SO Springstead 57.11
58 Connor Petracsek FR East Lake 57.52
76 Kaden Khammanivong SO Osceola (Seminole) 1:02.20
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 53.92
41 Tyler McKenna SR Sickles 56.02
55 Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech 57.38
62 Robert Harrison JR Chamberlain 58.52
71 Liam Selk FR Robinson 1:00.30
77 Sergio Llopiz JR Tampa Catholic 1:05.85
  Jake Walsh SR East Lake DNS
  Andre Cummings JR Sickles DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Antron Robinson JR Plant City 53.24
29 Dalton Raines JR Plant City 54.51
33 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 55.31
44 Darien Pittman SR East Lake 56.44
  Brice Busch FR Osceola (Seminole) DNS
  Eugene Waterford SO Largo DNS
  Whitson Joseph SO Gaither DNS
  Tyson Martin SO Gaither DNS